Su orucu bu sefer olur mu ki (resimli ve belki videolu detaylar)

halacocuksun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
6.661
9.341
Başarırmiyim bilemem ama niyet ettik bakalım
Sağlık sorunlarim için, zayıflamak için , manevi olarak algılarının açılması için burada detayları yazacağım insan unutuyor ..

Cumartesi akşamı niyet ettik eşimle birlikte, tabi öncesinde gezmede yediğim binlerce kalori sonrası onuda söyleyim yani 3-4 kg almisimdir orada neyse ..o binlerce kalori öncesi tartışılmıştım onu atayım buraya
Birde akşam buz dondurup onu emdik çıtır çıtır yedik iftarda afiyet olsun bize :)

Eklentiler

• IMG_20221114_013438.jpg
    IMG_20221114_013438.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 116
Pazar günü 30 dk eliptik bisiklet 20 dk pilates yaptım sıkıntı çekmedim ..bugün ise Julian Michael yaptım 1.25 hıza alıp şu anda iyiyim bakalım neler olacak

En son cumartesi 16 gibi yemek yedim kaç saat olmuş hesaplayım 42 saat olmuş su anda hiç açlık hissetmedim ..ayrıca ıspanak almıştım bozulmasin diye börek yaptım buzluğa attım gece ...birazı kaldı kızlarına vericem birde pasta yapicam kizlarim için ve kv için ama eşimle biz yemicez inşallah

Saat gece 4 gibi bitirdim çünkü midem bulandı ve lavman yapmam gerekti , gerekli malzemeler evde yoktu aşırı halsizlik oluştu yani toplamda 60 saat lik açlıkla 3 kg vermiş oldum ...aslında sabahligimi çıkarıp tartilinca 66.5 görüyorum ...elma yemeye çalıştım fazlasını küstüm sonra geri kalan yarısını yedim ..bu arada kusunca çok rahatladım enerjim geldi ama bozdugum için devam etmek istemedim ara ara açlık oruçları yapicam yaparken buraya yazıcam kilo düşüşünü burda göreceğiz böylece

Eklentiler

• IMG_20221115_092844.jpg
    IMG_20221115_092844.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 118
Saat gece 4 gibi bitirdim çünkü midem bulandı ve lavman yapmam gerekti , gerekli malzemeler evde yoktu aşırı halsizlik oluştu yani toplamda 60 saat lik açlıkla 3 kg vermiş oldum ...aslında sabahligimi çıkarıp tartilinca 66.5 görüyorum ...elma yemeye çalıştım fazlasını küstüm sonra geri kalan yarısını yedim ..bu arada kusunca çok rahatladım enerjim geldi ama bozdugum için devam etmek istemedim ara ara açlık oruçları yapicam yaparken buraya yazıcam kilo düşüşünü burda göreceğiz böylece
Çok iyi değil mi 3 kg. Benim vücut çok dirençli ancak 1-2 kg gider diye düşünüyorum. Ben de şu an 36 saati bitirdim.
En çok gece sıkıntı yaşıyorum, sürekli bir şeyler yeme isteği geliyor. Gündüzler daha rahat. Açlık değil de arada kusma isteği geliyor. Halsiz değilim, baş ağrım yok, günlük işlerimi yapabiliyorum.

Çok iyi değil mi 3 kg. Benim vücut çok dirençli ancak 1-2 kg gider diye düşünüyorum. Ben de şu an 36 saati bitirdim.
En çok gece sıkıntı yaşıyorum, sürekli bir şeyler yeme isteği geliyor. Gündüzler daha rahat. Açlık değil de arada kusma isteği geliyor. Halsiz değilim, baş ağrım yok, günlük işlerimi yapabiliyorum.
Evet çok iyi bencede yanında sporda yaptım yine saat 13.30 dan itibaren başladım su orucuna amacım 60 saati geçmek bu sefer inşallah yine 3 kg gider
🤭
Bu arada kusabiliyorsaniz kusun parmak atın kusun hatta lavman yapabiliyorsunuz yapın yada sinameke veya İngiliz tuzu kullanın o zaman daha enerjik hissedeceksiniz kendinizi halsizlik geçiyor kusunca

Evet çok iyi bencede yanında sporda yaptım yine saat 13.30 dan itibaren başladım su orucuna amacım 60 saati geçmek bu sefer inşallah yine 3 kg gider
🤭
Bu arada kusabiliyorsaniz kusun parmak atın kusun hatta lavman yapabiliyorsunuz yapın yada sinameke veya İngiliz tuzu kullanın o zaman daha enerjik hissedeceksiniz kendinizi halsizlik geçiyor kusunca
Yok ben kusamayanlardanım. Sporu da gözüm kesmiyor. Ben de 5 gün hedefliyorum. Bitince başlayacağım spora.

Şu orucunu nasıl yapıyorsunuz biraz anlatır mısinız

Şu orucunu nasıl yapıyorsunuz biraz anlatır mısinız
Buzluğa şu koyuyorum sahurda buzlu su yiyordum ..iftardafa buzlu su yiyordum bide 2. Gün İngiliz tuzu (bağırsak boşaltmak için ) içtim yarım bardak suya 1 yemek kaşığı koydum .....3. gün bozdum çünkü lavman yapmadığım için bağırsakların güzel bosalmadi...bugün eczaneden 60 CC lik beslenme sonrası aldım , kaynamış soğumuş suyla lavman yapicam ama kaç CC yapicagima karar vermedim 1500 demişler ama ben 600 CC ile başlayacağım..çok sık yapmak bağırsak tembelliğine yol açar bu yüzden yaparsam 3 günde bir yaparım su orucu tuttuğum müddetçe

Birde her gün soguya yakın ılık duş alıyorum ... çünkü sıcak duş ve sıcak içecek mide suyunu harekete geçiririm yemek yemek zorunda kalirsiniz

Bakalım yaparsam yazıcam bende 60 saatten sonra bir daha yapmadım

Ben de bayadır yapmıyorum en son yaptıgımda 7 günlük yapmıstım cok iyi gelmisti simdi calıstıgım icin cesaret edemiyorum

X