Tapu Dairesinden Randevu Nasıl Alınıyor?

Thallosofili

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
3.321
5.957
Merhaba,başka şehirden başka şehire,miras intikal tapu işlemi için e randevu almaya çalışırken "randevu almak istediğiniz tapu dairesi e randevulari kapamiştır, web tapu başvuruya yönlendiriliyorsunuz " ibaresi çıktı.Web tapu başvurusu yaptım internettenBu başvuru sonrasi bana geri mi dönecekler ? Ben kendi istediğim zamanda randevu belirleyemem mi? Yaşadığım şehir ile işlem yapılacak şehir arasi çok uzak.Randevusuz gitsem olur mu? Randevuyu kaç gün önceden bildirecekler? Bildirmeleri kaç gün sürer ? Bu konularda bilgili arkadaşlar yanitlarsa çok sevinirim 🙏🌸

Merhaba,başka şehirden başka şehire,miras intikal tapu işlemi için e randevu almaya çalışırken "randevu almak istediğiniz tapu dairesi e randevulari kapamiştır, web tapu başvuruya yönlendiriliyorsunuz " ibaresi çıktı.Web tapu başvurusu yaptım internettenBu başvuru sonrasi bana geri mi dönecekler ? Ben kendi istediğim zamanda randevu belirleyemem mi? Yaşadığım şehir ile işlem yapılacak şehir arasi çok uzak.Randevusuz gitsem olur mu? Randevuyu kaç gün önceden bildirecekler? Bildirmeleri kaç gün sürer ? Bu konularda bilgili arkadaşlar yanitlarsa çok sevinirim 🙏🌸
arayın tapu dairesini sorun numarası vardır illa ki

Mesaj gelicek size,hatta yatırmanız gereken harçlari da mesajla bildiriyorlar,tarihi de sizde ona göre gidiyorsunuz.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden başvuru numaranızla sorgulama da yapabiliyorsunuz ayrıca.

Miras vs bılmıyorumda biz tapu ıslemlerı etapudan yaptık bır mesaj geldı ıslemlerınız basladı dıye . Sonra mesaj geldı su saatte tapuda olun dıye
Şu saatte tapuda olun cümlesini kaç gün önceden gönderdiler? Biz çok uzak bir şehirdeyiz gidip gelicez ,nasıl ayarlayacağız hiç bilemiyorum.

Mesaj gelicek size,hatta yatırmanız gereken harçlari da mesajla bildiriyorlar,tarihi de sizde ona göre gidiyorsunuz.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden başvuru numaranızla sorgulama da yapabiliyorsunuz ayrıca.
Tarihi kaç gün önceden söylüyorlar acaba biliyor musunuz? Gidecegimiz yer otobüs ile 12_14 saat sürüyor.Ayni şehirde olsak hiç sıkıntı olmazdı..

Önceki gün işlemi yaptık sabahına gün verdıler
Ben satıs yaparkende aynı güne verdıler ama siz istediginiz zaman gelebılırsınız demıslerdi
Biz ogleden sonra gıttık .
Şehire göre degişiyormu yoksa miras fılan dedınız ondanmı bılemıyorum

Önceki gün işlemi yaptık sabahına gün verdıler
Ben satıs yaparkende aynı güne verdıler ama siz istediginiz zaman gelebılırsınız demıslerdi
Biz ogleden sonra gıttık .
Şehire göre degişiyormu yoksa miras fılan dedınız ondanmı bılemıyorum
Sanırım şehire ve tapu dairesinin yoğunluğuna göre değişiyor. Yoğunluğa göre 1_2 hafta sürebiliyormuş SMS gelmesi.Sms gelince de 15 günlük süre tanıyıp bu süre içinde istediğimiz gün gidebilecekmişiz yeni öğrendik.Denk gelir inşallah her şey.Bilet,iş yerinden izin,kalacak yer 1 geceliğine de olsa ayarlamamiz gerekiyor.Cok tesekkurler bilgiler icin🙏

Tarihi kaç gün önceden söylüyorlar acaba biliyor musunuz? Gidecegimiz yer otobüs ile 12_14 saat sürüyor.Ayni şehirde olsak hiç sıkıntı olmazdı..
Bana bir kac gün önce işleme alındı harçlarınızı yatırın vb şeyler yazan bir mesaj gelmişti,sonrasında da islem hazir diye mesaj geldi. İntikal işleminde herkesin gitmesine gerek yok diye biliyorum, tek mirasçı siz değilseniz diğer mirasçı halledebiliyor bu işlemi. Yine araştirin ama aklımda öyle kalmiş

X