Takintilarim var...

candywomen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2007
18
0
selam benim sorunum evden çıkarken heryeri arka arkaya kontrol ediyorum fişi çektimmöi ocak kapalımı diye kapıyı iyice kilitliyorum buna rağmen gittiğim yerde huzursuz oluyorum acaba ocak açıkmı kapı kilitlimi diye bıktım artık valla .....:çok üzgünüm:

:eek: bendede ayni sorun var. Her gece yatarken kapiyi kilitliyorum ve en az 3-4 kere kontrol ediyorum esimde en sonunda yeter artik kilitledin diyor. Evden cikarken ise ocaklari yanik sigara varmi diye küllükleri heryeri kontrol ediyorum buda yetmiyor asagiya iniyorum tektrar aklima geliyor üsenmeden yukariya cikiyorum tekrtar kontrol basliyor. bazen esim sinir oluyor bu duruma. izin vermiyor eve geri dönmeme. bende ya ev yanarsa vs.. olursa diye söylene söylene uzaklasiyorum evden. :eek:

VALLA AYNI SORUN BNDEDE VAR ÇOK KONTROL EDERİM AKLIMD AHEP ÖYLE ORADA A KALIR SONRADA KÖTÜ KÖTÜ HAYALER KURARIM AMA HAYALLER ALLAHTAN SADECE HAYALD EKALIR HEP GELİNC EEVİ YERİND E3BULAMAYACAGIMDAN KORKARIM ALLAH TAN ÖYLE BİŞEY OLMAZ BİRDE ÇARŞIDA SÜREKLİ ÇANTAMI KARIŞTIRIM ANAHTAR ARARIM SÜREKLİ CEP TELEFONU ARARIM CÜZDAN ARARIM ALAH TAN TEK TAKINTILI BEN DEGİLİM

evet canımn bendede var aynı sorun bazen kontrol ederek cıktıgım halde yoldan gerı dondugumde olur

Dostlar, tüm bunlar muhtelik şiddetteki obsesyonlar. Bu takıntılarınız size hayatı gerçekten zorlaştırıyorsa, yakınınızda bulunan bir meslektaşımdan yardım alın. Yok, eğer takıntılarınız hayatı gerçekten zorlaştırmıyorsa, yaptığınız davranışları farkederek yapmaya çalışın. Yani, ütü yaptıktan sonra ütünün fişini çektiğinizi farkederek hafızanıza kaydedin. Yemeğin altını kapatırken farkederek kapatın. Camı farkederek kapatın. Kapıyı farkederk kilitleyin. Bir işi yaparken sadece o işe odaklanın, başka bir şeyle meşgul olmayın. Odaklanarak farkındalığın oluşması, durumu hafızaya almanızı sağlayacaktır. Kendinize o davranışı yapıp yapmadığınızı sorduğunuzda, hatırlayacaksınızdır.
Sağlıkla kalın,

X