Taksim'in göbeğinde 6 erkek 1 kadına tecavüz etmeye kalkıştı

ailanthus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2013
249
16
Haber: AYÇA ÖRER - ayca.orer@radikal.com.tr / Arşivi
İstanbul Tarlabaşı’nda yaşanan bir vahşet, olaydan on bir gün sonra açığa çıktı. Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı’nda 10 Mart günü sabaha karşı gerçekleşen olayda altı kişilik bir erkek grubu, bir kadına sokak ortasında tecavüz etmeye kalkıştı. Duruma tanıklık eden hiç kimse gruba müdahale etmezken, bir kişi kadını kurtarmak için harekete geçti. İsminin İ. Olduğu öğrenilen kişi, tecavüz etmek isteyen beş kişilik grup tarafından darp edildi.

10 Mart gecesi sabah karşı 04:00 sularında Aksaray dolmuşlarının kalktığı noktada yaşanan olaya bir arkadaşıyla tanıklık eden İ. Yaşanan olayı şöyle anlattı:

“Eve gitmek için dolmuşlara gidiyordum. Tarlabaşı Bulvarı’nın üzerine denk gelen yerde, Mis Sokağın bitiminde bir kadının köşeye çekildiğini, altı adamın başında beklediğini, bir adamın kadının bacaklarının arasına elini koyduğunu gördüm. Kadın kurtulmaya çalışıyordu. Etrafta açık dükkanlar ve şahitler olmasına kimse müdahale etmiyordu. Önce “Ne yapıyorsunuz?” diye sordum. Benim üzerime de gelince, cep telefonumu çıkarıp polisi aramaya çalıştım. Beni kovalamaya başladılar. Ben de hem kaçtım hem polisi aramaya çalıştım. Beni de yakaladılar. Yumrukla gözüme vurdular, gözlüğüm kırıldı. Beni de dövmeye başlayınca yoldan geçen bir arabanın kaportasına vurdum, “Niye yardım etmiyorsunuz?” dedim. Kadın o sırada kendini kurtarmaya çalıştı. Dönüp ikisi kadını götürdüler. Polis 15 dakika sonra geldi.”

İ., saldırganlardan şikayetçi olduğunu belirterek MOBESE görüntülerinin incelenmesini istedi, polislerden “olayın gerçekleştiği yer kör bir nokta” yanıtı aldı. Olayın açığa çıkması için kadın örgütleri harekete geçti.

KADIN DERNEKLERİ HAREKETE GEÇTİ
AKA-DER Kadın Faaliyeti, Anarşist Kadınlar, Bağımsız Feministler, Bilgi Gökkuşağı LGBT Kulübü, Boğaziçi luBUnya, Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü, Cinsel Şiddete Karşı Kadın PlatformuCinsiyetçilikten Heteroseksizmden ve Eril Şiddetten Rahatsız Erkekler, Eğitim-sen İstanbul Üniversiteler Şubesi Kadın Komisyonu, Emekçi Hareket Partili Kadınlar, Emek Partisi'nden Kadınlar, Eşitlik İzleme Grubu, Feminist Yaklaşımlar Dergisi, Gökkuşağı Kadın Derneği, Halkevci Kadınlar, İllet, İMECE Kadın Sendikası, İMECE Toplumun Şehircilik Hareketi, İstanbul İHD Kadın Komisyonu, İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği, Kadın Kapısı Derneği, Kadınlarla Dayanışma Vakfı, Kaos GL, Lambdaistanbul LGBTT Dayanışma Derneği, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, MSGSÜ Flu Baykuş, ÖDP'li Kadınlar, Sosyalist Feminist Kolektif, Sosyalist Kadın Meclisleri, Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği, RADAR- İstanbul Üniversitesi Eşcinsel Biseksüel ve Transgender Topluluğu, Yeni Demokrat Kadın, Yeşiller ve Sol Gelecek Partili Kadınlar olaydan sorumlu kişilerin bulunabilmesi için bir bildiri hazırladı.

bekliyorum... ilk hangi gerizekalı sabahın 4ünde orada ne işi varmış diyecek diye:KK14::KK14:

Sokak ortasında tecavüz ediyorlar ve kimse çıkıp ta bir şeyler yapamıyor. Bu tepkisizlik beni korkutuyor. Bu olayda biri çıkmış neyse ki... Şaşırdım.

bekliyorum... ilk hangi gerizekalı sabahın 4ünde orada ne işi varmış diyecek diye:KK14::KK14:

Bu tür konularda forumdaki ablalarımız, teyzelerimiz dilsizidir genelde... Ohoo kim şimdi haberi okuyacak ta kadına hönkürecek... Gerçi çıkıyor arada bi iki tane...

Benzer bir olay... Umarım bu tür olaylar normal karşılanmaz. Gidişat bu yönde gerçi...

http://www.kadinlarkulubu.com/turki...a-cadde-ortasinda-20-dakika-siddet-taciz.html

belkide senin gibi hem cinslerine saldırmak isteyen birisi çıkıp bulunabilir.

tecavüze uğrayan(ya da yeltenilen) bir insana 'aman canım o saatte orada ne işi varmış' diyen birine söyleyeceğim en hafif laftır gerizekalı lafı.Bu tiplere her türlü küfürü etme hakkına sahibim ama burada bazı kurallara uymamız gerektiğinden ancak o kadar yazabildim.

Son düzenleme:

tecavüz girişiminde bulunan bu hayvanlara varya dilerimki aynı şeyleri de kendileri de yaşar :KK47::KK47:

saat kaç olursa olsun kadın illa erken saatte ev de olacak diye bir kural yok..

ne işi vardı o saatte demesin kimse demeyede hakkı yok zaten

Gerçek bir olay paylaşımım sizinle,
İlgilterede bi kadın gece saat 3 sıralarında bir erkek tarafından tacize uğramış. Polise şikayet etmiş adama 8 yıl 8ay hapis cezası vermişler. Adam itiraz ediyor sadece sözlü tacizdi diye. hakim bey Diyoki, bir bayana tacizde bulunduğun için sana 8ay hapis cezası veriyorum ama burası İngiltere ve İngiliz kadınları özgürdür. Özgür bir İngiliz kadınının özgürlüğünü kısıtlamaya çalıştığın için 8yıl daha veriyorum demiş.
Ah ahhhh bu düzen memleketime ne zaman gelceek:KK14:

Etraftakiler birde durmuş izliyor he:KK53:.
Bu korkunun sebebi cezaların caydırıcı olmaması. Daha sert cezalar olmalı!:KK47:
Örneğin Osmanlı' da hırsızlık yapanın eli kesiliyordu. Bu yüzden kimse kolay kolay cesaret edemiyordu. Faşistlikse öyle olsun. Yaptığı yerde sallandıracaksın hepsini pisliklerin!:KK47:

İlgilterede bi kadın gece saat 3 sıralarında bir erkek tarafından tacize uğramış. Polise şikayet etmiş adama 8 yıl 8ay hapis cezası vermişler. Adam itiraz ediyor sadece sözlü tacizdi diye. hakim bey Diyoki, bir bayana tacizde bulunduğun için sana 8ay hapis cezası veriyorum ama burası İngiltere ve İngiliz kadınları özgürdür. Özgür bir İngiliz kadınının özgürlüğünü kısıtlamaya çalıştığın için 8yıl daha veriyorum demiş.

Off çok iyiymiş ya !!!

Bizde sözlü tacize böyle ceza uygulansa sokakta erkek kalmaz. Hepsi 8 yıl hapse :KK60::KK60::KK60::KK60:

Yani öyle hale geldik ki, yolda tek yürürken laf yemeyince kendimizde bir anormallik görür olduk.

Sanırım bizde erkeğin laf atması, ayıp şeyler söylemesi, garip sesler çıkarması; bir nevi beğeni ifadesi olarak kabul ediliyor.

Gerçi hiç duymadım bir kadının bana sözlü tacizde bulundu diye şikayet ettiğini, acaba eden olmuştur muhakkak bizde nasıl bir hukuki süreç işliyor? Bilen var mı?

Off çok iyiymiş ya !!!

Bizde sözlü tacize böyle ceza uygulansa sokakta erkek kalmaz. Hepsi 8 yıl hapse :KK60::KK60::KK60::KK60:

Yani öyle hale geldik ki, yolda tek yürürken laf yemeyince kendimizde bir anormallik görür olduk.

Sanırım bizde erkeğin laf atması, ayıp şeyler söylemesi, garip sesler çıkarması; bir nevi beğeni ifadesi olarak kabul ediliyor.

Gerçi hiç duymadım bir kadının bana sözlü tacizde bulundu diye şikayet ettiğini, acaba eden olmuştur muhakkak bizde nasıl bir hukuki süreç işliyor? Bilen var mı?

Bizdeki süreç şöyle canım,
Kadın şikayet ediyor, polis ön kapıdan alıp arka kapıdan salıyor, sapıkta işine (yani sapıklık yapmaya) kaldığı yerden devam ediyor.
Eğer haber degeri varsa TV'de çıkıyor, densizin biri çıkıp dekolte giyen, oranı buranı açman kadınlar herşeyi hakediyor diyor:KK37:
Vs-vs....

Böyle bir düzenin gelecegine inanmiyorum.. cünkü is bakis acisinda bitiyor.lanet olsun. böyle erkeklere

Yaşanan olay beter olayın sadece izlenmesi hiçbir tepkide bulunmayan insanların olması daha da beter..Yazık.. Çok üzüldüm gerçekten,Allah akıl fikir versin bir an evvel hepsine :KK31:

Ölümüne dayak yiyen kadının eşi, sevgilisi vs... salınırken... Laf atan için hukuki işlem yapılması?

Ben de merak ediyorum, şimdiye kadar tık çıkmamış, senin yorumun etkisi olabilir.
Üstündeki kıyafetleri falan soranlar olacak mı acaba:KK14:
Bizde modadır çünkü tecavüzcü pislikleri değil, tecavüz edileni yargılamak.

herseye koyun gıbı yaklasırsak olacagı bu zatennnn bananecılık en buyuk marıfetımız ...!!!

idam gelsın yaa gelsınde pıslıkler belkı temızlenır böyle!!!

Nerede o özgürlük bizde,bizim ülkemizde adalet yok ne özgürlüğü..

Bir ara tecavuzculerim ilkinde değil(!) ama ikinci vakalarındamıydı neydi hadım edilmesi konusulmaya baslanmıstı
Sonra onunda üstü kapandı noldu bilmiyorum

Boylelerine her turlu cezayı uygulamak müstehak.
O kadınların hayatını mahvediyorlar sonra yatarlarsa tabi 3-5 yıl ekmek elden su golden yatıp cıkıyorlar.
Ama bunu yaptıkları insanın hayatı mahvoluyor. Ömrünün sonuna kadar bu travmayla yasıyor.
Oyuzden onlarada ömür boyunca silemeyecekleri bir ceza vermek sart.

Oradaki sapıklardan daha da iğrenç, daha da korkunç bir şey varsa, olaya şahit olup kılını kıpırdatmayan yaratıklardır. insan diyemiyorum, çevrede dükkanlar açıktı denilmiş, insanlar vardı denilmiş.. ve kimse polisi aramamış, kimse durun dememiş, kimse kadını düşünmemiş..

Sonrada 3 çocuk, 5 çocuk yapın diyorlar. Neden, bu ülkede güvensiz bir şekilde yaşatmak için mi?

X