Premature Bebekler solunum cihazı

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

memre56

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
38
1
arkadaşlar ben 1 nisanda 1390gr ve 28+3 haftalık bir oğlum oldu doğduğu günden beri solunum sıkıntısı cekiyor şu an 2390 gr beşikte serbest oksijen alıyor doğduğunda doktorlar 2 ile 3 derece arasında beyin kanaması gecirdiğini söylediler ama bu kanama geriliyormuş bebeğim kansız olduğundan 4 kere kan verildi gecen hafta rop 2 ile 3 arasında geliştiğini söylediler ve bu hafta solunum makinasıyla taburcu olacağını söylediler moralim cok bozuk 80 gün oldu artık dayanacak gücüm kalmadı ne olur moral yazılarınıza ve dualarınıza çok ihtiyacım var acaba bebeğim sağlıklı olacakmı diye çok korkuyorum

arkadaşlar ben 1 nisanda 1390gr ve 28+3 haftalık bir oğlum oldu doğduğu günden beri solunum sıkıntısı cekiyor şu an 2390 gr beşikte serbest oksijen alıyor doğduğunda doktorlar 2 ile 3 derece arasında beyin kanaması gecirdiğini söylediler ama bu kanama geriliyormuş bebeğim kansız olduğundan 4 kere kan verildi gecen hafta rop 2 ile 3 arasında geliştiğini söylediler ve bu hafta solunum makinasıyla taburcu olacağını söylediler moralim cok bozuk 80 gün oldu artık dayanacak gücüm kalmadı ne olur moral yazılarınıza ve dualarınıza çok ihtiyacım var acaba bebeğim sağlıklı olacakmı diye çok korkuyorum

Öncelikle geçmiş olsun diyeyim canım.Benim bebeğim de 32 haftalık 2200 gr prematüre olarak doğmuştu.20 gün kaldı küvezde.Maalesef bebeğimin böbrek rahatsızlığı vardı o yüzden erken almışlardı.Oğlum küvezdeyken bir sürü bebek vardı oğlumdan daha küçük doğan.Onlar oğlumdan daha hızlı toparladılar.Bebeğin doğuştan başka sorunu yoksa hızlı toparlıyor bebekler canım doktorumuz da öyle demişti.Prematüre bebeklerde her zaman mucize daha yakındır demişti bana.yani çok kötü sandıkları bebekler birden çok iyiye gidebiliyor.Aksi de olabiliyor canım.Bence sen şimdi üzülmemeye çalış sadece sabret.Kötü şeyler yaşasa bile burda ne hikayeler okudum ben.Hep kötüye giderken bir anda iyileşen prematüre bebekler var.Allahın izniyle senin bebeğin de iyileşecek bunu düşün sen.Bebeğin çok güzel kilo almış maaşallah.Beyin kanamalarını da çabuk atlatıyor prematüreler canım.Solunum cihazıyla taburcu olup da cihazı hiç kullanmayan biri vardı burda daha önce okumuştum.Belki siz de öyle olursunuz annesi.Dualarım sizinle olacak canım....Sabır ve dua ile..

Canım merhaba.
küvez günleri çok sancılıdır. Her an gel-git ler insanın moralini çok bozar. Benğm kızım da yaklaşık 5 ay küvezde kaldı. Oksijen desteğiyle taburcu olduk biz eve. Sakın gözün korkmasın. 3 ay kadar da evde 24 saat oksijen verdik. Toplam 8 ay oksijen almıstı. Ama çok şükür atlattık. Sizer rapr karşılığında oksijen konsantratörü, oksijen tüpü, nebülizatör verecekelrdir. (Aspire edilmeye bebeğinin ihtiyacı varsa Aspirasyon cahizaı da vereceklerdir.) Yalnız benden sana tavsiye oksijen desteğinde oldupğu için oksijeni ayarlayabilmeniz adına SPO2 almanız. Yani bizlerin deyimiyle saturasyon cihazı. Biz kızım hastaneden bu cihazlarla taburcu olurken saturasyon cihazını kendimiz almıstık(raporlu olmuyormus, 500 dolara almıstık). Böylece oksijen miktarını azaltabileceğnizi sizlerde anlayabilirsiniz.

Hiç endişe etme. Sormak istediğin birsey varsa yardımcı olmaya çalışırım. (Bu arada saturasyon cihazı alacak olursanız sakın parmak problu olanı almayın. YArdım etmeye calısırım bu konuda)

Allah acil şifalar versin..

Geçmiş olsun canım hepimiz aynı yollardan geçtik ama bu şekilde taburcu olması seni korkutmasın.Benim kızımda oksijenle taburcu oldu ama hiç ihtiyaç bile duymadı ki 8 ay solunum cihazına bağlıydı...İnşallah senin kuzucuğunda gerek duymayacak....

canım merhaba ilk önce geçmiş olsun hç karkma ben öle korkuyodum ki hç korkacak bişey yokmuş benim bebeğim 28 haftalık doğdu 1030 gr 2,5 ay küvezde kaldı oksijenle çıktık hastaneden ama hç gerek duymadı...

İyi akşamlar bende 15 temmuzda doğum yaptım 6 aylık 480 gram oldu kızım çok sukur beslenmesi iyi gidiyor ama solunumu duzelmiyor makinadan ayrilamiyor dün çekilen ciğer filminin kötü olduğu söylendi bende şimdi sizin gbi bi moral arıyorum sizin bebeginiz nasıl 4 yasında olmalı solunumu ne kadarda düzeldi vani sikintiniz

Hepinizin de çocuklarını Allah sizlere bagislasin. Okudum da hastaneden solunumla ayrilmissiniz bu ayrılış ventilator le mi oldu yoksa sadece destek miydi yanı solunumun ilk aşaması dedikleri ağızdan tüp verilmesi mıydı. Benim kızım şimdi öyle ayrılmıyor makinadan evde nasıl bakabildiniz tıkanıklık yaşar diye korkmadiniz mi nasıl üstesinden geldiniz doktorumuz hiç iyi konuşmuyor bunu anlayabilirim ama caresizim bi destek istyrum iyi bisey duymaya ihtiyacım var

Allah herkesin yardimcisi olsun. Sifa versin meleklerimize. Benim bebegimde 33h dgdu. Kuvozden ciktiktan sonra rahatsizlanip tekrar yattiginda solunum cihazina baglandi hemen hemen 3,4 hafta yatti. Durumu cok cok kotuydu. Ama cikarken gerek duyulmadi. Suan bi sorun yok sukurler olsun ki. Umarim sizlerde saglicakla atlatirsiniz bu zor zamanlari.

Merhabalar 25 haftalik 590gr agirliginda dogdu bebeğim. Hala çapa da yatiyoruz. 55gunlukken kalp ameliyatı oldu ve kalbi simdi iyi. Ödem sorunuyla başa cikilamiyor. Gunde 200gr ödem topladigi bile oluyor. Bir kez operasyon gecirmesine rağmen rop muayenesi hala kötü deniliyor. 100gun oldu bugun hala solunum cihazina bagli. Bu kadar uzun süre solunumda kalan varmi lütfen yazin destege cok ihtiyacim var :KK43:

İyi akşamlar bende 15 temmuzda doğum yaptım 6 aylık 480 gram oldu kızım çok sukur beslenmesi iyi gidiyor ama solunumu duzelmiyor makinadan ayrilamiyor dün çekilen ciğer filminin kötü olduğu söylendi bende şimdi sizin gbi bi moral arıyorum sizin bebeginiz nasıl 4 yasında olmalı solunumu ne kadarda düzeldi vani sikintiniz
Canim cok kucukmus bebegin. Allah onu sana bagislasin insallah saglik verdin. Nasilsiniz atlatabildinizmi sorunlarinizi?

Benimki de bir türlü solunumdan ayrilamiyor bugun 110 gun oldu ve cigerleri hala kötü deniyor sizinki ne kadardir bagli cihaza umarim ikimizin de çıkar allah sifa versin

sagol senin oglun kac haftalik dogdu kac gram hangi hastanedesiniz ben 111.gunde kaybettim melrgimi cigerleri gelismedi makinaya bagliydi ilk dogdugu zaman beyninde kanamalar oldu evet ama bizimki birinci seviyedeydi sonra kendi kendine durdu ilerlemedi

sagol senin oglun kac haftalik dogdu kac gram hangi hastanedesiniz ben 111.gunde kaybettim melrgimi cigerleri gelismedi makinaya bagliydi ilk dogdugu zaman beyninde kanamalar oldu evet ama bizimki birinci seviyedeydi sonra kendi kendine durdu ilerlemedi
Çok üzüldüm benim 25 haftalik 765 gram dogdu. İkinci gün beyin kanaması geçirdi 4. Evre. Bugün 120 gün oldu hala makinede çıkarıyorlar 1 saat zor duruyo. Kilosu 2.800 ama doktor hiç umit vermiyor. Yaşasa da çok ağır engelli olur diyo ne yapcam şaşırdım

Allah sabirlar versin cennet kapisinda kavusmaniz dilegiyle : (

kendinizi hic birakmayin hep inançlı olun onun sadece sizin sevginize ihtiyaci var biz capa.da yattik sizin gibi biri daha vardi 10ay kaldılar hastanede allahtan umit kesilmez hergun böyle dogan bebekler için dua ediyorum o da beyin kanamasi gecirmisti ayni size soylenenler soyleniyordu inşallah iyilesir

onun da bogazi delindi eve öyle taburcu edildi 10 ay sonra midesi de delindi hortumdan besleniyor hergün fizik tedavi yapılıyor inşallah sizin öyle olmaz cok zor bir durum allah yardımcı olsun

X