Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Taşikardisi olanlar yaşadıklarımızı paylaşalım

Benimde kalbimle alakalı bir sorunum var. Yerimden kalkarken, üzerimi değiştirirken, kısacası en hafif ve eforsuz hareketlerde bile çokça efor sarfetmiş gibi kalp çarpıntım ve beraberinde baygınlık hissi yaşıyorum. Elim, kolum tutmuyor sanki, ilk yaşadığımda acile kaldırdılar tiroid hastalığından şüphelenildi, tahliller temiz çıkınca holter takılması istendi, holter sonucum da bozuktu. Doktor özellikle çok merak ediyorum sabah 8' de ne yapıyordun dedi, halbuki hiç birşey yapmıyordum, yani kalbimde o kadar fazla çarpıntıya sebep olacak birşey yapmıyorum, yüzümü yıkadım, giyindim ve kapının önündeki arabaya bindim. Doktor da bir yere yetişmek için okul, iş acele mi ediyordun? Koşuyor muydun demişti. Sıkıntım da işte tam da bu maalesef, efor harcamadığım halde yaşıyorum bunu. Ve maalesef mutlaka bir kardiyoloğa göster dediği halde gösteremedim sonucumu, bulgular da bir çeşit taşikardi olduğu yazıyordu.

Şimdi tekrar doktora gitme niyetindeyim, umarım kötü birşey değildir..
:KK14:
Benimde öyle bir doktora gitsen iyii olur bende gittim supraventriküler taşikardim varmış

Bende de var taşikardi ama öyle arada sırada rahatsız edecek şekilde değil ben devamlı yaşıyordum.Ritim holter takıldı gün içinde 180 bile attığı olmuş.Kesin teşhis kondu.Ben de 17 yaşındayım ama her gün ilaç içiyorum ve tedavisi de yok gibi bir şey canım.
Bende şuan 16 yaşındayım bende de supraventriküler taşikardi var doktora gittim ama geçmedi ne yapacağımı bilmiyorum geçrekten sizin geçti mi

X