sorumu cevaplandırırsanız çok sevinirim

3simay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
129
0
43
--------------------------------------------------------

Son düzenleme:
Canım ıvf te son günkü E2 değeri yaklaşık 4000 kadar kabülümüzdür.Tabi hastamızın yumurta sayısıda önemli.Mesela hastamızın az yumurtası olur diyelim ki 2 biz bu hastanın E2 sini yaklaşık olarak 600-800 civarı bekleriz.Birde önemli olan toplanan yumurta sayısı değil yumurtaların kalitesidir.Kafana hiçbirşey takma tamam mı rahat olmalısın

yeşimcim cevabın için çok teşekkür ederim.bu gece pregynl amp vurduruyorum.pazartesi nasipse yumişler toplanacak.
biraz önce lavaboya gidince farkettim çok az sızıntı şeklinde kanama olmuş.acaba önemlimidir? E2 değerim 3800 yumiş sayısıda 15 olur sanırım.senağlama

Ahh Canim Benimki çok Yüksekti Ama şuan Hatirlemiyorum 21 Tane Yumiş Toplandi Benden

teşekürler ece.
seninde yumiş toplama öncesinde sızıntı şeklinde kanaman olmuşmuydu?

Kanamanın miktarı ve özelliği çok önemlidir.Şimdi kanamanın rengi kahverengi veya açık pembeyse kafana takma.Birde yumurta sayın güzel.Sana pazartesi için bol şansss canım.Allah yardımcın olsun

yeşimcim desteğin için çok teşekkür ederim:teselli:
canımsın kanama durdu.sanırım vajinal usg sırasında tahriş oldu.
yarın yumişler toplanacak nasıl heycanlıyım bir bilseniz.sanki minik ellere yaklaştık gibi hissediyorum.daha olmadan onu öyle çok seviyorumkia.s

3simay bol sans canım sana.Bende yarın doktora gideceğim çatlatma iğnesi için büyümüşmü yumurtalar die bakacak.Benimde 2 yumurtam gelişmişti dün gittiğim kadarıyla.e2 de 217 çıktı doktor iyi dedi gonal f iğnene aynı doz devam et dedi.Bu e2 ne oluyo canım ben bilmiyorum da?
Umarım çok güzel geçer yarınki işlemlerin canım bol dinlen.Gönlüne göre olsun dilerim.

Kendini her ihtimale hazırlamalısın.Bu yol çok zahmetli bir yoldur.Maddi manevi zahmetlere giriyorsunuz umarım herşey istediğin gibi olur

darkinfile arkadaşım sanada yarın için bol şans İNŞALLAH yumişlerin kocaman olmuştur.
estradiolu(E2) sormuşsun, kadınlarda FSH ve kandaki estradiol hormonu seviyesi ölçülür (Estradiol bir çeşit östrojendir.Östrojense büyüme ve kadının üreme fonksiyonundan sorumlu olan hormondur).

KADINLIK HORMONU ÖSTROJEN NE İŞE YARAR

Adet kanamasından itibaren salgılanmaya başlar. Yumurtlama zamanında en yüksek düzeye ulaşır.

Rahmin, tüplerin, haznenin ve dış üreme organlarının ergenlik döneminde gelişmesini sağlar.

Tüplerin hareketini arttırarak yumurtaların rahime taşınmasını sağlar.

Rahmin iç tabakasının kalınlaşmasını ve olası bir gebeliğe karşı hazırlanmasını sağlar.

Rahim kaslarının kasılmasını sağlar.

Yumurtlama olduktan sonra fazla miktarda salgılanmaya başlar.

Gebelikte, rahmin tabakasının yıkılmasını önleyerek gebeliğin devamını sağlar.

Vücut ısısını yükseltir.

Rahim kaslarının gevşemesini sağlar.

Yumurtalıklardan salgılanan estrojen ve progesteron hormonları beyinde yer alan ve hipofiz adı verilen bir salgı bezinin salgıladığı hormonlar ile etkileşerek salgılanırlar. Hipofizden salgılanan ve yumurtalık hormonlarını etkileyen hormonlara, folikül uyarıcı hormon ve Luteinize edici hormon adı verilir.

Folikül uyarıcı hormon:

Her ay yumurtalıklardan, içinde yumurta hücresini de barındıran bir folikülün, yumurtlama yapabilecek bir kapasiteye kadar gelişmesini sağlar. Gelişen bu yumurta hücresi estrojen hormonu salgılar. Estrojenin kanda yükselmesi, folükülü uyarıcı hormonun düşmesine neden olur.

Luteinize edici hormon:

Folükül uyarıcı hormon ile birlikte yumurtlamayı sağlar. Yumurtlamadan hemen önceki günde luteinize edici hormon salgısı artar. Progesteronun kanda yükselmesi luteinize edici hormonun düşmesine neden olur.
şutarafagitti

ıvf(tüp bebek) uygulamaları dışında E2 değerinin çok yükselmesi ohss ye(istenmyen over hipersitimülasyonuna) yol açar.yani yumurtalıklar gonal f türevi ilaçlarla fazlasıyla uyarılmış ve olması gerekenden daha fazla folikül kisti gelişmiş demektir.
bu durumda doktor sık sık takip ederek sorun çıkmaması için uğraşacaktır.zaten gebelik oluşmadığı takdirde regl döneminden sonra kendiliğinden geriler.

arkadaşlar çoğunuz soruma cevap vermedi.yinede hepinize teşekkür ederim.
bugün aklımdaki soruları doktorumla görüştüm ve cevaplarını aldım.nedense insan yinede bu durumları yaşamış insallardan fikir bekliyor.

şükür bugün yumişler toplandı 30 tane vardı bakalım kaçı döllenecek hayırlısı olsun.
yeni başlayacak arkadaşlar hiç korkmayın yumiş toplatmak çok kolay.sadece anestezi sersemletiyor ve sonrasında ağrın oluyor.ama ağrı kesicilerle hafifliyorşutarafagitti

bugün aklımdaki soruları doktorumla görüştüm ve cevaplarını aldım.nedense insan yinede bu durumları yaşamış insallardan fikir bekliyor.

şükür bugün yumişler toplandı 30 tane vardı bakalım kaçı döllenecek hayırlısı olsun.
yeni başlayacak arkadaşlar hiç korkmayın yumiş toplatmak çok kolay.sadece anestezi sersemletiyor ve sonrasında ağrın oluyor.ama ağrı kesicilerle hafifliyorşutarafagitti

hayırlı olsun canım inşallah yarin hayırlı haberleri alırsın ve birkaç gün sonra bebeklerinden kopmamak üzere onlara kavuşursun canım:1hug:

hadi hayirlisi insallahhhh hayirli haberlerini aliriz

3simay sağol canım verdiğin bilgiler için.Umarım bol verimli yumurtalardır :KK66:
Bende bugün gittim doktora iyi gelişmiş 2 tane sağda varmış bi tane solda.az önce çatlatma iğnesini oldum bakalım çarşamba büyük gün.İyi dileklerin için teşekkürler.
dinlen bol bol.Umarım, hayallerin gerçek olur.

X