Spor yaparken ve sonrasında şikayetler

Askmeguestions

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
67
23
27
Merhabalar,
10 dk spor bile yapsam halsiz düşüyorum spor yaparken bayilacak gibi oluyorum
Ve midem aşırı sekilde yanıyor. Spor yaptim su an ve zor dayandim midem bulanıyor.
Spor yapamıyorum hiçbir türlü. Bu sorunu olup kurtulan var mi? Çözümü var mı?

Ben haftanın altı günü ağır sporlar yapıyorum
Yemeğinizi iki saat önce yemiş olun ...
Suyunuzu spor programinizdakini adam kadın...video da su molası demeden içmeyin.

Mideniz bulanmaz.

Kardiyo yapıyor ve buna alışık değilseniz mide bulantısı yaşamanız normal bende de öyle oluyordu başta. Artık bulanma olmuyor vücut alıştıkça o kadar rahatsız etmiyor.

merhaba, yukarıda da belirtmişler. yemekten sonra belirli bir süre spor yapmayın.

spor yapmadan önce ısının. hiç bir zaman direkt olarak spora başlamayın.

ve evet kan değerlerinizi ölçtürün, kalbinize baktırın. bunlar önemli şeyler

Merhabalar,
Ve midem aşırı sekilde yanıyor. Spor yaptim su an ve zor dayandim midem bulanıyor.
Ben 2 saat spor yaptım bildiğin bunun 1saatu yürüyerek 2 saati ev işi temizlik yarım saati de aletlerle şu an soğuk suya koydum sonra yüksek yastıkta uzattım topuklaeim şiş ayağımın üzerine basamiyorim o dereceyim olduğum yerde uyuyacam sanırım😢😢😭😭😭

Ben de yapmak istiyorum ama aile evinde cok zor. Bir yerden baslayip benim de yapmam lazim.
büyük ihtimalle kardiyo yaptığın için (hoplamalı zıplamalı hareketler diyelim) böyle oldun. Alışık olmayan insanlar için kusma isteği yapar normaldir. Yerinde yürüme ve pilates ile başla. Haftanın 2 günü falan kardiyo yap. Ancak tatlı,hamur işini kesmezsen sporun bir anlamı yok;hem de hiç yok

Merhabalar,
Çok tok mu yapıyorsunuz acaba .. yorgun düşmenin nedeni gün içerisinde az.kalori alimin olabilir mi??

X