Tatlı krizi bitsin artık !

Kelebek1990

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2013
1
0
Kızlar Merhaba 3 hafta önce doğum yaptım ve emziriyorum ama canım o kadar çok tatlı istiyor ki şeker olsun çikolata olsun kim fark etmez çok yiyorum yani genel olarak tatlıyı çok seven biriyim! Ama bu durumdan çok rahatsız olmaya başladım her ne kadar bugün yemicem desemde o gün daha çok yiyorum herhalde kendimi şartlandırdığım için.. 🥲 sizce neler yapmam gerekir herşeyi denedim ama yok illa o çikolatayı yemeden gitmiyor kriz fln yardım !!

Kızlar Merhaba 3 hafta önce doğum yaptım ve emziriyorum ama canım o kadar çok tatlı istiyor ki şeker olsun çikolata olsun kim fark etmez çok yiyorum yani genel olarak tatlıyı çok seven biriyim! Ama bu durumdan çok rahatsız olmaya başladım her ne kadar bugün yemicem desemde o gün daha çok yiyorum herhalde kendimi şartlandırdığım için.. 🥲 sizce neler yapmam gerekir herşeyi denedim ama yok illa o çikolatayı yemeden gitmiyor kriz fln yardım !!
Kilo vermeye calıstığınız için mi yemek istemiyorsunuz baska sebepten mi

Bende aşırı tatlı düşkünümüyüm. Ama kalkınca bir bardak suya tarçın kabuğu, chia, limon ekliyorum şeker isteğini azaltıyor biraz normalde zayıflamak için kullananda var ama ben mide ekşimesine de iyi geldiğinden içiyorum. Birde her gün bir fincan yeşil çay içerim. Şeker isteğimin azaldığını fark ettim bilmiyorum herkeste aynı etkiyi yaratır mı yanlış yönlendirmekte istemem. Ama devlette ki diyetisyene gidipte sorabilirsiniz hangi yiyecek içecekler ile şeker isteğinin önüne geçebilirsiniz? Ha birde yulaf lapası uzun süre tok tuttuğundan onunda katkısını görüyorum :)

Daha çok yeni doğum yaptınız.
Sağlıklı alternatifler bulmaya çalışın. Ama kilo için kendinizi de çok strese sokmayın.
Protein ağırlıklı beslenin. Hem sütün besin değeri artar hem de tok tutar 💓

Bende tatlı hastasıyım insülin direncim var senin de olabilir özellikle abur cubur zaten kana yani glikoza erken karışıyor Buda tatlı isteğini arttırıyor pilav olsun ekmek olsun bunlarda tatlı kategorisinde yer alıyor herşeyin siyahından almak lazım makarnasından tut şekerine kadar herşey esmer olsun yada tamamen kesmek lazım bilmiyorum bende 10 kilo vermem lazım bi türlü veremedim mahf oldum gittim evlendikten sonra üstüne bide polikistik over var

X