sokak hayvanları için. <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

miniciki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2011
627
317
Merhabalar sitede böyle bir şey kabul edilir mi bilmiyorum?
Ben İstanbul da oturuyorum ve ilçemde ki mahalleleri gezip kedilerimize kuru mama, Kasaplardan ciğer, plastik kap litrelik su almayı düşünüyorum.

Evde giyinmediğim 38,40 beden kot, renkli renkli pantolonlarım ve giyinmediğim eşyalar var.
Kermes için başvuruda bulunmam gerekmiş o işe kalkışmadım.

Sizlerden ricam bu tüm kıyafetlerimi 5Tl'den satıyorum.

Sizde minik dostlarımıza yardım eder misiniz?:KK19: Kabul edilirse. Resimlerini atacağım.
yatırılan her 5 liranın sahibi için minik dostlarımızla beraber resim atacağım. :)

İyilik gösterilmez ama maksat içiniz rahat olsun.

Bence harika bir fikir... Umarım kabul edilir ve hemen başlarsınız faaliyetlere :KK200:
Umarım canım :)

Kızlar resimde
83C09A91-883C-47D1-A848-BE10E0F55B56.jpeg
kotlar bluz ceket bunlar. Kermes gibi düşünün ama sanalı.

Fikriniz çok güzel ama sokak hayvanları için yapacağınız satışı vereceğim link üzerinden konu açarak yaparsanız hem daha çok üye görür hem de kurallar gereği doğru bir bölümde satış yapmış olursunuz. 2. el kıyafet satış topiğinizi açmadan önce verdiğim linkteki bölüm kurallarını okumalısınız.
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/forums/bit-pazari.1260/

Ayrıca 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince bağlı bulunduğunuz ilçenin belediyesine bir dilekçe yazarak çeşitli noktalara kedi evleri koymalarını talep edebilirsiniz, yine aynı sayılı Hayvanları Koruma Kanunun 21. maddesi gereği ilçenizde besleme odakları oluşturulmasını isteyin, oluşturulan besleme noktalarına mama yardımı da yapmak zorundalar. Mama yardımı için mama yardımı talep ediyorum şeklinde yazmayın dilekçeye, "oluştulmuş besleme odaklarına mama desteği vermenizi talep ediyorum" şeklinde yazarsanız kanuna tam atıf yapmış olursunuz, daha iyi olur.

Bu maddeyi direkt ekleyebilirsiniz de.

"Ek…1… 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği
MADDE 21 – (1) Toplanilan sahipsiz ve gucten dusmus hayvanlar asagidaki esaslara gore bakilir:
d) Sahipsiz hayvanlara besleme odağı kurmakla görevlendirilmiş belediyeler, gonullu kuruluslarla isbirligi icerisinde besleme odaklari kurar ve hayvanlarin beslenmesine yardimci olur. Hayvanlar, hicbir suretle ilgili belediye sinirlari disindaki bir ortama, ormanlik alana veya diger yaban hayati yasam alanlarina birakilmaz."

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X