Tatlı İsteği

ikizzler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2010
228
1
herkese merhaba:KK34:

ben de aşırı derecede tatlı yeme isteği var.tatlı yemeden duramıyorum.alıyorum elime nutellayı ekmeğe bile sürmeden tek seferde kavanozun yarısını bitiriyorum.sabah illa nutella reçel vs yiyeceğim ki sabah değil sadece gün boyu.tatlıyı kesebilirsem zayıflayacağıma da inanıyorum.ayrıca şeker hücreleri yaşlandırıyormuş sağlık için çok zararlı.meyve yiyip tatlı ihtiyacımı bastırmaya çalışıyorum kesmiyor.hertürlü tatlıyı çok seviyorum ve yiyorum.doktora gittim şekerim normal ama bence şimdilik durum bu bikaç seneye şeker hastası olursam şaşmam:KK37:

şimdi size sorum tatlı isteğimi nasıl bastırabilirim.önerdiğiniz bir yiyecek vs var mı:KK53:

cnm tatlı istegini yok etmek icin bi nummera TARcin bende dedigin gibi tatlısız yapamayan biriydim ama artık canım bile istemiyor.Tarcınkabugnu kaynatıp sabah aksam ac karnıa ic gör bak tatlı canın isticekmi ama düzenli yap oldumu.

cnm tatlı istegini yok etmek icin bi nummera TARcin bende dedigin gibi tatlısız yapamayan biriydim ama artık canım bile istemiyor.Tarcınkabugnu kaynatıp sabah aksam ac karnıa ic gör bak tatlı canın isticekmi ama düzenli yap oldumu.

ay çok teşekkür ederim.bir bardak suyu kaynatıp içine bir tarçın çubuğu koyup biraz bekleyip içeceğim.bu şekilde di mi.çok teşekkürler.kesinlikle uygulayacağım:KK66:

ay çok teşekkür ederim.bir bardak suyu kaynatıp içine bir tarçın çubuğu koyup biraz bekleyip içeceğim.bu şekilde di mi.çok teşekkürler.kesinlikle uygulayacağım:KK66:

evet cnm istersen limonun suyunuda sıka bilirsin istersen sade icebilirsin sana kalmıs bisey ama hergün uygulamayı unutma.Ne demek :))

ben de aşırı derecede tatlı yeme isteği var.tatlı yemeden duramıyorum.alıyorum elime nutellayı ekmeğe bile sürmeden tek seferde kavanozun yarısını bitiriyorum.sabah illa nutella reçel vs yiyeceğim ki sabah değil sadece gün boyu.tatlıyı kesebilirsem zayıflayacağıma da inanıyorum.ayrıca şeker hücreleri yaşlandırıyormuş sağlık için çok zararlı.meyve yiyip tatlı ihtiyacımı bastırmaya çalışıyorum kesmiyor.hertürlü tatlıyı çok seviyorum ve yiyorum.doktora gittim şekerim normal ama bence şimdilik durum bu bikaç seneye şeker hastası olursam şaşmam:KK37:

şimdi size sorum tatlı isteğimi nasıl bastırabilirim.önerdiğiniz bir yiyecek vs var mı:KK53:

Maşallah, canım
Bak öneride bulunacam ama kesinlikle doz aşımı yapmayacaksan. Söz mu?

xxxx kullanabilirsin, tatlı isteğini keser ama sakın doz aşımı yapma ve uzun süreli kullanma çünkü aşırı derece kullanıldığını DNA'da değişiklik yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
2elmayı rendeleyip hafif pişiriyosun yağsız tabiki, tarçın biraz katyosun sonra 2 çorba kaşığı kakao döküyosun macun gibi karamelize olunca eline minik parça alıp hindistan ceviziyle yuvarlayıp tek tek tabağa yerleştiriyosun... daha sağlıklı yararlı ama az kalorili :KK66: ayrıca tadı çikolata gibi .)

Tarifler iyi hoş da, şöyle bol çukulatalı profiterol, dondurmalı tavukgöğsü, süpersonik fıstıklı baklava,dondurmalı irmik helvası vs vs yemek varken, tarçınlı bilmemne, esmer şekerli bilmemne fikri bile beni deli ediyor üleeen :KK1:

Bana ver her akşam yukardakilerden birini, gık demem yerim, öylesine severim tatlıyı.Diğer birçok tarifi de denedim, evet tatlı krizimi kesmiş olsa da beni mutlu etmedi. :KK1:
Ayda bir malum kurt kadına dönüştüğüm regl dönemimde kendime iznim var, özellikle çukulatalı tatlılardan birini seçip yiyorum.

Diğer günlerde de kalori hesabına bakıp, karşılığında o toto bende varmı onu hesaplıyorum; şöyleki;
-Bak bunu yersen 700 kalori alacaksın, eğer yiyeceğim diyorsan yemeden önce haket, git 3 saat hızlı tempoda yürü sonra yiyebilirsin.
-Hmm kim yürür şimdi 3 saat ya, boşver, zaten 3 kaşıklı bir tatlı..:KK1:

Yani aslında önüne geçemiyorsak bile çözümü var; her tatlı istediğinizde önce 3 saat yürüyüş yapıp onu afiyetle mideye indirebilirsiniz.Ne kadar akıl karı o tartışılır :KK1:

Maşallah, canım
Bak öneride bulunacam ama kesinlikle doz aşımı yapmayacaksan. Söz mu?

xxxx kullanabilirsin, tatlı isteğini keser ama sakın doz aşımı yapma ve uzun süreli kullanma çünkü aşırı derece kullanıldığını DNA'da değişiklik yapıyor.

Konumu düzelten atessizprenses kardeş
Konu hakkında bilginiz olmadan mesajlara müdahale etmenizi çok yanlıştır.
Arginin bir ilaç ismi değildir, bir aminoasitir.
Eğitim düzeyiniz bilmiyorum ama konuyu düzeltmeden googlede bir arama yapabilirdiniz.

Son düzenleme:
Konumu düzelten atessizprenses kardeş
Konu hakkında bilginiz olmadan mesajlara müdahale etmenizi çok yanlıştır.
Arginin bir ilaç ismi değildir, bir aminoasitir.
Eğitim düzeyiniz bilmiyorum ama konuyu düzeltmeden googlede bir arama yapabilirdiniz.

Sevgili Aris.... Eğer o aminoasitten bahsederken şu şu ürünlerde mevcuttur,şöyle sindirilir,alınmazsa vücutta eksiklik yaratır,süt ürünleri,beyaz unda,et te vs deseydiniz tamamdı.Fakat doz aşımında sakın bulunma vs derseniz bunun açık açık besin takviyesi tablet,hap,ilaç vs olduğu ortaya çıkar.Google de tabi ki arattım.Amacımız hiçbir zaman sizleri yanlış yönlendirmek ya da doğruları sizden saklamak değildir.Bunu okuyan arkadaşlar zaten google den arattıklarında besin takviyesi olduğunu göreceklerdir.... Bir de eğitim düzeyi vs hoş şeyler değil.Konu hakkında bilgim olmasa bu bölümde olmazdım. Ama önemli değil,gerekirse ben sizden özür dilerim hatam varsa:)

edit:bakınız arginin yazınızı silmedim.çünkü şu anda bir ilaç ismi olmadığı belli:)

Son düzenleme:
Sevgili Aris.... Eğer o aminoasitten bahsederken şu şu ürünlerde mevcuttur,şöyle sindirilir,alınmazsa vücutta eksiklik yaratır,süt ürünleri,beyaz unda,et te vs deseydiniz tamamdı.Fakat doz aşımında sakın bulunma vs derseniz bunun açık açık besin takviyesi tablet,hap,ilaç vs olduğu ortaya çıkar.Google de tabi ki arattım.Amacımız hiçbir zaman sizleri yanlış yönlendirmek ya da doğruları sizden saklamak değildir.Bunu okuyan arkadaşlar zaten google den arattıklarında besin takviyesi olduğunu göreceklerdir.... Bir de eğitim düzeyi vs hoş şeyler değil.Konu hakkında bilgim olmasa bu bölümde olmazdım. Ama önemli değil,gerekirse ben sizden özür dilerim hatam varsa:)

edit:bakınız arginin yazınızı silmedim.çünkü şu anda bir ilaç ismi olmadığı belli:)

Sevgili atessizprenses
Yazdıklarınızdan iyi niyetinizi okuyabiliyorum, belki bende ani bir sinirlilikte hakkındızda biraz sert konuştum.
Bende sizden özür dilerim hatam varsa :)
Yine de bir açıklama yapmak istiyorum, ilk mesajda ben bir ilaçın isimli vermedim veya vermek istemedim. İlaçın adında önünde bir harf vardır, ben onu yazmadım. Döz aşımı derken çok kullanılmaması gerek anlamında söyledim.
Dediğiniz gibi belki bir ilaç bahsedildiğini anlaşılıyorsada ben orada bir ilaçtan bahsetmedim.
Yabancı olmamı ve türkçe çok çok iyi bilmememden dolayı, tam ne demek istediğimi anlatamadım.
Siz beni yanlış anlamamışsınız, ben size yanlış anlatım.
Sevgili atessizprenses, bu konunun temizliği adına sizden ricam bu konuda yazmış olduğum bütün yazılarımı silin.
Şimdiden çok teşekkür ederim. Başarılar dilerim.

ah canıııım keşke bende yiyebilsem, bende aksine tatlı yiyemiyorum ve beni rahatsız ediyo bu durum, önceden çikolata falan yiyebilirdim sadece şerbetli tatlıları yiyemezdim ama artık sütlü tatlıları bile yiyemiyorum, bir hastalığım da yok.canım istemeyerek yiyorum bazen o zaman da mide bulantısı yapıyo, tatlı ya baktığımda bile midem bulanıyo, gitgide çoğalıyo bu bende çayı bile çok içtiğimde içine attığım şeker beni rahatsız ediyo. :KK69:
sende aman dikkat et cnm bu kadar çok tüketmen hastalıklara davetiye çıkarabilir, ayrıca aşırı şeker tüketimi vucutta yağ birikimine sebeb olur, doktora başvurabilir,bitkisel şeyler deneyebilirsin, ayrıca şeker hastaları tatlıya çok düşkün oluyorlar, doktora görün bence :KK56:

Editör arkadaşımıza uyarısından dolayı teşekkür ederim. Herkes burada iyi niyetle bir takım önerilerde bulunuyor. Fakat önerilerimizi yaparken bir aminoasitten ve bahsediyorsan ilaç gibi formlarını değil doğada nerelerde buluruz hangi besinlerden alırız onları önermekte yarar var. Doğal ürünlerin doz aşımı ile yapay ürünlerin doz aşımı sonuçları çok farklıdır. Bunu da gözönünde bulundurarak paylaşımlarınızı yapmanızı veya belirtilen maddeleri alabileceğiniz besin kaynaklarını değerlendirmenizi rica ederiz. Doğal olan her zaman daha iyidir:KK34:
Güzel paylaşımlar dilerim :KK71:.

Editör arkadaşımıza uyarısından dolayı teşekkür ederim. Herkes burada iyi niyetle bir takım önerilerde bulunuyor. Fakat önerilerimizi yaparken bir aminoasitten ve bahsediyorsan ilaç gibi formlarını değil doğada nerelerde buluruz hangi besinlerden alırız onları önermekte yarar var. Doğal ürünlerin doz aşımı ile yapay ürünlerin doz aşımı sonuçları çok farklıdır. Bunu da gözönünde bulundurarak paylaşımlarınızı yapmanızı veya belirtilen maddeleri alabileceğiniz besin kaynaklarını değerlendirmenizi rica ederiz. Doğal olan her zaman daha iyidir:KK34:
Güzel paylaşımlar dilerim :KK71:.

Ay, mesajımda bir ilaçtan bahsetmediğini anlatmaktan yoruldum. :KK1:
Uyarınlarını ve önerilenliniz için teşekkür ederim.
Editörlerlerinden rica, bu konuda yazdım yorumlarımı silin.
İsterseniz sadece il kesajıma şu cumleyi yazın:

" Tatlı isteğini kesmek istiyorsunuz, arginin aminoasiti bol içeren ceviz, patlamış mısır, çavdar, kara pirinç, çikolata".

Teşekkür ederim.

Ay, mesajımda bir ilaçtan bahsetmediğini anlatmaktan yoruldum. :KK1:
Uyarınlarını ve önerilenliniz için teşekkür ederim.
Editörlerlerinden rica, bu konuda yazdım yorumlarımı silin.
İsterseniz sadece il kesajıma şu cumleyi yazın:

" Tatlı isteğini kesmek istiyorsunuz, arginin aminoasiti bol içeren ceviz, patlamış mısır, çavdar, kara pirinç, çikolata".

Teşekkür ederim.

Sizin konunuza yaklaşımımız biraz kızım sana söylüyorum gelinim sen anla gibi olmuş kusura bakmayın:KK60: İlaç önermeleri konusunda çok başımız ağrıdığı için bu konuda çok hassasız.:KK34: Ayrıca ayrıntılı açıklamanız için teşekkürler :KK71:

arginin dna falan değiştirmez ya! sanmam yani.
ben alıyordum bi ara tatlıyı bilmiyorum da libidoyu çok arttırıyordu. meğer fındığın içinde arginin çokmuş, o yüzden aganigi naganigi diyolarmış.

X