Tek başına tatile gidilir mi?

Ben de bu sene tatile tek gideceğim ama Karadeniz turuna gitmek istiyorum ve ağustos sonuna kadar, bayram haftası hariç, bir haftalık bir ayarlama yapmam lazım. Benim de canım tek gitmek istemiyor ama arkadaşlarım arasından müsait birini bulamadım.
Ben de Karadeniz istiyorum zaten 2 hafta iznim var bir haftasını haftaya yazlıkta kullanacağım diğerini bayramdan sonra ya da eylül başı gibi düşünüyorum o zmn düşünürsen Karadeniz turuna ben gelirim bayram tatili bir hafta onu yurt dışına yanıma arkadaş bulsam çok iyi olur

Ben de Karadeniz istiyorum zaten 2 hafta iznim var bir haftasını haftaya yazlıkta kullanacağım diğerini bayramdan sonra ya da eylül başı gibi düşünüyorum o zmn düşünürsen Karadeniz turuna ben gelirim bayram tatili bir hafta onu yurt dışına yanıma arkadaş bulsam çok iyi olur
Eylülde, hatta ağustosun sonlarına doğru Karadeniz soğuk ve çok yağmurlu olduğu için turlar bazı yerlere uğramayabiliyormuş diye duymuştum, o yüzden ağustos ayının son zamanlarına kadar gidip gelmek istiyorum. Bayramda ben de yazlıkta olacağım ve bayram bitiminde hemen dönemeyebilirim o yüzden bayramdan hemen sonrası için plan yapamıyorum. Önümüzdeki 4-5 haftanın bir haftasında çıkabileceğim yani :)

İl gençlik ve spor müdürlügünün kampları oluyor.grupla giden arkadaşları bile ayırıyorlar.yeni arkadaşlıklar tanışıklıklar edinsinler diye.bir başvurun derim.

Şu an salda gölünde tek başıma tatildeyim. Gol zaten muazzam,zaten saldivler diyorlar, beyaz kum açık mavi deniz...
Tam da lavanta mevsimi. Kampingde Kitap aldığım abiye lavanta bahçesini sordum, oralardan birinin arabası varmış, üşenmedi gitti götürdü beni. Güneş yanığı oldum, eczaneden ilaç aldılar... Bir rahatsızlığım var arada gözüm kararıyor. Doğru yerde kararmış ki hemen soğuk su- simit falan verdiler. Hamaklarinda uyudum kendime geldim :))
Yani yalnız çıkınca çok da yalnız olmuyorsun zaten. Ki benim en sevdiğim şey. Yurt dışına bile yalnız çıkarım.
Bu arada salda golünü herkese tavsiye ederim. Yeşilova halk plajı var, kendi çadırın ücretsiz,buradan alırsan iki kişilik çadırlar 30 TL . Tek kötü tarafı duşu soğuk. Bence gel, ne turu ya

Aileniz ne guzel sizi gaza getirmis, gipta ettim sahsen.
Bence de gencken zamaninizin kiymetini bilin. koskoca yaz tatilini heba ettiginiz zamanlara hayiflanmayin is hayatina gecince.
Sıkıcı olur mu kismi ise; olsa bile evde gecirilen bir yazdan on kat daha iyi olur, hem asil dondugunuzde kiymetini anlayacaksiniz, tecrube olarak size cok sey katacak.

Eylülde, hatta ağustosun sonlarına doğru Karadeniz soğuk ve çok yağmurlu olduğu için turlar bazı yerlere uğramayabiliyormuş diye duymuştum, o yüzden ağustos ayının son zamanlarına kadar gidip gelmek istiyorum. Bayramda ben de yazlıkta olacağım ve bayram bitiminde hemen dönemeyebilirim o yüzden bayramdan hemen sonrası için plan yapamıyorum. Önümüzdeki 4-5 haftanın bir haftasında çıkabileceğim yani :)
benim tarih tam net değil bir hafta önceden haber verirsen bir aksilik olmazsa ben gelirim ama muhtemelen bayram sonrası bir kaç hafta benim için uygun olacak senden haber bekliycem

İyi akşamlar. Sizce tek başına tatile veya kampa gidilir mi fikrinizi merak ediyorum.

Senelerdir yazlıkla ev arasında mekik dokuyoruz. 22 yaşındayım daha tatil dönemi hiç İstanbul dışına çıkmadım. Liseye geçeyim arkadaşlarımla gideceğim derdim, olmadı; üniversiteye geçeyim, herkes reşit ya sözde o zaman arkadaşlarla gezmek, tatil yapmak normaldir diye düşünürdüm, yine olmadı. Üniversite okumak için buraya gelen arkadaşlarıma bile izin vermiyor aileleri. Bilindik bir otel veya tur şirketi İstanbul'dan daha mı güvensiz ben anlamıyorum ki. Yanlış mı düşünüyorum sizce? Ya da arkadaşlarımı mı yanlış insanlardan seçiyorum, bilemiyorum. Ailem artık sen nasıl gençsin, bütün yazı evde geçiriyorsun dedi geçenlerde. Ay içime oturdu. Son umudumdu, sevgilimle bari gezerim, hatta konu açmıştım, o da bir güzel iptal oldu. Zaten o kadar çalışıyor ki bütün yaz neredeyse görüşmedik bile. Ben de bütün bayramı yazlıkta kendimi odaya kapatarak, kimseyi görmeden, somurtarak geçiriyorum şu anda.

Velhasılıkelam, ben yıldım, gençliğim birilerini bulacağım diye evde telef oldu ve bu şekilde gerçekten mutlu olmadığımı fark ettim. Yetti artık dedim ve araştırmaya başladım. Üniversite öğrencileri için kamplar ve yurt dışı gezileri varmış. Güvenilir ve bu işi uzun zamandır yapan, hatta burada bile tavsiye edenlerin bulunduğu etkinlikler. Sizce, bu sene değil ama seneye tek başıma gitsem eğlenceli olur mu? Sanki herkes arkadaşlarıyla gelirmiş de ben yalnız kalırmışım gibi hissediyorum. Çok girişken birisi de değilim, tek olan birileri varsa gider konuşurum da grupların içine dalamam öyle. Gözümde büyüyor ama bir yandan da gitmek istiyorum. Sizce gidilir mi, gidilse de eğlenceli olur mu? Görüşlerinizi esirgemeyin bu bahtsız bedevi kardeşinizden:cry:

evliyim ve 3,5 yaşında bir oğlum var nasipse eylülde tek başıma yurtdışına gideceğim. ondan önce de eşim kendi 3-4 günlük arkadaşlarıyla tatile gidecek. sonra da ailecek gideceğiz.

diyeceğim o ki yalnız da her şey yapılır. yeter ki ne yapmak istediğini bil.

ben sana muğla civarlarında kişisel gelişim kampları oluyor (yoga, meditasyon veya sağlık/sanat konulu vs.) onları öneririm. oraları araştır. hem bir sürü insanla tanışırsın hem tek başına da çok güzel ve huzurlu tatil yapmış olursun.

23 yaşındayken çalıştığım şirket beni ödüllendirmiş ve Antalya’ya tatile göndermişti. 3 gün. Benimle birlikte gelen olmadığı için tek başıma gitmiştim. İyi ki de tek gitmişim. Çok güzeldi. Hayatımda yaptığım en güzel tatildi. Yanınızda size “oraya gitmem ben, şunu yapalım, bunu yiyelim vb.” diyen biri yok. İstediğinizi yapıyorsunuz. Bir sürü arkadaş ediniyorsunuz. Gece sabaha kadar eğlence mekânlarında kalabiliyorsunuz isterseniz, kimse size “hadi gidelim” demiyor. Özgürlüğün dibine vuruyorsunuz yani. Bence her kadın hayatında bir kez bunu yaşamalı.

X