Anket Suyun Tadı Var mıdır?

Suyun Tadı Var mıdır?

• Evet

OY: 35 70,0%
  • Bazen var, bazen yok

OY: 8 16,0%
  • Hayır

OY: 1 2,0%
  • Şöyle aydınlatayım konuyu:

OY: 6 12,0%
  • İlgilenmiyorum / Fikrim yok

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    50
  • Anket Kapalı .
suyun tadı deil de sertligi vardır. sertlik sudaki kalsiyum ve magnezyum oranıdır. çok sert su da bu oran fazladır. yumuşak sertlikte suda ise azdır.
zaten pet şişelerin üzerinde sertlik dereceleri yazar. bizim içmemiz gereken sular normal sertlikte olmalıdır. yani magnezyum kalsiyum oranı belli bi degerde olmalıdır. kemiklerimiz için de yararlıdır bu.

camasır bulasık vs. makinelerde yumusak sertlikte su kullanılmalıdır. kirec olusmasın diye. bunun için calgın kullanmalıyız (reklam gibi mi oldu ne kaydirigubbakcemile3 )

yani suyun bize lezzetli gelmesi sertligine baglıdır. suyun tadı vardır diyemeyiz aslında.

bu kadarr :1rolleyes:

evet olmaz olurmu. çeşme suyu ile dışardan aldığımız suyun tadı çok farklı mesela

bizim buraların suyu başkadır.dağlardan gelir.

olmazmı içdikce icesi gelir insanın.yerimseniben

Benim için en güzel içecektir suyun tadını başka hiçbirşeyde bulamıyorum

bencede suyun tadı vardır
susuz bir hayat düşünemiyorumm
onda bulduğumuz tadı hiç birşeyde bulamayızki oyüzden vazgeçilmezimizdir su :)

suyu terkos içerim suyun tadı bambaşka ya doğrumudur doğrudur arz ederimdelikafadulden

bence var cunku bazi sulari begenmiyoruz bazilarini begeniyoruz ornegin ben turkiyede hayat suyu cok seviyorum diger sular ona nazaran sanki tuzlu gibi geliyo bana
demekki bir tat var fki arkedebiliyorum

suyun tadı tabiki var çinde mineraller yemek tuzu haricinde çeşitli tuzlar var bunlar tat veriyor suya. Biz laboratuvarda su destillerdik yani iyonlardan ayırırdık bizim hoca içiyordu o sudan biraz farklı derdi(ben sesaret edemedim laboratuvardaki sudan içmeye:)) yani tadı var içindekine görede tadı değişiyor.

Suyun tadi kişinin niyetine bağlıdır..
İçersindeki moleküller dahi içenin enerjine göre şekil alıyor...
Suyu al karşına de ki sen ne kötüsün tadın ne biçim haşa,kır kalbini,iç bakalım tadı nasıl da kötü..
Tam tersi ,al bardağı sev onu,ne güzelsin ne cicisin ne balsın sen de,ahhh,bir iç lıkır lıkır,göreceksin şerbetten tatlı:)
kıssadan hisse: Sen iyisen suyun da ekmeğin de tatlıdır
Sen tatminsizsen,kötümsersen suyun çamurdan farksızdır

Heyhat su gibi AZİZ ol diye boşuna dememişler..
Susuz yaşanabilir mi yaa
ay işte yine susadım

çok hoş bi yorum olmuş..

teşekkürler..

tabi var mesela,
uludağa gidersim çıkarsın zirveye yaparsın mangalını dönüş yolunda çekersin çeşme kenarına içersin kana kana o tadı anlataam çok titizsinizdir bir kıyafeti yıkamadan daha giymeyecek kadar piknikt 2 elbise değiştirecek kadar ama o suyu doldurursunuz avuçlarınıza içersiniz tabi üstünüz başınız yam yaş ama değer ...............

X