sürekli diyetisyene gidip biraz moralim bişeye bozulunca bırakıyorum

uzgunanneee

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2023
47
9
merhaba sürekli diyetisyene gidip bırakma öyküm var arkadaşlar her bıraktığımda 10 kilo alıp gittim geri en sonunda ameliyat olmayı düşündüm ondan da korkuyorum son kez tekrar diyetisyeni denemek için başladım 1 hafta önce benim sorunum şu 8 kilo veriyorum 1 ay da ama sonra canım bişeye sıkılırsa duygusal açlık sanırım hemen çikolataya yöneliyorum çikolata bağımlısıyım ciddi anlamda oturup 1 kavanoz nutella yediğimi günde 7-8 adeet çikolata yediğimi bilirim yemediğim de ise sinirli oluyorum geçen hafta başladım bugün gittim ölçülmeye 2-3 vermişimdir diye hevesle gittim ama 1.600 gram vermişim 300 gram da yağdan vermişim bu beni üzdü bırakma sakın bu bile iyi dedi diyetisyen ama canım hemen çikolata istedi mesela şuanda deli gibi aklım çikolatada ne yapacağım ben ilk defa 90 kilo oldum moralim bozuk çikolatasız duramıyorumm

:KK43:

merhaba sürekli diyetisyene gidip bırakma öyküm var arkadaşlar her bıraktığımda 10 kilo alıp gittim geri en sonunda ameliyat olmayı düşündüm ondan da korkuyorum son kez tekrar diyetisyeni denemek için başladım 1 hafta önce benim sorunum şu 8 kilo veriyorum 1 ay da ama sonra canım bişeye sıkılırsa duygusal açlık sanırım hemen çikolataya yöneliyorum çikolata bağımlısıyım ciddi anlamda oturup 1 kavanoz nutella yediğimi günde 7-8 adeet çikolata yediğimi bilirim yemediğim de ise sinirli oluyorum geçen hafta başladım bugün gittim ölçülmeye 2-3 vermişimdir diye hevesle gittim ama 1.600 gram vermişim 300 gram da yağdan vermişim bu beni üzdü bırakma sakın bu bile iyi dedi diyetisyen ama canım hemen çikolata istedi mesela şuanda deli gibi aklım çikolatada ne yapacağım ben ilk defa 90 kilo oldum moralim bozuk çikolatasız duramıyorumm

:KK43:
Merhaba aynı sorun benimde başıma belli bir dönem gelmişti aştım, size yardımcı olacak bazı önerilerim var. Öncelikle ambalajlı ürünlerin içindeki kimyasallar bağımlılık yapıcı, aynı sigara gibi. vücut doyma hissini hiç yaşayamıyor, boş kalori hepsi ve abur cuburlarla alınan kalorilerin çoğu vücutta yağ olarak depolanıyor. Aç kalarakta zayıflamakta sürdürülebilir değil insanın enerjisini tüketiyor ve vücut için çok yıkıcı etkileri var. Tavsiyem diyetinize tok tutan besinleri eklemeniz, doyduğunuzu hissedeceksiniz. örneğin; kahvaltıda günlük 2 yumurtayı kesinlikle ekleyin, acıkmadığınızın farkına varacaksınız. Birde günlük hayatınıza hareket katın. Hareketsizlik hastalıktır!. Ev işleri yapmak bile kalori harcatır.
umurım faydalı olur iyi günler.

X