Sözde arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç öyle biri değilim buradakiler gerdi şuan beni 😅 kızımı ben uyardım zaten onla alakası yok kızım cocuk bu yani saygısızca bisey demedi onun yüzünden alamadık dedi bunda saygısızlık yok.
Eh siz öyle diyorsanız ne diyebiliriz ki 🤷🏻 fazla samimiyet bir yerde patlak veriyor demek ki. Bundan sonra dikkat edersiniz.

Bunun öncesi vardır kadın bırseye kızmıs bellıkı
Siz neden devamlı onun arabasıyla gıdıyorsunuz
Kendı ıcınde bundanda sıkılmıs olabılır

Bunun öncesi vardır kadın bırseye kızmıs bellıkı
Siz neden devamlı onun arabasıyla gıdıyorsunuz
Kendı ıcınde bundanda sıkılmıs olabılır
Onun esi de benim eşimin arabasıyla gidiyor.Gozle görülür Bi sebep yok ama nedense hep Bi anlattığım özel şeyleri espri konusu yapmaya başlamıştı.Bi tavrı vardı yani inceden inceye

Kadın çok kaba, şahsen inerdim kızıma mısırı da alır taksi ile dönerim, bir bırakıyor diye kendini kaf dağında görmesin. Çocuk bu espri yapsan ne olur, negatif insan sevmiyorum ya.

Teşekkür ederim.Yani ben olsam acelemiz var kızım ya da oğlum yarın alalım der geçerim sakince

Yani çocuklarda birşey almayınca o an heves kırılıyor kimse 25 yaşında doğmuyor empati kurmak lazım, çocuk bu sinir olunca annesine bile sataşıyor trip atıyor falan. Gönül almak zor olmamalı yarın mutlaka alırız dese ne olur?
Ukala olmadığı sürece iyi yaklaşmaya çalışırım çocuklarla ukala ise cevap vermem. Ciddiye almam. Rica ederim.

Teşekkür ederim.Yani ben olsam acelemiz var kızım ya da oğlum yarın alalım der geçerim sakince
Sizin şurda insanlara verdiğiniz cevaplara bakılırsa hiç de sakince cevap verecek birine benzemiyorsunuz. Sırf sizi haksız buldular diye normal bir dille cevap yazan üyelere bile atar yaptınız. O yüzden hiç arkadaşınıza bahane bulmayın.

Maalesef kadının düşmanı yine kadın.Kimse birbirini çekemiyor.Kendini gerçekleştirememis insanlar akıl veriyor,nezaket sıfır.En büyük toplumsal sorunumuz..
Yaa ben sizi anlıyorum. Birinin çocuğumuzu azarlaması, ya da uyarması çok can sıkıcı. Ben doğru bulmuyorum. Kimsenin çocuğunu üzecek bişey yapmam/ yapmamaya çalışırım. Ama annesinin düzeltmesini beklerim.
Mesela benim oğlum 3 yaşında, eğer “x teyze yüzünden mısır alamadık yaa” diye eleştiri yapsaydı hemen bi açıklama getirirdim. Mısır çok yediğimizde kabız oluyoruz, x teyzen çocuğuna mısır almak istemiyor vs. diye. Yani kendi çocuğunuzu kendiniz düzeltirseniz etraftaki insanlar da sizin çocuğunuza karşı daha töleranslı olabilirler.
Yani benim 3 yaşındaki oğlumun kudurduğu zamanlar oluyor, ama benim bu durumu düzeltme çabamı gördükleri için hiç öyle uyarı ikaz durumları olmuyor. Ya çocuk bakmak müthiş zor bişey. Sürekli tetikte olacaksın. Her an hiç ara vermeden gözün üstünde kulağın onda olcak. Öyle nasıl olsa yaşıtları var oynuyo diye sallarsan kriz çıkıyo. Henüz çocuğu olmayanlara bir daha düşünün derim. Çocuk büyük bir sorumluluk, gerçekten 7/24 adanmışlık gerektiriyor.

İnince aldım zaten.O ayrı kendi de sorar alır bazen o da.Arabayi da hızlı hızlı sürüyor ve ser sert konuşuyordu.Cocuk bu yani hep Gül teyzem yüzünden alamadık diye arkadaşına söylüyor.
Kızınıza deseydiniz Gül teyzenin acelesi varmış kızım,ben sana sonra alırım diye.
Yani tamam çocuklar bazen aklına eseni söyler ama sizin arkadaşınızı destekler tarzda konuşmanız gerekirdi. Bazen çocuklu görüşmelerde dondurma vs istediklerinde bende arkadaşlara sorarım alalım mı diye(alerjisi olan olur, yedirmek istemeyen olur) bir kişi bile istemezse almak,sonra alalım annecim derim. Kimseyi de öne sürmem bu konuda.
Siz böyle bir cümle kursaydınız çocuğunuz öyle bir cümle kurmazdı zaten.
Araba kullanmasını beğenmiyorsanız binmeyin arabasına.

Ya bir de araba kullanan için bazı durumlar sıkıntılı olabiliyor, geriliyoruz bazen. Yan koltukta oturan bunu anlamıyor. Ben de iş arkadaşlarımın yolumun üzerinde olanlarını alıp bırakıyorum bazen ama mıyıl mıyıl oyalanıp arabaya binemediklerinde, onu da alalım şurda da duralım ay şu markete eczaneye bilmem neye uğrayalım dediklerinde uyuz oluyorum, bazen sinirleniyorum. Zaten trafiğin göbeğinde zar zor bir yerde duraklamışım oyalanıyor da oyalanıyorlar, üstüne 200 metre ilerde başka markete girmek istiyorlar falan tepem atıyor.

Bazen de kullanıldığımızı hissedince gerilebiliyoruz. İyilik yapıyorsun görev gibi üstüne yapışıyor. Geçen patronun bebesini okulda unutmuşlar. Duyunca, dersim de boştu ben gidip alırım dedim. Aldım geldim bizim okula. İki gün sonra kudra hocam x beyin kızını okuldan alıver diye yine geldi müdür. Dedim ben öğretmen miyim x beyin kızının özel şoförü müyüm? Bir kez zor durumda kalındı diye aldım çocuğu ama bu benim görevim değil, anası babası planlamasını ona göre yapsın dedim geçtim.

İnsanlar sizi bir yerden bir yere götürüyorlarsa kendi istedikleri için, sizin özel servisiniz oldukları için değil.

Kızınıza deseydiniz Gül teyzenin acelesi varmış kızım,ben sana sonra alırım diye.
Yani tamam çocuklar bazen aklına eseni söyler ama sizin arkadaşınızı destekler tarzda konuşmanız gerekirdi. Bazen çocuklu görüşmelerde dondurma vs istediklerinde bende arkadaşlara sorarım alalım mı diye(alerjisi olan olur, yedirmek istemeyen olur) bir kişi bile istemezse almak,sonra alalım annecim derim. Kimseyi de öne sürmem bu konuda.
Siz böyle bir cümle kursaydınız çocuğunuz öyle bir cümle kurmazdı zaten.
Araba kullanmasını beğenmiyorsanız binmeyin arabasına.
Dedim zaten benim onu dememden sonra o öyle tepki gosterdi

Benim çocuğum X teyzem yüzünden dese mızmızlık etse annesi öyle uygun gördü lütfen deyip uyarırım.

Anneler kendi çocuğuyla çocuk kendi annesiyle muhatap olmalı yani direkt karşı tarafla laf dalaşına girilmemeli yani sizin çocuk size onun çocuğu ona sitem sevinç kızgınlık ilişki içinde olmalı. Şikayetleri kendi annelerine olmalı

Çocuklarımın arkadaşı beni suçlasa ben de çocuğa "ay naptım ben beni niye suçladınız" derim bu çıkışmak değil ki sessiz kalmak daha saçma olur. Sizin yapmanız gereken kendi çocuğunuza "aaaa lütfen annesi biliyordur bırakın bakayım mızırdanmayı artık" demeniz gerekirdi.

Arkadaşınız da sizde haksızsıniz, sizi çok kibirli buldum. Aranızda çıkar ilişkisi var zaten arkadaşlığınız bitmiş aynı yerde çalışıyorsunuz biraz profesyonel davranmanızı öneririm.

Gül ü gömmeydik bizden iyisi yoktu 😆

Kızınız bir büyüğü ile o şekilde konuşamaz. Gül teyzen izin vermek zorunda değil diyip konuyu kapatabilirdiniz. İkiniz de fazla uzatmişsınız.
Yalnız şöyle de bir şey var gül uzatmayalım yarın seni alırım da demiş. Aklı selim davranan o. Konu sahibi yarın gülün arabasına binmek istemeyebilir tabi ki ama yine de gülün barışma teklifi geri çevrilmemeli çünkü yüzyüze bakılıyor. Sonra tükürdüğünü yalamak olur. Tamam bu olayı arkada bırakıyorum ama yarın gelmek istemiyorum diye söylemek lazım. (Çocuk sallıyorum kendimi kk’ya verdim :) )

Yani bu durumun oluşmasına sebebiyet veren sizsiniz . Arabaya binilecek , başkasının arabasına bineceksek ve benim çocuğum yiyecek bişey istediyse direkt ben zaten almayalım derim . Kirletmek rahatsızlık vermek istemem. Çocuk çünkü döker. Yani dışarıdan alınan mısır çok da sağlıklı bişey değil o sebeple de almak istemeyebilir kimse . Bu sebeple de alalım mı diye sormam. Siz karşıdaki bayana sorarak çocuklara direkt hedef göstermişsiniz zaten. Bu doğru değil.
Siz çocuğunuza yeterli açıklama yapmaz iseniz çocuğunuz konuştuğunda siz cevap vermez iseniz konuşan kişiye de ( hakaret küfür küçük düşürücü bişey demediği sürece) bişey dememelisiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X