Düğün Takı Mevzusu

keninbarbiesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2022
8.425
4.271
30
Kayınvalidem bana nişanlımla sevgiliyken 2 bilezik takacağıni söyledi fakat sehirlerimiz adetlerimiz ayrı annem olmadığı için teyzem kayınvalideme bilezik Nisan'da maddi duruma göre takılır diyor kayınvalidem de takılmaz diye anlıyor bana nisanimda bilezik takmadı neyse ama düğünde 2 derken 3 demiş bizim akrabalara dün doğum günümdu kendini öve öve küpe yaptırıcam dedi kupemi göndermedi yetmezmiş gibi düğünde adetleriymis küpe takmak doğum gününe aldığımı düğünde takiveririm 2 bilezik yaptırıcam diyor siz olsanız ne yapardınız. Kayınvalidenin bir dediği bir dediğini tutmuyor.

Aynen ya hiç şunu alın demedik şimdiye kadar şunu takın demedik daha da düğünde alınacak eşyalar ortak alinirmis kayinvalidemin yengesi öyle demis benim teyzemde kız tarafı yatak odası alır dedi sadece teyzelerime daha şimdiden karismasinlar diye laf sokuyo teyzelerim ağırdan aliyo ve teyzem karışmasın ama onların dayı eşi karissin oldu annem vefat ettiği için teyzemler ve halam karisiyo

Maddi gücü dahilinde yaparlar. Siz böyle konuları bence nişanlınıza bırakın. Onunla konuşun o ailesini daha iyi bilir ve daha tutarlı konuşacak hale getirir. Hiç dahil olmadan nişanlınız aracılığıyla halledin.

X