Sultan papağanı olanlar bakmış olanlar yardım lutfenn

hibbo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2023
191
277
Arkadaşlar ilk defa sultan papağanı bakacağım daha önce muhabbet kuşum var 7 yıldır benimle ama sultan papağanı biraz değişik geldi bana çok severek sahiplendik 8 aylık henüz aşırı ötüyor sürekli ötüyor ben yanindayken sorun yok ama ben gidince sürekli ötüyor sabah da hava açılır açılmaz 5 de ötmeye başladı hepimiz uyandık ötmesi sorun değil ama korktuğundan mi ötüyor birşeyden mi rahatsiz biseyi mi eksik diye düşünüyorum beni uyandırması falan inanın sorun değil yada doğası gereği mi bu türler sürekli bu şekilde ötüyor tedirginim yani

Arkadaşlar ilk defa sultan papağanı bakacağım daha önce muhabbet kuşum var 7 yıldır benimle ama sultan papağanı biraz değişik geldi bana çok severek sahiplendik 8 aylık henüz aşırı ötüyor sürekli ötüyor ben yanindayken sorun yok ama ben gidince sürekli ötüyor sabah da hava açılır açılmaz 5 de ötmeye başladı hepimiz uyandık ötmesi sorun değil ama korktuğundan mi ötüyor birşeyden mi rahatsiz biseyi mi eksik diye düşünüyorum beni uyandırması falan inanın sorun değil yada doğası gereği mi bu türler sürekli bu şekilde ötüyor tedirginim yani
Benimde sultan papağanım vardı gerçekten çok ötüyorlar çok çok iyi bakıyorduk eşimle hiç bir şeyi eksik değildi sürekli ilgileniyordum ama bunlara rağmen çok öterdi biraz da doğalarında var☺️bir de siz yanından gittiğinizde ilgi istediği için ötüyor olabilir bu kuşlar ilgi manyağı oluyor çünkü 🥰

Arkadaşımın vardı bana getirmişti 3,5 gün bak diye o kadar ötüyordu ki geri gönderdim 😀
Dediğini göre normalmiş bunların çok ötmesi,kafeslerinde istemedikleri bir şey olduğunda , ya suyunu falan değiştirmenizi istediğinde falan daha bir ötüyormuş.
Bana üstüne örtü at susar demişti o zaman .

Arkadaşımın vardı bana getirmişti 3,5 gün bak diye o kadar ötüyordu ki geri gönderdim 😀
Dediğini göre normalmiş bunların çok ötmesi,kafeslerinde istemedikleri bir şey olduğunda , ya suyunu falan değiştirmenizi istediğinde falan daha bir ötüyormuş.
Bana üstüne örtü at susar demişti o zaman .
Suyunu yemini eksiksiz veriyorum kafesini temiz tutmaya özen gösteriyorum ama öyle bir cirliyo ki sanki canı biseye sıkılmış gibi korktum bende ister istemez 😂

Benimde sultan papağanım vardı gerçekten çok ötüyorlar çok çok iyi bakıyorduk eşimle hiç bir şeyi eksik değildi sürekli ilgileniyordum ama bunlara rağmen çok öterdi biraz da doğalarında var☺️bir de siz yanından gittiğinizde ilgi istediği için ötüyor olabilir bu kuşlar ilgi manyağı oluyor çünkü 🥰
Ay çok teşekkür ederim yorumlardan baktığım kadarı ile doğasında varmış korktum bende biseyi mi eksik yanlış bişey mi yapıyorum diye ❤️

Gün ışıklarıyla ötmeye başlıyorlar, gece uyurken üstünü ince bi bezle örtün, sabah uyanınca kaldırırsınız
Buarada evet sürekli ve çok bağırıyorlar, ayrıca çok tiz sesleri var 😁 ama çook tatlılar 🥰

ayy benimki de öyle :KK70:
ev üç katlı, bazen 2. katta oluyorlar bazen 3.ü de. dış kapıdan girdiğimi duyunca ötüşmeye başlıyor.
seni seviyorum gelip benimle ilgilensene bak ne güzel tüylerim var üstelik çok da güzel ses çıkarıyorum, filan demek herhalde onlar için :KK70: kendisinden farklı bir odaya geçtiğinde de aynı davranışı sergiliyor sizinki gibi :KK70:
endişe etmeyin, mutlu kuşlar öter 🩷

Sultan papaganimiz vardı.cok ötüyor diyorduk eşimle.sonra birde üstüne cennet papagani aldık evde curcuna var 😍😅sultan papaginimizin sesi duyulmuyor şimdi cennet papağanin ki daha tiz miş.
Tavsiyem çok sık konuşun papaginizla.muhabbeti coo seviyorlar 😍

X