tedavime devam edip etmemek konusunda kararsızım

valla morgülcüm doğru karar ben daha aşılamaya bu ay başlıycam inşallah. bu sitede hamile olanları birbirlerine destek olanları gördükçe moralim düzeliyor. bende desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar. çünkü çok karamsarım. üstelik durumumu ailemz falan kimse bilmiyor. burada da konuşmadığımda bunalıyorum.

Her zaman desteğiz birbirimize burda.Sende herşeye rağmen umutlu ol, her yeni deneme yeni bir şans sonuçta, elbet birileri bu ay bebişinin haberini alacak.Belki de onlardan biri de sen olacaksın.
Hani bir hikaye var ya milli piyango bileti almadan, Allahım bana çıksın, denmeyeceği gibi, Biz de aşılamamızı yapmadan ya da tüpümüzü yapmadan umutla bekleyemeyiz.

sevgili morgül evet yıprandın biraz dinlen ama çok da erteleme.Emin ol ben de biliyorum acısını ama toparlanıp tekrar denemelisin.Zaman beklemiyor yaşımız ilerliyor.Sadece acın daha yeni umudun kırıldı ama bil ki kendi çocuğumuzu kucağımıza almadıkça sorunumuz bitmeyecek.Kendini toprla umudunu hiç kaybetme.Ben şöyle düşünüyorum bu bebiş için evet çok emek veriyoruz ,vericez ama o dünyaya sağlıklı geldikten sonrasını hayal edebiliyormusun......işte o zamana kadar yaşanan herşey ........sonrasını hayal et.Beni bu yolda tutan umutlandıran tek şey buuuuuuuuuuuuuuuuuuu.Allah en hayırlı zamanda hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin bizlere ,emeklerimizin karşılığını boşa çıkarmasın :çok üzgünüm:

kızlar evet çok yıpranıyoruz ama devam. bende çok yıprandım ruhen ve fiziksel olarak özellikle 3. aşılamadan sonra yıkıldım ama 13 gün geçti kendimi toparladım doktorumla görüşmeye gideceğim fakat maddi olarak bayağı zorlandık şimdi sadece tüp bebek parasını toparlamayı düşünüyorum sanki buda son şansım gibi geliyor onunda hüsranla sonuçlanmasından korkuyorum allah bizlere yardım eder inşallah şu an çevremde o kadar çok hamile varki sıra bana ne zaman gelir acaba

morgülcüm doğru bir karar vermişsin Allah'tan sana bir an önce sağlıklı bir bebiş vermesini diliyorum aslında bu dileğim hepimize moraller hep bozuk ama ilerde Allah'ın izniyle sahip olavağımız bebişleri düşününce belki moral buluruz hem Allah'ın da hakkı üçtür derler inşallah 3. denemende bebişin sana tutunur canım...

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar beni sizlerden başka kimse bu kadar iyi anlayamazdı ve bana bu kadar destek olamazdı.....
anne olmayı o kadar çok istiyorum ki tıp ki sizler gibi ve bu yolda önüme çıkan engeller o kadar çok ki..... yoruldum ve yıprandım.... anne olmak için katlandığım her bir sıkıntıya değer biliyorum ama bazen gücümün tükendiğini hissediyorum işte böyle zamanlarda sizin gibi arkadaşlar sayesinde tekrar kendime geliyorum.... inşallah kaldığım yerden devam edeceğim allahım hepimize en kısa zamanda anne olmayı nasip etsin.... amin.

canım takma kafana yaaa olur gider dert etme bu kadar belki 3. de kalacak ne biliyosun bence tedaviye ara verme

morgülcüm bende 2kez asılamadan sonra cok sıkıldım araverdım aslında dr.um gıt sonra gel dedı ama hataymıs insan uzaklastıkca uzaklasıyo kacmak işine gelıyo sankı insanın 2yıl hıcbısey yapmadık sımdı keske denesemıydım daha dıyorum cok karısık dusunceler bunlar ama bence iş sıcakken devam et

morgülcüm bencede pes etme yola devam bak bana bide sen beni gördünde aboo sen daha kendin çocuksun diyodun ama dayanmak zorundayım ve zorundayız mevlam tez vakitte hayırlı evlat nasip etsin

içinde bulunduğumuz durum bazen gerçekten dayanılmaz hale gelebiliyor

ama canım olsun, imkanlar doğrultusunda sansımızı deneyelim

anladığım kadarıyla çok yorulmuşsun,biraz dinlen kendini topla ama yola devam bak birbirimizden güç almalıyız

çabalayıp başaralım ki örnek olsun inşallah

bebişlerimiz bize biz de onlara kavuşalım inşallah

meralun ben aşılamalarımı hep özelde yaptırdım dolayısıyla da 3. aşılamayı dahi yaptırsam tüp bebek için rapor alamayacağım. bildiğim kadarıyla tüp bebek için raporu üniversite hastaneleri verebiliyor sadece... bende diyorum ki yaza kadar dinlensem de sonrasında bir üniversite hastanesine mi başvursam?...
kararsızlık çok kötü yaaa....

slm morgül cüm.eger dr.devlet hast sindense orada yapılmış gibi görünebilir.tabi ben izmr de oldugumdan kolay oldu bana.eger ki kabul edilürse bence 3. de heman yaptır.yok eger kabul edilmiyosa vakit geçirmeden hemen dev hast ya da üniv artık sizin orada hangisi kabul ediliyorsa hemen başvur.dr zaten hiç bi zaman aşılamada yüzde 20 den fazla şans vermiyolar.aşılamalaı bitir sonra benim yaptıgım gibi biraz kafanı dagıt.ben 6 ay ara verdim bu ay tüp bebek ted başladım.en azından biraz gerginlik üzerimden gitmiş oldu.sanki aşılamamnın stresi daha fazlaydı.bu sefer ben daha ratım belki sende de olur bu rahatlık.ama iyice danışıp ögren rapor konusunu.ve de şunu unutmaki(ben hep böle düşünürüm olmadıgından teselli veririm kendime)belki bizim için bu imtihan daha kolaydır.evlat la imtihan olan ailelere bi baktıgımızda bunu anlayabiliriz.Rabbim kimseye kaldıramayacagı yükü yüklemezmiş.sevdigi kuluna dert sıkıntı verir miş ki hep onu ansın.ve hiç bi dua mız cevapsız kalmaz bunu da unutma.mutlaka herşeyin en hayırlısını O bilir biz bilemeyiz.İşte burada gene bizim acizligimiz O na muhtaç oluşumuz ortaya çıkıyor.fazla uzun oldu yaaayasakkelimeneyse hepimize Rabbim gönlümüzden geçeni hakkımızda hayırlı kılsın inşllh.:teselli:

slm morgül cüm.eger dr.devlet hast sindense orada yapılmış gibi görünebilir.tabi ben izmr de oldugumdan kolay oldu bana.eger ki kabul edilürse bence 3. de heman yaptır.yok eger kabul edilmiyosa vakit geçirmeden hemen dev hast ya da üniv artık sizin orada hangisi kabul ediliyorsa hemen başvur.dr zaten hiç bi zaman aşılamada yüzde 20 den fazla şans vermiyolar.aşılamalaı bitir sonra benim yaptıgım gibi biraz kafanı dagıt.ben 6 ay ara verdim bu ay tüp bebek ted başladım.en azından biraz gerginlik üzerimden gitmiş oldu.sanki aşılamamnın stresi daha fazlaydı.bu sefer ben daha ratım belki sende de olur bu rahatlık.ama iyice danışıp ögren rapor konusunu.ve de şunu unutmaki(ben hep böle düşünürüm olmadıgından teselli veririm kendime)belki bizim için bu imtihan daha kolaydır.evlat la imtihan olan ailelere bi baktıgımızda bunu anlayabiliriz.Rabbim kimseye kaldıramayacagı yükü yüklemezmiş.sevdigi kuluna dert sıkıntı verir miş ki hep onu ansın.ve hiç bi dua mız cevapsız kalmaz bunu da unutma.mutlaka herşeyin en hayırlısını O bilir biz bilemeyiz.İşte burada gene bizim acizligimiz O na muhtaç oluşumuz ortaya çıkıyor.fazla uzun oldu yaaayasakkelimeneyse hepimize Rabbim gönlümüzden geçeni hakkımızda hayırlı kılsın inşllh.:teselli:

Ne güzel yazmışsın canım ellerine sağlık.O kadar haklısın ki ne desek boş bunun üzerine.Allah hayırlısını verir inşalla hepimize.Bizim bi arkadaşın kardeşi de mikro yaptırmış yıllar önce Çoğul gebelik olmuş.2 ye zor indirmişler kardeşi istememiş.Sonrada ikizler doğmuş ve aradan zaman geçince birinin bazı sağlık sorunları olduğu ortaya çıkmış.İnşallah hepimize hayırlı, sağlıklı bebekler kısmet olur.:emir_bebek::emir_bebek:
Tabi 2 tane olursa daha iyi olur :KK66:

ne yapacağımı bilemiyorum kızlar 2. aşılamadan çok ümitliydim olduktan sonra eşime 'bebişlerimizin gelmesine 9 ay kaldı' bile demiştim. ama olmadı :1no2: 21 kasımda gelen adetimle bebişlerim hayallerimden dahi silinip gittiler. ve ben çok yıprandım. dr.um 1 ay dinlenme verdi 3.aşılamayı sonrasında yapalım dedi. bense 3. aşılamayı yaptırsam mı yoksa hayatımı birazda doğal seyrine mi bıraksam çok kararsızım fisfisfis sizler benim herzaman yanımda olan arkadaşlarımsınız şimdi sizlere soruyorum ne yapmalıyım :uhm:

selam canım umutsuzluga kapılıp stres yapma bu dınlenme suresınde gercekten dınlen sahılde yuru kendıne vakıt ayır denızı seyret ben mersın unv. okudum cok severım mersını cok guzel anılarım var orda sahıl deyınce akan sular duruyor benım ıcın sana tavsıyem tup bebege gecmen sansın daha fazla asılama sonucta hazırlanma asamasıda cok onemlı nerde hzırlanıyor asılaman ve sonuclar nasıl bunlar onemlı allah yardımcımız olsun hepımızın

kızlar biliyorum ki bizler ne dersek diyelim herşey allahın taktiridir... o dilerse akan sular durur dilemezse de bir damla su dahi akıtamayız... seninde dediğin gibi yalnızlık allah kuluna kaldıramayacağı yükü vermezmiş ve verdiği herşeyde de mutlak bir hayır olduğu için verirmiş.... allahıma duam hepimize an kısa zamanda hayırlı, sağlıklı evlatlar vermesi ve vereceği ana kadar da bizlere mücadele edebilme gücü vermesidir.... allah hepimizin yardımcısı olsun

kızlar biliyorum ki bizler ne dersek diyelim herşey allahın taktiridir... o dilerse akan sular durur dilemezse de bir damla su dahi akıtamayız... seninde dediğin gibi yalnızlık allah kuluna kaldıramayacağı yükü vermezmiş ve verdiği herşeyde de mutlak bir hayır olduğu için verirmiş.... allahıma duam hepimize an kısa zamanda hayırlı, sağlıklı evlatlar vermesi ve vereceği ana kadar da bizlere mücadele edebilme gücü vermesidir.... allah hepimizin yardımcısı olsun

morgülüm canım arkadaşım,inan burda bütün yazdıklarını okurken gözlerim doldu.ne diyorduk hep.umutsuz olmak yok üzülmek yok yılmak yok.güçlü olacağız.sabırlı olacağız ve bu yolda tüm engelleri aşarak meleklerimize kavuşacağız.bence tedavine ara verme.önümüzdeki ay bir aşılama daha yaptır.gönülden diliyorum ki inşallah olur ki olmazsa o zaman biraz ara ver dinlen.başka şeylerle uğraş.kafanı dağıt.çünkü çok duyuyorum 3. aşılamada hamiş kalanları.hem dediğin gibi rabbim dilemedikten sonra yaprak bile kıpırdamaz.her şey onun dilemesiyle olur.demekki vakti saati gelmemiş tatlım.rabbim doğru zamanda hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.sanada canım sabır versin sağlık versin.bu yolda direnme savaşma gücü versin.hep yanındayım hep dualarımdasın hep aklımdasın benim güzel kalpli arkadaşım.allaha emanet ol.:1hug:Şeniz

X