Düğün Takılarla ne yapmak mantıklı?

mavilisiyah

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2018
42
4
Düğünde takılan takıları ne yapmak neye yatırım yapmak daha mantıklı sizce?
Ev almak, araba almak, iş kurmak ya da faize yatırmak gibi ?
Sizler ne yaptınız????

Duruyo benimkiler eşimin bir iki borcu var onlara kullanıcam birazını kalanını da saklıcaz ev mev almaya diye, ama borç harç varsa durma kullan bence kredi borcu, kart borçları faizleri altının karını silip süpürüyo çünkü

sakın hemen dokunma bozdurma nakit yada altın sakın dokunma .. hee bir de sakın kimseye vermeee... borç bi şekilde ödeniyo sıkın dişinizi ödeyin borçlarınızı... bn mesela sadece ev için bozduururum onn haricinde allah göstermesin bir de buyuk sağlık sorunnda onn haricinde aslaaa... hele araba vs için aslaaaa bozdurmm ölü yatırım..

zorlansanız da borçları maaşlarla ödemeye bakın - varsa tabi. altın her zaman altındır. kenarda dursun. hatta takılan paraları bile altına çevirseniz iyidir bence. sakla samanı gelir zamanı..

Sizler ne yaptınız????
Ev almıştık birazını ayırmıştık onlada araba aldık ama sadece peşinatlara yetti üstüne kredi çekip ödedik evi arabayı da aynı şekilde çok şükür

Çok afedersiniz ev alın önerileri gelmiş de acaba o kadar çok takı oluyor mu? 🤔 Herkesin ailesi farklı tabi ki de ortalama olarak

Çok afedersiniz ev alın önerileri gelmiş de acaba o kadar çok takı oluyor mu? 🤔 Herkesin ailesi farklı tabi ki de ortalama olarak

Ev parası tabiki çıkmıyordur şu bol altın takılanlar dışı 🤭 ama ev için güzel peşinat oluyor kalanı da kredi ile halledilir

Bence durmaması daha iyi, çünkü her ihtiyacı olanın aklına ilk onlar geliyor, borç isteyenlerden insan kendini kurtaramıyor kolay kolay.

Sizler ne yaptınız????
Ben hayatta çok zorluk gördüm hayat asla şansa bırakılacak bir konu değil onu anladım. İnsanın ne olursa olsun muhakkak kendini garantiye alması gerekiyor. Evliyken boşanabiliyorsunuz, çalışıyorken işsiz kalabiliyorsunuz, kaza geçirebiliyorsunuz vs. Ben EV alırdım. İlla yaşadığım şehirde olsun diye de düşünmezdim ucuza ve eli yüzü düzgün nerde bulursam belli sınırlar dahilinde ev araştırırdım. Ama paranın tamamına değil. Şöyle orta halli bir ev paranın tamamını vermeyeceğim şekilde bir ev bulurdum.Bir kısmına ev alırdım kiraya verirdim diğer kısmını bankaya vadeliye yatırırdım kirayı da vadelinin üzerine eklerdim ki ev alırken kullandığım eksilen para yerine kendiliğinden konulsun. Çünkü ileride aldığınız evin duvarlarını yiyemiyorsunuz maalesef. Kendinize ait bir evin yanı sıra kenarda nakit para olması avantaj sağlar her zaman.

Biz araba alacağız. Bir kısmınıda saklayıp faize koyacağız zor zamanlarda kullanmak bebek vs için

Heh tam benlik bir konu. Benim eş adayım takılarla düğünde yapılan masrafların borcunun bir kısmını ödemeyi düşünüyor. Ailesinden hiç bir yardım almadığı için. Şimdi düğünü o yaptığı evi o düzdüğü için benim akrabalarımın falan taktığı takıları da ona vermem gerekir mi ? Yoksa herkes kendi akrabalarının taktığı ile istediğini yapabilir mi ?

Heh tam benlik bir konu. Benim eş adayım takılarla düğünde yapılan masrafların borcunun bir kısmını ödemeyi düşünüyor. Ailesinden hiç bir yardım almadığı için. Şimdi düğünü o yaptığı evi o düzdüğü için benim akrabalarımın falan taktığı takıları da ona vermem gerekir mi ? Yoksa herkes kendi akrabalarının taktığı ile istediğini yapabilir mi ?
herkes kendi akrabalarınınkini alacaksa evlilik diye bir sey olmaz ki. Altınlar ikinizin ve ikiniz beraber karar vermelisiniz nasıl harcayacagınız konusunda

X