SSK babamın üstüne geçmesin

mickeymouse1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2019
369
74
İşten ayrıldım, SSK belli bir süre sonra babama geçiyormuş sanırım, daha önce işten çıktığımda da babama geçmişti. Babama geçince babam hastanede yaptığım her şeyi görebiliyor ve bildirim geliyormuş. O yüzden babama geçmesini istemiyorum. Sağlığı ve sigortamı nasıl kendi üzerime alabilirim? Babamdan tamamen ayrı olmak istiyorum.

SGK'yı ararsanız gerekli bilgileri verirler diye düşünüyorum
Aradım 600tl bir ücret var yatırırsanız hastaneden faydalanabilirsiniz dedi. Bunun dışında bir şey yapmam gerekiyor mu? Bu şekilde sgk her şeyi karşılıyor mu? Babam yine benim için ödeme vs yapıyor mu sadece sağlık değil diğer şeyler için de.

ana böyle bir sey mi varmış? 😂 ben evlenmeden önce babamın sigortasından yararlanıyordum ama babam hiçbir hastane ziyaretimi falan bilmiyordu. sizin babanız bunun için özel bir talepte mi bulundu acaba? su an da eşimin sigortasından yararlanıyorum devlet hastanelerinde ve ona da bilgi gitmiyor.

Hastaneye niye gidiyorsunuz ki bu kadar korkuyorsunuz? Bahsettiğiniz şey babanızdan yararlanmanız. Öyle her işlemde bildirim falan gitmiyor, yalnızca siz e-nabız üzerinden görebiliyorsunuz.

ana böyle bir sey mi varmış? 😂 ben evlenmeden önce babamın sigortasından yararlanıyordum ama babam hiçbir hastane ziyaretimi falan bilmiyordu. sizin babanız bunun için özel bir talepte mi bulundu acaba? su an da eşimin sigortasından yararlanıyorum devlet hastanelerinde ve ona da bilgi gitmiyor.
Ya ben bazen acile gidiyorum ve idrar yolları enfeksiyonu bile kapmış olsam babam sen bunu nereden kaptın neler yapıyorsun diyip beni çok kötü yapıyor zaten panik atak biriyim. Yani kesnlikle babamla da konuşmuyorum zaten görsün bilsin de istemiyorum ve onun hiçbir şeyinden yararlanmak istemiyorum. Bir de kadın doğuma gidiyorum arada babam görmesin yani problem olur

Siz kaç yaşındasınız? Kız çocuğu olarak kendi sigortanız olmadığı sürece babanızın SGK'sından faydalanirsiniz da 18 yaş altı iseniz babanız e-nabızdan sizin sağlık bilgilerinizi görebilir. Gittiğiniz poliklinik tanı hatta yazılan ilaçları dahil. Yetişkinseniz sadece sağlık güvencesinden faydalanirsiniz. Bu kadar paniğe gerek yok

Hastaneye niye gidiyorsunuz ki bu kadar korkuyorsunuz? Bahsettiğiniz şey babanızdan yararlanmanız. Öyle her işlemde bildirim falan gitmiyor, yalnızca siz e-nabız üzerinden görebiliyorsunuz.
Ya ben bazen acile gidiyorum ve idrar yolları enfeksiyonu bile kapmış olsam babam sen bunu nereden kaptın neler yapıyorsun diyip beni çok kötü yapıyor zaten panik atak biriyim. Yani kesnlikle babamla da konuşmuyorum zaten görsün bilsin de istemiyorum ve onun hiçbir şeyinden yararlanmak istemiyorum. Bir de kadın doğuma gidiyorum arada babam görmesin yani problem olur

ya özel hastanelerde tahlillerin sisteme islenmemesini talep edebiliyorsunuz ama devlet hastanelerinde sanırım bu yok. bence sgk işe konusun ama illa ki bir yolu vardır. sonucta bunlar sizin özel bilgileriniz neden babanız bilsin ki.

18 yasından buyuksunuz değil mi babanız siz nereye gitmişsiniz göremez ki sadece size ait e nabız sisteminde gözüküyor.

Babanız e-devlet ya da e-nabız şifrelerinizi mi biliyor? İki adımlı doğrulama özelliğini kullanın, bu şekilde telefonunuza gelen şifreyi girmeden kimse sisteme giremez. Uzun yıllar babamdan yararlandım, hiçbir şekilde bilgi gitmedi. Babanızın belki doktor tanıdığı vardır, o girip söylüyordur. Şayet öyleyse doktorlardan da verilerinizi gizleyin.

Siz kaç yaşındasınız? Kız çocuğu olarak kendi sigortanız olmadığı sürece babanızın SGK'sından faydalanirsiniz da 18 yaş altı iseniz babanız e-nabızdan sizin sağlık bilgilerinizi görebilir. Gittiğiniz poliklinik tanı hatta yazılan ilaçları dahil. Yetişkinseniz sadece sağlık güvencesinden faydalanirsiniz. Bu kadar paniğe gerek yok
18 yaşından büyüğüm sadece sağlık güvencesinden mi faydalanıyorum? Sgk nın sitesinde sormuştum direkt telefona hangi hastane hangi bölüm neler yapıldı bildirim gidiyor demişlerdi

Babanız e-devlet ya da e-nabız şifrelerinizi mi biliyor? İki adımlı doğrulama özelliğini kullanın, bu şekilde telefonunuza gelen şifreyi girmeden kimse sisteme giremez. Uzun yıllar babamdan yararlandım, hiçbir şekilde bilgi gitmedi. Babanızın belki doktor tanıdığı vardır, o girip söylüyordur. Şayet öyleyse doktorlardan da verilerinizi gizleyin.
Hiçbir şekilde bilgi gitmediğine emin misiniz?

Eminim bilgi gitmez gittiginiz doktorlar vs sadece sizin sisteminizde gözüküyor babanız göremez ki 18 yaşından büyüksunuz sonuçta.
Sgk nın sitesine yazdım hangi hastane hangi bölüm neler yapıldı bildirim olarak gider yazdılar ama bilmiyorum bende net bir cevap lazım yani

X