Sokaktan yavru kedi aldim ama???

Evde bişeylerden korkmuş travma yaşıyor olabilir. biraz zaman verin.
Ani seslerden, kapı çarpmalarından vs. travma yaşayabilir.

Pire damlasından sonra elinizi hemen vurmasaydınız
Genelde ilaç sürüldükten sonraki 24 saat dokunmamak gerekir
Benim sayko da eşşek kadar oldu ( Allah daha da uzun ömür versin :KK68:) hala oyun oynarken “ it gibi kapmak” deyimi var ya, hah öyle kapar elimi:KK70:
Ona rağmen hala kıçını başını yiyeem diye geziom arkasında :anne:
Kediler dar alanları, yüksek yerleri çok severler.
Bizimki fare deliği bulsa kıçı yayıp yatıyor hemen :KK6:
Veteriner sadece ensesine dokunmayin dedi. Buyun gece bisim yatakda durdu ve sabaha kadar yorgani kemirdi durdu. Cildirmis gibiydi. Sabah yemegini yiyip yine dolabin ustune cikti. Umarim duzelir. Cunku huzursuz oldugunu gorebiliyorum kuzumun.
Evde bişeylerden korkmuş travma yaşıyor olabilir. biraz zaman verin.
Ani seslerden, kapı çarpmalarından vs. travma yaşayabilir.
Muhtemelen oyle birsey oldu. Ama ne oldugunu bilmiyorum.

Kedimi bende sokaktan aldım hatta aşılarını filan çok geç yaptırmıştım ilk günler gece tam bir çılgın oluyordu gündüzde yanıma bile gelmiyordu hapşursak zıplayıp kaçıyordu.
Merak etmeyin herşeye alışıyorlar 6 yaşında şimdi ve hala arada karanlık bi dolap üstünde saklanır kedilerde bazen kafa dinlemek istiyor bence :KK70::KK70:

Konu tam benlik. Bir disi kedim var 4 sene once aldik su an 11 yasinda .Tasindigimiz yeni evin etrafinda dolasiyordu meger ev kedisiyken sokaga atilmis bizim mahelleden bininmis. Tabi sokakta 2 seneye yakin kalmis o yuzden eve aldigimiz da 3 ay ben den baska herkesten kacti ve saklandi. Aslinda insanlarla uyumaya bayiliyor her gece cocuklardan birinin yanin da uyur.

Bundan bir ay once bizim kizin pesine siyah bir kedicik takildi. Esim gormus bana soyledi kapiya yemek biraktim 3 hafta ancak alisti. Gecen pazartesi eve aldik onu da asilari ve kisirlartirik. Bu kara oglumuz cok akilli ilk bir hafta bizim diger kediyle anlasamayinca ayri bir odaya kapadim. Simdi aralari iyi sayilir en azindan birbirlerine his yapip kovalasmiyorlar.

Yavru kedi 5 aylik ve benden baska herkesten korkuyordu basta. 3 oglum var yaslari 9-9-7 (ikizler) genelde evdeki kediyi rahatsiz etmezler . O yuzden bu yavru kedi baktiki cocuklar minciklamiyor pek onlara da alisti. Hatta kucuk oglumun odasin da yatiyor.

Size tavsiyem lutfen kediniz 5-6 aylik olunca kisirlastirin. Ozellikle erkekse cok onemli cunku eve cis yapip burasi benim mekanim diyor diger kedilere ve bu koku kolay cikmiyor. Ayrica apartmandaysaniz kizisma zamaninda balkon dan felan atlayabilir.
5 6 aylıkken kısırlaştırmıyorlar :KK66: en az 8 aylık olacak ve zaten erkek kediler 1 yaşına kadar koku bırakmayı yapmıyor colin de kısırlaştırttacaktır bağırıp gezer sabah akşam :KK53:

Kuzum kuduz kedi en son ne zaman görülmüş bilen yok :) ben hiç ihtimal vermiyorum helede netten teşhis :)
Kuduzlu kedi en son ne zaman görüldü bilemem ama benim 2 sene önce bi köyde bi vakayla karsilasmislığım var köyde bi aileni kedisi öldü sonra dana da belirtiler çıktınca tarimdan gidip arastirmislardi ve butun aileyi aşılamıştım. Aile dedigim de cekirdek aile degil bildigin 15 20 kislik grup 3. Aşidan sonra kavga etmeyw baslamistik gelip asilarini yaptirmalari icin.

Kuduzlu kedi en son ne zaman görüldü bilemem ama benim 2 sene önce bi köyde bi vakayla karsilasmislığım var köyde bi aileni kedisi öldü sonra dana da belirtiler çıktınca tarimdan gidip arastirmislardi ve butun aileyi aşılamıştım. Aile dedigim de cekirdek aile degil bildigin 15 20 kislik grup 3. Aşidan sonra kavga etmeyw baslamistik gelip asilarini yaptirmalari icin.
Şehirde görüldüğünü diyeyim o zaman çünkü köylük yerlerde vahşi başka hayvanların ısırmasından olabildiğini bende biliyorum :KK66:

Benimde sokaktan aldıgım yavru kedi zehirli bir şey yemiş dışarda meger evde delirmişti malesef öldü tabi neden öldüğü belli olmadığı için otopsiye gitti ben de kuduz tehlikesine karşı aşı oldum iki kez bıraktım kedi kuduz çıkmadı araştırmıştım o zaman yavru kediler kuduz mikrobuna dayanamazmış hemen ölürlermiş seninki de kuduz olsaydı ölürdü çoktan bence parazitten falan o şekilde kaşınıyordur.

X