SU ORUCU(son çare)

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
Herkese selam arkadaşlar biliyorsunuz bulduğum diyetleri yazıyorum..Son olarak su orucuna rastladım.Nette biraz araştırma yaparsanız Kısa vadede,iyi sonuç veriyor ve çok faydalı:) yani düsündüğünüz zaman diyet süreleri uzun geliyor ve sonuç azcık kilo ya veriyorsun ya da verdiğini tekrar alıyorsun.Diyet yaptıktan sonra mantık hepsinde aynı kilonu koruman lazım..Bunda kilo biranda gidiyor ama koruduğun müddetçe tekrar almazsın.)10günlük yapılabiliyor,3günlük yapılabiliyor.. Çok kilosu olan önce 10günlüğü yapıp biraz dinlenip,kilo koruma programı uyguladıktan sonra kalan kiloları için 3günlük periyotlar yapabilir.Arastırın mutlaka çokfaydalı yalnzca kilo vermek için değil maddi,manevi tüm hastalıklara iyi geldiği söyleniyor o yüzden ben yarın yapmayı düşünüyorum.Bana katılan?:)
yani illa kilolu olmak gerekmiyor bunu yapmak için
Güncelleme: arkadaslar bu diyet ilk yaptğnzda işe yarıyor ama sonra yaramıyor sadece ödemden gidiyor yani hayatnzda ilkkez yaptğnz zaman işe yarar

Son düzenleme:
Canım bence düzenli beslenerek kilo vermeyi deneyebilirsin, su orucu ile kendine eziyet edersin.. Sık ye az ye.. kural bu:)

Canım bence düzenli beslenerek kilo vermeyi deneyebilirsin, su orucu ile kendine eziyet edersin.. Sık ye az ye.. kural bu:)
O kadar diyet yazdım buraya ama en cok bunu sevdim çünkü diyet süresi kısa.Normal diyet yapıp uzun süre kendimi kasacağıma 1kez bunu yapar kurtulurum😬Canım aslında hiç kilom yok sadece 3kg falan verip daha fit olmak istiyorum ama bi türlü gitmiyor o 3kgcik😬 sağlıklı beslenemiyorum çünkü aburcubur bağımlısıyım.. çikolata yemeyince mutsuzluktan ölüyorum😩yemeklerle hiç aram yok hatta nefret ederim yemeklerden😬 kahvaltı türü seyler, aburcubur,tatlı fln severim o yüzden cok zor geliyor 3kiloyu vermek, bende böyle diyetler buluyorum iste,,siz de faydalanın diye buraya not düşüyorum🤗

Su orucu harika gidiyor kzlar🤗 bugün 3.günüm. birara bozasım geldi açlık olmuyor ama canınızın çektiği şeyler oluyor onu da yemek videoları izleyerek bastırıyorum nasıl yapıldıklarına bakınca yemiş gibi oluyorsunuz.Tabi ben en çok tatlı tariflerine baktım😬yemek sevmediğim için canm yemek çekmiyor..daha çok çikolata,tatlı, aburcubur,pasta börek😬

merhaba
Kaç kilo verdiniz ve nasıl yapılıyor
Ben kesinlikle yapamam herhalde

Merhabalar yapan kişi kaç kilo verdi merak ediyorum.

Merhaba kızlar ben bu diyeti 9gün yaptm 7kiloya yakın verdim eridim hatta ama bırakınca dikkat etmezsen alıyorsun cidden..bende de öyle oldu tabi büyük ihtimalle ödem falanda var.O yüzden kısa versiyonunu yani 3günlük periyotlar şeklinde yapmayı düşünüyorum.Hic zor değil cidden tavsiye ederim.Sağlk sorununuz yoksa tabi

Merhaba kızlar ben bu diyeti 9gün yaptm 7kiloya yakın verdim eridim hatta ama bırakınca dikkat etmezsen alıyorsun cidden..bende de öyle oldu tabi büyük ihtimalle ödem falanda var.O yüzden kısa versiyonunu yani 3günlük periyotlar şeklinde yapmayı düşünüyorum.Hic zor değil cidden tavsiye ederim.Sağlk sorununuz yoksa tabi
Merhaba, sadece su mu içtiniz 9 gün boyunca

Yaa, bas dönmesi halsizlik falan oldu mu kacinci günden sonra açlık hissedilmiyor?
Bünyeye göre değişiyor ilkkez yap8yorsanız önce 1günlük birkaçgün sonra 3günlük sonra 10günlük falan yapabilirsiniz ama bence 3lük periyotlar halinde yapmak daha mantıklı bi yerde görmüstüm 3gün yapıp 3gün ara verip sonra tekrar 3gün olcak sekilde devam ederek 20günde 11kg veren olmuş tabi yine bünyeye göre değişiyor belki daha az ya da daha çok verilir kiloya göre

Bünyeye göre değişiyor ilkkez yap8yorsanız önce 1günlük birkaçgün sonra 3günlük sonra 10günlük falan yapabilirsiniz ama bence 3lük periyotlar halinde yapmak daha mantıklı bi yerde görmüstüm 3gün yapıp 3gün ara verip sonra tekrar 3gün olcak sekilde devam ederek 20günde 11kg veren olmuş tabi yine bünyeye göre değişiyor belki daha az ya da daha çok verilir kiloya göre
Anladim cok teşekkür ederim.

arkadaşlar merhaba,
benim yıllardır sürekli al-ver al-ver yalama olmuş bir vücudum var malesef. bir anda 10 kilo alıp bir anda verebiliyorum.
geçen sene ocak ayında 18-6 intermittent fasting yaparak 73 kilodan 63 kiloya düştüm 2 ayda. sonra 63 kiloda takılı kalınca omad (tek öğün) uygulayarak 56 kiloya kadar düştüm. haziran ayında 56 kiloydum. yazın da dönem dönem 3 günlük su orucu yapıyordum çok iyi hissediyordum kendimi. eylül ayında bi operasyon geçirdim ailemin yanında kaldım 2 hafta ve 60 kiloya çıktım sonra bi türlü tekrar konsantre olamadım diyetime. aralık ayında 61 kiloydum.

sonra eşimin zoruyla 12 yıldır günde 1 paket içtiğim sigarayı bıraktım. bebek çalışmalarına başlıycaz haziran ayında:anneadayı:
1 ocaktan beri yani 51 gündür sigara içmiyorum ve 8 kilo aldım arkadaşlar şu an 69 kiloyum. hayata küstüm resmen. aşırı hırçınlaştım. depsresyona girdim. kilo benim takıntım çünkü.

21 gün su orucu yapmak istiyorum. dayanabileceğimi biliyorum kasım ayında 7 gün yapıp 6 kilo vermiştim. ama o zaman sigara içiyordum ve aşırı aç hissettiğim zaman bir sigara içiyordum gidiyordu açlık. geçen gün sigarasız denedim 2 gün bile dayanamadım.

elim oyalansın diye nikotinsiz elektronik sigara almak istedim eşim kabul etmedi:110:

canım sigara istediğinde, ya da acıktığımda su içiyorum, en çok söylenen öneri bu ama olmuyor yerini tutmuyor. 55 kilo ile hamile kalmaktı hayalim bu gidişle 75e şükredicem:KK43:

her türlü öneriye açığım.
özellikle daha önce sigarasız su orucu yapanlar bi el atın lütfen:)

her 3 günde lavman yapın.. sigaranın etkilerini azaltacaktır. lavmansız yaptığınız için dayanamıyor olabilirsiniz

arkadaşlar merhaba,
benim yıllardır sürekli al-ver al-ver yalama olmuş bir vücudum var malesef. bir anda 10 kilo alıp bir anda verebiliyorum.
geçen sene ocak ayında 18-6 intermittent fasting yaparak 73 kilodan 63 kiloya düştüm 2 ayda. sonra 63 kiloda takılı kalınca omad (tek öğün) uygulayarak 56 kiloya kadar düştüm. haziran ayında 56 kiloydum. yazın da dönem dönem 3 günlük su orucu yapıyordum çok iyi hissediyordum kendimi. eylül ayında bi operasyon geçirdim ailemin yanında kaldım 2 hafta ve 60 kiloya çıktım sonra bi türlü tekrar konsantre olamadım diyetime. aralık ayında 61 kiloydum.

sonra eşimin zoruyla 12 yıldır günde 1 paket içtiğim sigarayı bıraktım. bebek çalışmalarına başlıycaz haziran ayında:anneadayı:
1 ocaktan beri yani 51 gündür sigara içmiyorum ve 8 kilo aldım arkadaşlar şu an 69 kiloyum. hayata küstüm resmen. aşırı hırçınlaştım. depsresyona girdim. kilo benim takıntım çünkü.

21 gün su orucu yapmak istiyorum. dayanabileceğimi biliyorum kasım ayında 7 gün yapıp 6 kilo vermiştim. ama o zaman sigara içiyordum ve aşırı aç hissettiğim zaman bir sigara içiyordum gidiyordu açlık. geçen gün sigarasız denedim 2 gün bile dayanamadım.

elim oyalansın diye nikotinsiz elektronik sigara almak istedim eşim kabul etmedi:110:

canım sigara istediğinde, ya da acıktığımda su içiyorum, en çok söylenen öneri bu ama olmuyor yerini tutmuyor. 55 kilo ile hamile kalmaktı hayalim bu gidişle 75e şükredicem:KK43:

her 3 günde lavman yapın.. sigaranın etkilerini azaltacaktır. lavmansız yaptığınız için dayanamıyor olabilirsiniz

Merhaba netten araştırabilirsiniz yaparsınız belki:) ben biraz dayanabiliyorum o yüzden yaptım.3günde 3kg gidiyor
Normal beslendiginizde geri gelicek o kilolar vucuda sadece su veriyosun kalori 0 da ama kalorili seyleri tukettiginde vucut kendini doyurucak.Gunluk almasi gereken protein karbonhidrat yok oyle dusunun.

arkadaşlar merhaba,

Canım dehşete düştüm bu su orucunu duyunca. Ben 48 yaşındayım ve bütün sülalem şişman. Bense bütün gençliğini kilolu geçirmiş ve 3 çocuğa ve genetik şişmanlığa ve anormal bir iştaha rağmen yıllardır zayıfım. Heleki bebek yapmayı düşünüyorsan sakın bu tür şok diyetlere girme. Şimdi anlamazsın ama vücudunu mahvedersin. Zayıflamak istiyorsan ve özellikle de zayıf kalmak istiyorsan ki zayıf kalmak , kilo kaybetmekten daha zordur, sana kilo aldıran alışkanlıklarını değiştireceksin. Ama bu alışkanlıklar imkansız şeyler olmayacak. Mesela ilk aşamada pirinç ve ekmeği hayatından çıkar. Bunu 1 sene kadar başarabilirsen sonraki kötü alışkanlığı, mesela pasta kurabiyeyi hayatından çıkar. İlk başta zor ve etkisiz gibi gelir ama 1 yıl boyunca pirinç yemezsen toplamda yıl sonunda mesela 2 kilo vermiş olabilirsin. Bu rakam kafadan uydurma bir rakam ama örnek olarak veriyorum. Uzun süre yemediğin için canın da istemeyecek. Bu kötü alışkanlıklar kalorisi yüksek ve çok da faydalı olmayan yiyecekler olsun her seferinde. Benim vaat ettiğim verilecek kilolar az gibi gözüküyor ama alışkanlık değiştirdiğiniz için geri alınmayacak kilolar bunlar.

Son düzenleme:
X