Premature Bebekler solunum cihazı

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
allahım size sabir bir an once de bebeginize sağlık versin sadece bu durumu yasayanlar anlayabilirler 4 ay boyunca bekledim o hastanede neler yasadiginizi cok iyi anlıyorum

Merhaba arkadaşlar hepinize geçmiş olsun şuan bende aynı durumdayım bebeğimi eve taburcu etcekler solunum cihazıyla birlikte yanlız bize bi ventilatör lazım sıfırı çok pahala alamıyoruz acaba ihtiyaç duymayan evinde ventilatör olan varmmı sormak istedim

Canım merhaba.
küvez günleri çok sancılıdır. Her an gel-git ler insanın moralini çok bozar. Benğm kızım da yaklaşık 5 ay küvezde kaldı. Oksijen desteğiyle taburcu olduk biz eve. Sakın gözün korkmasın. 3 ay kadar da evde 24 saat oksijen verdik. Toplam 8 ay oksijen almıstı. Ama çok şükür atlattık. Sizer rapr karşılığında oksijen konsantratörü, oksijen tüpü, nebülizatör verecekelrdir. (Aspire edilmeye bebeğinin ihtiyacı varsa Aspirasyon cahizaı da vereceklerdir.) Yalnız benden sana tavsiye oksijen desteğinde oldupğu için oksijeni ayarlayabilmeniz adına SPO2 almanız. Yani bizlerin deyimiyle saturasyon cihazı. Biz kızım hastaneden bu cihazlarla taburcu olurken saturasyon cihazını kendimiz almıstık(raporlu olmuyormus, 500 dolara almıstık). Böylece oksijen miktarını azaltabileceğnizi sizlerde anlayabilirsiniz.

Hiç endişe etme. Sormak istediğin birsey varsa yardımcı olmaya çalışırım. (Bu arada saturasyon cihazı alacak olursanız sakın parmak problu olanı almayın. YArdım etmeye calısırım bu konuda)

Allah acil şifalar versin..
[/

Öncelikle geçmiş olsun diyeyim canım.Benim bebeğim de 32 haftalık 2200 gr prematüre olarak doğmuştu.20 gün kaldı küvezde.Maalesef bebeğimin böbrek rahatsızlığı vardı o yüzden erken almışlardı.Oğlum küvezdeyken bir sürü bebek vardı oğlumdan daha küçük doğan.Onlar oğlumdan daha hızlı toparladılar.Bebeğin doğuştan başka sorunu yoksa hızlı toparlıyor bebekler canım doktorumuz da öyle demişti.Prematüre bebeklerde her zaman mucize daha yakındır demişti bana.yani çok kötü sandıkları bebekler birden çok iyiye gidebiliyor.Aksi de olabiliyor canım.Bence sen şimdi üzülmemeye çalış sadece sabret.Kötü şeyler yaşasa bile burda ne hikayeler okudum ben.Hep kötüye giderken bir anda iyileşen prematüre bebekler var.Allahın izniyle senin bebeğin de iyileşecek bunu düşün sen.Bebeğin çok güzel kilo almış maaşallah.Beyin kanamalarını da çabuk atlatıyor prematüreler canım.Solunum cihazıyla taburcu olup da cihazı hiç kullanmayan biri vardı burda daha önce okumuştum.Belki siz de öyle olursunuz annesi.Dualarım sizinle olacak canım....Sabır ve dua ile..
Meraba öncelikle allah acil şifalar versin. Benimde bebeğim 1 şubatta dünyaya geldi

Merhaba öncelikle allah acil şifalar versin. Benimdr bebeğim 1 şubatta dünyaya geldi. Tabi ilk hamile olduğumu öğrendikten sonra kanamam oldu hastaneye gittim bebeğin düşmüş kese görünmüyor dedi doktor. Sonra başka bir doktora gittim oda aynısını söyledi. Parça kalacağından zehirleme riskinden dolayı doktorum kürtaj yapmamız gerek dedi. Kürtaj olduktan sonra birsürü ilaç kullandım. Bir hafta sonra kontrolle gittiğimde çom şaşırdı doktorlar çünkü bebek yaşıyo kalp atışı var dendi. Neye uğradığımı şaşırdım 5 ay boyunca sancılar kanamalarım kesilmedi. 21. Haftada suyum geldi enfeksiyon riskinden dolayı 1 ay hastanede yattım 26 haftalıkken oğlum dünyaya geldi ve bu gün 90 gün yani 3/ oldu ve hala oksijen cihazına bağlı eve cihazla beraber taburcu edebiliriz ileriki zamanda dedi doktor ve moralim çom bozuk. Sizin başınızdan geçmiş peki makinayla taburcu olursak bi süre sonra makinadan ayrılabiliyorlarmı bebekler .
Canım merhaba.
küvez günleri çok sancılıdır. Her an gel-git ler insanın moralini çok bozar. Benğm kızım da yaklaşık 5 ay küvezde kaldı. Oksijen desteğiyle taburcu olduk biz eve. Sakın gözün korkmasın. 3 ay kadar da evde 24 saat oksijen verdik. Toplam 8 ay oksijen almıstı. Ama çok şükür atlattık. Sizer rapr karşılığında oksijen konsantratörü, oksijen tüpü, nebülizatör verecekelrdir. (Aspire edilmeye bebeğinin ihtiyacı varsa Aspirasyon cahizaı da vereceklerdir.) Yalnız benden sana tavsiye oksijen desteğinde oldupğu için oksijeni ayarlayabilmeniz adına SPO2 almanız. Yani bizlerin deyimiyle saturasyon cihazı. Biz kızım hastaneden bu cihazlarla taburcu olurken saturasyon cihazını kendimiz almıstık(raporlu olmuyormus, 500 dolara almıstık). Böylece oksijen miktarını azaltabileceğnizi sizlerde anlayabilirsiniz.

Hiç endişe etme. Sormak istediğin birsey varsa yardımcı olmaya çalışırım. (Bu arada saturasyon cihazı alacak olursanız sakın parmak problu olanı almayın. YArdım etmeye calısırım bu konuda)

Merhaba öncelikle allah acil şifalar versin. Benimdr bebeğim 1 şubatta dünyaya geldi. Tabi ilk hamile olduğumu öğrendikten sonra kanamam oldu hastaneye gittim bebeğin düşmüş kese görünmüyor dedi doktor. Sonra başka bir doktora gittim oda aynısını söyledi. Parça kalacağından zehirleme riskinden dolayı doktorum kürtaj yapmamız gerek dedi. Kürtaj olduktan sonra birsürü ilaç kullandım. Bir hafta sonra kontrolle gittiğimde çom şaşırdı doktorlar çünkü bebek yaşıyo kalp atışı var dendi. Neye uğradığımı şaşırdım 5 ay boyunca sancılar kanamalarım kesilmedi. 21. Haftada suyum geldi enfeksiyon riskinden dolayı 1 ay hastanede yattım 26 haftalıkken oğlum dünyaya geldi ve bu gün 90 gün yani 3/ oldu ve hala oksijen cihazına bağlı eve cihazla beraber taburcu edebiliriz ileriki zamanda dedi doktor ve moralim çom bozuk. Sizin başınızdan geçmiş peki makinayla taburcu olursak bi süre sonra makinadan ayrılabiliyorlarmı bebekler .

Merhaba
Bende yeni dogum yaptim
Bebeginizin durumu nasil acaba?

Merhaba
Bende yeni dogum yaptim
D
Merhaba
Bende yeni dogum yaptim
şimdi hayati bir tehlike yok çok şükür ama tabiki 1 dakikası 1 dakikasını tutmuyor prematüre bebeklerin. Hâlâ hastanede bebeğim oksijen cihazından ayrılmasını bekliyoruz. 118 gün oldu ilaç başlandı inşallah ayrılır sağ salim evimize geliriz. Sizede çok geçmiş olsun kaç haftalık doğum yaptınız.

arkadaşlar dün 34 haftalikken ikiz bebeklerim acelecilik edip 2350gr ve 2500gr olarak dünyaya geldiler, önceki gün sabah ki sancılarımi siradan agrilar gibi gördüm fakat 1,5 saati geçince hastaneye gittik suyum filan da gelmemişti halbuki, oradaki nöbetçi doktor rahim agzimi parmagiyla kontrol ederken kanla karışık sular boşaldi, hemen dogumhaneye aldılar, bir tanesi iç kanamam esnasında kan yutmuş onun cigerlerini temizleyip solunum cihazına bağlamışlar, diğerinde ise problem yok gibi, içime uhde düştü bu kan yutmadan dolayı filan kalıcı bir hasar olmuş olabilir mi, benzeri durumlar duyan var mi
Teşekkürler

Son düzenleme:
D

şimdi hayati bir tehlike yok çok şükür ama tabiki 1 dakikası 1 dakikasını tutmuyor prematüre bebeklerin. Hâlâ hastanede bebeğim oksijen cihazından ayrılmasını bekliyoruz. 118 gün oldu ilaç başlandı inşallah ayrılır sağ salim evimize geliriz. Sizede çok geçmiş olsun kaç haftalık doğum yaptınız.
29 haftalik dogum yaptim bende
45 gundur hastanedeyiz aynen 1 dk 1 dksini tutmuyor
Rabbim tez zamanda bebeklerimize sifa versin insallah

Canım merhaba.

Merhaba 38+4 doğum yaptım enfeksiyondan yoğunbakıma aldılar 36. Gün bi entübe bi extübe oluyor çorlu reyap hastanesindeydi 20 gün kaldı orada şimdi 10 gündür acıbadrm atakent hastanesinde bir türlü extübe olamıyor böyle durumlarla çok sık karşılaşıyormusunuz düzelirmi sizce doktor tolere etmesi lazım diyor ama 16 20 saat anca tolere edebildi son 2 seferdir çorludaki hastanede çok bakımsızdı 😔 uzayan entübasyon durumu var acaba normalmi olabiliyırmu yani 33 gün oldu 😔🙏 kas hastalığı olabilir diyolar sizde böle birşey oldumu lütfen yardım edin😔😔 tecrübenize ihtiyacım var 😔😔entübeden çıkabilirmi bu kadar uzamş olmasına rağmen

Hepinizin de çocuklarını Allah sizlere bagislasin. Okudum da hastaneden solunumla ayrilmissiniz bu ayrılış ventilator le mi oldu yoksa sadece destek miydi yanı solunumun ilk aşaması dedikleri ağızdan tüp verilmesi mıydı. Benim kızım şimdi öyle ayrılmıyor makinadan evde nasıl bakabildiniz tıkanıklık yaşar diye korkmadiniz mi nasıl üstesinden geldiniz doktorumuz hiç iyi konuşmuyor bunu anlayabilirim ama caresizim bi destek istyrum iyi bisey duymaya ihtiyacım var
Merhaba 38+4 doğum yaptım enfeksiyondan yoğunbakıma aldılar 36. Gün bi entübe bi extübe oluyor çorlu reyap hastanesindeydi 20 gün kaldı orada şimdi 10 gündür acıbadrm atakent hastanesinde bir türlü extübe olamıyor böyle durumlarla çok sık karşılaşıyormusunuz düzelirmi sizce doktor tolere etmesi lazım diyor ama 16 20 saat anca tolere edebildi son 2 seferdir çorludaki hastanede çok bakımsızdı 😔 uzayan entübasyon durumu var acaba normalmi olabiliyırmu yani 33 gün oldu 😔🙏 kas hastalığı olabilir diyolar sizde böle birşey oldumu lütfen yardım edin😔😔 tecrübenize ihtiyacım var 😔😔entübeden çıkabilirmi bu kadar uzamş olmasına rağmen

X