Sorunlu evlilik

Sorunlu evlilik

• Siz olsanız ne yapardınız?

• Bir erkek bunu yapar mı?

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

elifimcan123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
21
19
37
Zaman zaman bu siteye girip insanların hayatlarını sorunlarını okuyordum.. Ve bugün bende yazmaya karar verdim.. Meğer ne kadar cok benzer problerimiz insan olarak...
Ben 34 yaşında egitimli, aile olarak birbirini tutan, iyi isler yapmış biriyim..
Eşim 40 yaşında eğitimli müzik isiyle ugrasıyor.. Bir eğlence mekanında tanıstık ve görüşmeye başladık.. Farklı şehirlerde yaşamamız onun bana karşı güvensiz davranmasına sebep oldu ve davranışlarını yersiz bulduğum için hiç anlam veremedm.. Mesela aradığında duymadıysam nerdeydin kim var, yada ses geliyor birimi var, resim at konum at gibi.. Bi yere gittiğimde saatli gidip gelmeye başlamış iliskilerim kısıtlanmıştı.. Büyük problem oldu benim için.. Tartışmalarımızda hakaretler küfürler oliyordu ve nişanı bozduk.. Bu arada nişan günü resim paylaşmama epey takılmıştı.. Sosyal medya hesaplarımın sifrelerini bilmesine ragmen arkadaş listeme takılmıştı.. Bize ait resimler olmasına ragmen onu cıkart bunu sevmedim neden like lamış falan derdi.. Ayrılık esnasında aile büyüklerimi arayarak aramızda özel olarak kalması gereken konulardan bahsetmisti..
Yaklaşık 4 ay ara verdim ama bitmesini istemiyordu.. Bi sekilde ikna oldum ve yeniden başladık.. Tamam dedik daha dikkatli ve hassas olucaz.. Ve evlenene kadar süreç daha hafif problemler geçti. Eylülde sade bir nikahla evlendik. Farklı bir sehre tasınmamın ve evimin hazır olmaması ile ilk 15 gün cok zorlandim.. Yerlesme esyaların dizilmesi falan.. Modum da düşüktü ve bana duygusal acıdan destek olmadı. 3.gün facebok sifremi unuttuğu için şifremi istedi. Hatırlamıyorum sonra veririm napıcan dedim ve beni evde itekleyerek bulmamı istedi meğer soyadımı degistirmek içinmiş. Kolilerii tekmeledi ve cıktı evden.. Özür borclu olduğunu defalerca söyeldim ama nafile.. Onun sorunu diilmiş.. Ee gecti tabi bu zamanda.. Bi türlü doğru iletişimi sağlayamadık ilgisiz olduğumda yakın davranmadımdan sikayet ediyordu.. Bende onun bana ettiği hakaretleri sindiremeyip hemen toparlanamıyodum.. Iki gün sonra tekrar hakaret ediyor ben bu sefer yeni bir hakareti sindirmek zorunda kalıyordum.. Aileme bana çevreme küfürler ediyor beni aşşalayıcı konuşuyordu.. Tabi o bunlari yaptiktan sonra ertesi gün günaydın canım, karıcım desede ben anlam veremiyordum bu sefer daha dün beni bu evden kovdu nasıl olurda böyle davranır diye. Kendisi bu sürecte cok az calıştı. Hiç maaş yada ondan eve gelen para görmedim hiç. Takılarla kiralarla faturalar ödendi ocak ayına kadar.. Subat ayında ist la gidelim iş yok olmuyo burda dedim.. Beni yine kovdu.. Siz dolandiricisiniz, yarın götünü s..s iş bulcan daha kötü bi eve tasıncaz esyaları satıcaz diye bagırdı. Üstüme yürüdü falan derken evden cıkmak istediğim için kapıları kilitleyip dısarı cıkmama izin vermedi.. Polis cağırıp ayrıldım o gece.. Bosanma davası actım ve 1 ay ayrı kaldık.. Yine ikna etti, psikolga gideriz toplarız dedi.. Iyi dedim hizli karar vermiyim tamam buda böyle olsun.. Gittim tabi ilk bir ay iyi iletisim daha samimi ve bir ay sonra hersey yine ayni.. Hakaretler, küfürler evden kovmalar, bu ev benim benim esylarim ben aldim bunlari.. Hatta bi tartismamizda kalk kalk toparlan hala oturuyor kullanmicak eşyalarımı hadi gidiyosun diye aşşagıladı beni bes dk sonra dur gitme oldu.. Bu arada cok dır dır eden hırçın bi insan değilim.. Sakin afrasif olsamda onun gibi kabalillar ailesine hakretler küfürlerle karşılık vermedim hic.. Ve yine işsiz calışmıyor tabi.. Arada bir iki gün gidil 100 lira alıp dönüyor.. Evin kiralarini ihtiyaclarini ben karsiliyorum.. Haziran ayinda ailemin yanina geldim.. Gelmemi istemedigi icin beni 5 gun aramadi hatta istersen iki gün sonra git ama komple git demisti.. Neyse 5.gün ev sahibi ariyor kapiya geliyor acamiyorim napicam dertlesmek icin aradim dedi.. Neyse onuda hallettim tabi.. O ayin kirasinida odedim.. Bayram günü arayip neden bayrmaini kutlamadim diye tartistik gelme esylarini yakicam kapiyi kilitlicem falan dedi ve haziran sonu esyalarimi almaya ve konusmaya gittim.. Yaklasik iki hafta kaldim orda.. Ayrilmak istedigimi soyleyince kesin sevgilin var cagir gelsin sizi evde basayim tazminat alayim dedi.. Cunku masraf etmis onu zarara ugratmisim evlencek diye almis esylari.. Toparlanmaya basladim ve ertesi gun nakliye gelecekti.. Cuma aksami gece 2 den sabahin 6 sina kadar beni ikna etmeye calisti. Yapariz toplariz olur böyle seyler ilk yıl hep böyle olur falan filan.. Sabah 6 dan 9'a kadar olan kisimda ise evin kira borcu var bana bu borcu takip gidemezsin senin siçtigın sorunlari ben mi temizlicem 15 bin zararım var benim diyip hakaretler dolaplara vurmalar falan derken korkuda nakliyeyi iptal ettim. Ogünün öğlen saatleri tamam konu kapandi artik eski konulari konusmuyorum bugun evliligimiz ilk gunu hatalarimizdan ders alicaz yeniden basliyoruz dedi.. Artik kaldiramiyorim yapamicam dedim ve iki gün sonra ayrıldı. Daha bir sürü sey var inanin.. Simdi evli olan bayanlarin fikirlerini merak ediyorum.. Hangi bayan kadın (aldatma, namuzsuzluk, ihanet) yok ve her ne sebep olur ise olsun bu kadar davranisi hak eder? Kim kocası tarafında her tartışmada S***** G** (Defol) diye kovulur.. Hangi erkek o eşya benim onu kullanma orda yatmicaksin o yatağı ben aldım bu eşyalarda benim emeğim var parasini ver o zaman der?

hiçbir insan evlendikten sonra, çocuktan sonra, işten sonra güçten sonra filan değişmez. herhangi bir söze güvenmeyin, ben değişirim, yok söz verdi değişecek... insan oğlu eskiden neyse gene aynı kalıyor.

ya siz onun şartlarına ayak uydurup ona göre yaşamaya başlayacaksınız, ya da ayrılacaksınız...

Daha önceki cümlelerinizde yaptığı şeylerden bahsettiğiniz Ada'm yapar ne yazık ki.Geçmiş olsun.

Zarar ettim olayi nedir ya? Evleniyor mu iş mi kuruyor?
O esyalardan ne kar edecekti ki zarari olsun.
Adamin sorunlari var resmen bununla evli kalinmaz. Saglam kafada degil.

Şu an boşanıyormusunuz o evde kalmaya devam mı ediyorsunuz konu sahibi pek anlayamadım ?
sizin eşiniz gerçekten normal değil sıknıtıları var ruhsal anlamda tırlatmış durumda.. tedavi olması şart
yani yaptıklarının tepkilerinin mantıklı bir yanı yok..
aldatma şiddet küfür vs. demişsiniz ama buda onlar kadar ağır.

Hiçbir kadın ilk seferinde hak etmez ama habire affeder ve yeniden şans verirse hak ediyor demektir. Yapmayın bunu kendinize, çocuk falan olmadan kurtulun bu adamdan.
Not: Ayrıca o oylama yanlış olmuş. İlk cümle oylama tarzına uygun değil!

Ben de diğer yorumlara katılıyorum eşiniz sağlıklı değil ve gittikçe sizin de psikolojinizi bozacak. Bu yolun sonu yol değil. Hakaret ve şiddettin affı olmaz.

Bir cok kez ayrılmaya yeltenmiş olmama rağmen hep bi şekilde inanmak da benim dengesizliğimden:KK43:.. Kendime inanılmaz kızıyorum.. Benim aile bireylerimin evliklerinde de problemler oldu ama hiç bu kadarına şahit olmamıştım. Düzelirmi , sözünü tutarmı bi şans daha mı acaba? Evlilik bu cok yeni mücadele, sabır gerektirirmi diye kalakaldım.. Suan annemin evindeyim.. Çevremdeki avukat ve psikologlarla durumu yönetmeye çalısıyorum.. Benim için bitti fakat.. Beni tanımayan insanların düsünceleri, objektif bakış açılarını yorumlarınıda merak ediyorum ve paylaşmak istedim sizlerle..

Bırak bunu.
Her türlü pislik gelir bundan.
Yarın öbür gün kendine zarar verir beraber evin içindeyken sana suç atar bak demedi deme.

Bırak bunu.
Her türlü pislik gelir bundan.
Yarın öbür gün kendine zarar verir beraber evin içindeyken sana suç atar bak demedi deme.
Teşekkür ederim cevabınız için.. Özellikle bende karşılık vermek istedim yerinde bir düşünceniz olmuş cünkü.. Evden iki gün önce ayrıldım ve hakkımda evde 15 bin nakit param vardı onuda alıp gitmiş diye suç duyurusunda bulunacağını söyledi..

X