Sperm morfoloji sıkıntısı neden bilen anlayan öneride bulunabilecek arkadaşlar lütfen

narintanyeri

Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2023
508
123
30
Merhabalar 3 ay önce eşim sperm testi verdi morfoloji 2 çıktı ve 3 aylık bir ilaç yani vitamin ( in asta) desteği gördü bugün ilaç sonrası tekrar test verdik pazartesi Dr. Göstereceğim ama neden hiç bir düzelme olmadı anlam veremedim sayısı felan artış var yalnız morfoloji aynı kalmış sebebi ne olabilir diğerleri olumlu etki etmişken morfoloji neden ayni

Bu eski 3 ay önceki sonuç

Eklentiler

• IMG_20240318_170756.jpg
    IMG_20240318_170756.jpg
    60,5 KB · Görüntüleme: 101
Morfolojinin sebebi genetik ve takviyelerle anlamlı yükselişler çok zor diye biliyorum ben yanlış yönlendirmek istemem ama eşimde de böyle olmuştu takviyeleri bırakınca 0 a düştü tekrar. Diğer değerleri kendimizle kıyasladığımız da çok iyi ne zamandır deniyorsunuz?

Morfolojinin sebebi genetik ve takviyelerle anlamlı yükselişler çok zor diye biliyorum ben yanlış yönlendirmek istemem ama eşimde de böyle olmuştu takviyeleri bırakınca 0 a düştü tekrar. Diğer değerleri kendimizle kıyasladığımız da çok iyi ne zamandır deniyorsunuz?
3 yıldır evliyiz 2 kimyasal oldu hiç korunmadik klomen kullandım olumsuz sonuç işte 3 ay önce aşılamaya karar verdik 4 yumurta oluştu riske atmak istemedik ilaç kullandı işte 3 ay doldu pazartesi gidip göstereceğim birde diyorum hani en az morfoloji 4 olması gerekiyor diyorlar bu değerle aşılama tutma olasılığı nedir aceba

3 yıldır evliyiz 2 kimyasal oldu hiç korunmadik klomen kullandım olumsuz sonuç işte 3 ay önce aşılamaya karar verdik 4 yumurta oluştu riske atmak istemedik ilaç kullandı işte 3 ay doldu pazartesi gidip göstereceğim birde diyorum hani en az morfoloji 4 olması gerekiyor diyorlar bu değerle aşılama tutma olasılığı nedir aceba
Doktorunuz denemeye değer görmüş ki önermiş bizim 0 olduğu için direk tüp bebek demişti doktorumuz. Umarım güzel sonuçlanır sizin için

Çok teşekkür ederim sizin şuan durumunuz nedir
Aralık ayında tüp bebeğe başladık erkek faktörlü 1 ayda transfer olurum derken rahim filmi çekildi hafif Y olduğu görüldü yumurta toplandı sonrasında histeroskopi oldum sonra çikolata kisti çıktı baskılama yapıldı çok şükür 7 Mart'ta transfer oldu 2 gün önce de güzel haberi aldık ama daha kese filan görmedik tabi bekliyoruz inşallah 🤍 siz de canınızı sıkmayın sizde ki değerleri görmek için eşim 1 sene gece gündüz ayrı kür ayrı ilaç kullandı ama yine de olmadı işte. Sizin doğal şansınız bile yüksek 🤍

Aralık ayında tüp bebeğe başladık erkek faktörlü 1 ayda transfer olurum derken rahim filmi çekildi hafif Y olduğu görüldü yumurta toplandı sonrasında histeroskopi oldum sonra çikolata kisti çıktı baskılama yapıldı çok şükür 7 Mart'ta transfer oldu 2 gün önce de güzel haberi aldık ama daha kese filan görmedik tabi bekliyoruz inşallah 🤍 siz de canınızı sıkmayın sizde ki değerleri görmek için eşim 1 sene gece gündüz ayrı kür ayrı ilaç kullandı ama yine de olmadı işte. Sizin doğal şansınız bile yüksek 🤍
İnşallah canım benim çok teşekkür ederim rabbim sesini duysun ve inşallah sağlıklı bir gebelik sonuç ile sağlıcakla kucağına alırsın inşallah 🙏🙏🌹

Benjm eşimin değeri yüzde 0 dı takviye vitaminlerle bugün doktorum yüzde bir olduğunu söyledi ve aşılma önerdi sizce yeterlimi acaba

Arkadaşım merhaba eşlerimizin değerlerleri aynı benim amh düşüktü bizim hiç gebelik olmadı 1 tüp bebek denedik ama yumurtam 1 tane çıktı ve dondurulamadı. 2 prof doktora eşimin değerlerini gösterdiğimizde problem yok dendi vitamin bile vermediler size vitamin vermelerine bile şasırdım sadece 3 4 sene sonra değerleri iyice düşer ve varikosel olabilir ameliyat olmak gerekebilir dendi. Şuan bu degerle normal gebelik bile elde edilebilir dendi. Tüp bebek çok rahat olur denmişti canım aşılamadada en kaliteli olanı seçiliyor o yüzden çok takılmayın

Benim esiminde yüzde 0 dı bize tüp bebek değil aşılama önerdi sizinki nasıl oldu ve ilk aşılma deneyimim sizce nasıl olacak
Bize 0la aşılama olmaz dedi doktorumuz ama bizimkinde hareket sorunu da vardı zaten aşılama şansı düşük bi yöntem bizim durumumuzda çok çok daha düşük bi şans vardı belki de bilmiyorum direk tüp bebeğe geçtik onda da mikro çiple sperm seçildi zaten ve şimdi olsa embriyoları genetiğede gönderirdik çünkü dondurulduktan sonra öğrendik morfoloji 0 olunca genetik bozukluk olabiliyormuş embriyoda da ama çok şükür denk gelmedi. Hiç aşılama yaptırmadığım için nasıl ilerliyor bilmiyorum ama imkanınız varsa direk tüp bebek daha mantıklı çünkü aşılama için de bir sürü ilaç kullanıp umut bağlayacaksınız ve şansı düşük yine de en iyisine doktorunuz karar verir

Arkadaşım merhaba eşlerimizin değerlerleri aynı benim amh düşüktü bizim hiç gebelik olmadı 1 tüp bebek denedik ama yumurtam 1 tane çıktı ve dondurulamadı. 2 prof doktora eşimin değerlerini gösterdiğimizde problem yok dendi vitamin bile vermediler size vitamin vermelerine bile şasırdım sadece 3 4 sene sonra değerleri iyice düşer ve varikosel olabilir ameliyat olmak gerekebilir dendi. Şuan bu degerle normal gebelik bile elde edilebilir dendi. Tüp bebek çok rahat olur denmişti canım aşılamadada en kaliteli olanı seçiliyor o yüzden çok takılmayın
Benim eşimin değerleri de bu şekilde yükseldi takviyelerle 1 sene doğal denedik olmadı kısmet meselesi işte umarım sizin doğal yolla olur 🤍

Benim eşimin değerleri de bu şekilde yükseldi takviyelerle 1 sene doğal denedik olmadı kısmet meselesi işte umarım sizin doğal yolla olur 🤍
Benim esiminde sperm hareketlik seviyesi düşük yüzde 12 di ve doktorum aşılama önerdi takviye vitaminle bence aşılamadan sonra tüp bebek önerilir

Doğal zor canım keşke olsa 3 sene oldu umudu kestim ben yaza tüp bebek deneyeceğiz artık oda olmazsa yapcak birşey yok çok yıprandım

Bende şeyi merak ediyorum dünya sağlık örgütü 15 milyon ve üzeri sprem kabul ediyor bu 15 milyon sperm olan birinde morfoloji 4 olsa 4 bin felan düzgün morfoloji olmuş oluyor eşimin 80 milyon felandi galiba sperm sayısı morfoloji 2 olduğuna göre 2 buçuk milyona felan denk geliyor tabi hesap doğruysa bize zaten sadece 1 tane sperm lazım bu değerlere göre aşılama tutma olasılığı çok da düşük gibi durmuyor gibi böyle düşününce sizce de öyle değil mi

Umarım ilk denemede pozitifi görürsün canım çok zor biliyorum bizi en iyi bizden biri anlar 🤍
Kesinlikle canım ilk tüp bebek denemem malesef olumsuz olmuştu yaza 2. Deneyecegiz hem maddi hem manevi zor durum bide yanlış doktora denk gelince yıkılıyo insan allah iyi insanlarla karşılaştırsın

X