Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE doğum yapan arkadaşlar...

nisasum

birtanem,minik kelebeğim
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
2.385
5
sle doğum yapan arkadaşlar neler yaşadınız?doğumdan sonra? hamile arkadaşlara yol gösterir.yardımcı olursnuz...

selam.ben sle hastasıyım.ve 5 yaşında bi kızım var allaha şükür sağlıklı benimde hamileliğim çok iyi geçmişti tek sorun erkekn doğum yaptım 1 ay önce.ama küveze bile girmedi kızım.doğumumu sezeryan yaptım bebek ters olduğu için.ve hamileliğim boyunca bütün ilaçlarımı kullandım doktor kontrolundeydim.diceklerim bunlar şimdilik.sormak istedğin varsa cevaplarım seve seve..

merhabalar bende 18 senedir lupus hastasıyım.yaklaşık 22 gün önce doğum yaptım.38.haftada doğumum sezeryanla oldu.şüükür bebeğimde ve bende herhangi bir sorun olmadı.bende ilaçlarımı kullandım tabiki hepsini değil doktor birçoğunu kesti.hergün iğne vurulmam gerekti hamilelikten dolayı.şimdilik söyleyebileceklerim bunlar

selam.ben sle hastasıyım.ve 5 yaşında bi kızım var allaha şükür sağlıklı benimde hamileliğim çok iyi geçmişti tek sorun erkekn doğum yaptım 1 ay önce.ama küveze bile girmedi kızım.doğumumu sezeryan yaptım bebek ters olduğu için.ve hamileliğim boyunca bütün ilaçlarımı kullandım doktor kontrolundeydim.diceklerim bunlar şimdilik.sormak istedğin varsa cevaplarım seve seve..

merhabalar ben lupus oldugumu 15 gun once ogrendim.ogrenene kadar 4 yil gecti.1 hamilelikte 6 aylik olu dogum yaptim.lohusalikta dvt gecirdim.1,5 yil tedavi gordun oldu.m.bacagim iyilesti.yine hamile kaldim bende leiden mutasyon factor 5 cikti.bunun icin kan sulandirici aldim ama bebek 8 haftalikkeni oldu.1 yil yine denemedim.tekrar 3 ay once 4 aylik bebegimin tekrar kalbinin durdugunu ogrendim.yapilan testler sonuco sle hastasi oldugum ortaya cikti hacettepe sedat kiraza gidiyorum o simdi tedavi verdi.benimle ayni problemi yasayan var mi rahatlamak ve cocugumu kucagima almak istiyorum lutfen lupuslu hamile olan dogum yapmis bayanlarla gorusmek istiyorum.bana umut olsunlar

merhabalar ben lupus oldugumu 15 gun once ogrendim.ogrenene kadar 4 yil gecti.1 hamilelikte 6 aylik olu dogum yaptim.lohusalikta dvt gecirdim.1,5 yil tedavi gordun oldu.m.bacagim iyilesti.yine hamile kaldim bende leiden mutasyon factor 5 cikti.bunun icin kan sulandirici aldim ama bebek 8 haftalikkeni oldu.1 yil yine denemedim.tekrar 3 ay once 4 aylik bebegimin tekrar kalbinin durdugunu ogrendim.yapilan testler sonuco sle hastasi oldugum ortaya cikti hacettepe sedat kiraza gidiyorum o simdi tedavi verdi.benimle ayni problemi yasayan var mi rahatlamak ve cocugumu kucagima almak istiyorum lutfen lupuslu hamile olan dogum yapmis bayanlarla gorusmek istiyorum.bana umut olsunlar

çok geçmiş olsun..bende eklem tutulması var çocukluğumdan beri,bi teşhis konulamadı,ama 2 gün önce gittiğim doktor kolşisin başladı,bağ dokusu hastalığı dedi(lupusta bağdokusu hastlığıymış),..1 tane kalp atımı olmadığı için kürtajım var..3 yıldır bebeğim olmadı..aşılamalar yapıldı tutmadı,endometriozis dendi,ameliyat oldum,yaza tüp bebek yapılacak..durumumuz aynı değil belki ama yazmak istedim sana..Allah sana ve bana,bizim gibi olanlara nur topu gibi sağlıklı sıhhatlli bebişler versin..

amin ins bende bu konuda cok dertli biri olarak bisey soyleyemicem ama ins allah yuzumuzu guldurur.bu gunler cabucak gecer gider guzel seyler olur

Hiç üzülmeyin 3 tüp bebek uygulaması oldu ilki tuttu ikizlerdi ama düşükle sonuçlandı tabii ben o zamanlar hasta olduğumu bilmiyordum arakasından kendiliğinden hamile kaldım ama ateş yükselmesi ile dr gittim bir sürü tadeviden sonra hastalığıma teşhis konuldu ama bebeği kurtaramadık sonra 2 sefer daha tüp bebek uygulaması oldu onlar tutmadı uzun bir aradan sonra tekrar hamile kaldım Allahıma çok şükür bebeğimi kucağıma alabildim ilçlarımı düzenli içtim iğnemide kendim vurdum herşey sorunsuzdu Artık paranın ve umudun bittiği anda bebeğim olmayacak dediğimiz anda geldi bebeğimiz sizde umudunuz yitirmeyin ve çok dua edin biz 500 yasin okuttuk her kişiye bir tane düşecek şekilde bir çok kişinin nefesi ve duası katıldı duamıza ayrıca salatı tefriciyede okudum ve okuttum birde hamile kalınca düşük olmaması için okunacak dualarda var isterseniz burayada yazabilirim Allah herkese cennet kokulusunu nasip etsin

Hiç üzülmeyin 3 tüp bebek uygulaması oldu ilki tuttu ikizlerdi ama düşükle sonuçlandı tabii ben o zamanlar hasta olduğumu bilmiyordum arakasından kendiliğinden hamile kaldım ama ateş yükselmesi ile dr gittim bir sürü tadeviden sonra hastalığıma teşhis konuldu ama bebeği kurtaramadık sonra 2 sefer daha tüp bebek uygulaması oldu onlar tutmadı uzun bir aradan sonra tekrar hamile kaldım Allahıma çok şükür bebeğimi kucağıma alabildim ilçlarımı düzenli içtim iğnemide kendim vurdum herşey sorunsuzdu Artık paranın ve umudun bittiği anda bebeğim olmayacak dediğimiz anda geldi bebeğimiz sizde umudunuz yitirmeyin ve çok dua edin biz 500 yasin okuttuk her kişiye bir tane düşecek şekilde bir çok kişinin nefesi ve duası katıldı duamıza ayrıca salatı tefriciyede okudum ve okuttum birde hamile kalınca düşük olmaması için okunacak dualarda var isterseniz burayada yazabilirim Allah herkese cennet kokulusunu nasip etsin

amin arkadasim soyleyecek okadar sey varki yutkunuyoruz caresiz allahtan yardim diliyoruz.dusuk olmamasi icin dua yazarsaniz sevinirim.bu mesajiniz herkese umut olur tum bekleyenler kucagina alir ins

Ya MÜSAVVİRU 336 ---- düşük yapanlar üzerinde taşımalı denmişti ben hergün sayısınca okudum

Ya MÜBDİÜ 99 ------ sağ elini batnımın yani karnımın üzerine koyarak okudum

Ya BERRU 70 --------çocuğa nazar değmesin ve saire musibetlerden emin olmak için okudum

Ya RAKİB ------- kolay doğum yapmak için okudum

4444 salatı tefricie okuduk 500 yasin ama herkese bir tane düşecek şeklinde okumaya çalıştık (hamile kalabilmek için )

Hergün yasin vb süreler ve dualarda okudum

Birde Hz. Meryemin Hz İbrahimiin Ve Hz Zekeriyanın dualarınıda okudum dua kitaplarında mevcud yanlış yazmaktan korktuğuma yazmıyorum

Herşey Allah tan ama ben dualardan cok fayda gördüm inşaAllah sizlerde görürsünüz herkes

Eskişehirli olanlar var ise şeyh edebalinin türbesine gittik kurşunlu camiyede orda çok dua ettik bebeği olmayan diğer 2 arkadşımda gittiler şuan bebekelri var eğer eskişehirli iseniz hurafe demesseniz sizde gidin derim belki günahtır ama ben dileğimi Rabbimden diledim o manevi ortamda

Allah hepimizin yardımcısı olsun ...

Son düzenleme:
1. "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhak.kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir." (Hicr, 15/81) âyetini gecele.ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

2. Veya; "Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyî" = "Muhak.kak ki Allah dosttur ve yaratandır." (Şura, 42/9) âyetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

3. Veya; "HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü" = "O yaratandır ve yok.tan var edendir." (Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)

4. Veya; tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya.kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâhirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın.caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)

Başka yerdende böyle birşey buldum denemedim inşş faydalı olur

merhabalar bende 18 senedir lupus hastasıyım.yaklaşık 22 gün önce doğum yaptım.38.haftada doğumum sezeryanla oldu.şüükür bebeğimde ve bende herhangi bir sorun olmadı.bende ilaçlarımı kullandım tabiki hepsini değil doktor birçoğunu kesti.hergün iğne vurulmam gerekti hamilelikten dolayı.şimdilik söyleyebileceklerim bunlar

merhaba banada lupus teşhisi 1 yıl önce kondu ayrıca bende antifosfolipid sendromu var şuanda ankarada tedavi görüyorum. inşallah bende Allahın izniyle bebek sahibi olmayı istiyorum .sizde ne kadar süre sonra hamilelik için izin verildi (herkesde farklı olur ama)işte insan yinede merak ediyor .Allah analı babalı büyütsün.

merhaba bende 1 yıl önce öğredim sle olduğumu benimde 11 haftalıkken kalbı durdu ve ondan 6 ay sonra lupuslu oldugum belli .şimdi bende sedat kiraz'a gidiyorum kadın dogum dr sinan bekaç ikiside hacettepe de bende bekliyorum tedavi sonucunda olur inşallah.Ayrıca bende antifosfolipid sendromuda var.1 yıl tedaviye devam ediyorum.

merhaba banada lupus teşhisi 1 yıl önce kondu ayrıca bende antifosfolipid sendromu var şuanda ankarada tedavi görüyorum. inşallah bende Allahın izniyle bebek sahibi olmayı istiyorum .sizde ne kadar süre sonra hamilelik için izin verildi (herkesde farklı olur ama)işte insan yinede merak ediyor .Allah analı babalı büyütsün.

merhaba hercev,
bende uzun süredir bu rahatsızlık olduğunu söylemiştim.2,5 yıllık evliyim.evliliğim ilk aylarında yaşımda büyük olduğu için hemen istedik doktor kan tahlillerini istedi.normal çıkınca izin verdi.İşallah Allahım sizede annelik duygusunu yaşatır.

merhaba bende 1 yıl önce öğredim sle olduğumu benimde 11 haftalıkken kalbı durdu ve ondan 6 ay sonra lupuslu oldugum belli .şimdi bende sedat kiraz'a gidiyorum kadın dogum dr sinan bekaç ikiside hacettepe de bende bekliyorum tedavi sonucunda olur inşallah.Ayrıca bende antifosfolipid sendromuda var.1 yıl tedaviye devam ediyorum.

sedat beye gidiyormusunuz yeni okudum ben de suan bekliyorum ekim ayi gibi ancak izin veririm dedi.benimde 1 yil olacak doktora guvenmeliyiz baska care yok.msn adresimi verebilirim goruselim.ii aksamlar

sedat beye gidiyormusunuz yeni okudum ben de suan bekliyorum ekim ayi gibi ancak izin veririm dedi.benimde 1 yil olacak doktora guvenmeliyiz baska care yok.msn adresimi verebilirim goruselim.ii aksamlar

iyi akşamlar bende görüşmek isterim ama bana özelden msn adresini yazarsan sevinirim burdan bildiğim kadarıyla yasak bakalım bende aralık sonunda ankara'daydım şimdi nisanda tekrar gidecegim

selam arkadaşlarbende bundan bir hafta önce doğum yaptımsezaryan ile 38 haftalık yalnız bende antibiyotik zehirlenmesi çıktı . şuan perodnol alıyorum 16 mg yalnız korkuyorum bebeğede sütten geçersediye ....

Merhaba arkadaşlar.İnş. bebeklerinizi sağ salim kucağınıza alırsınız.Allah yardımcımız olsun.Benim 2 buçuk yaşında bi kızım var dr. istersem bir tane daha çocuk yapabileceğimi söyledi.Ama ben şimdilik düşünmüyorum.İnşallah Allah'ım isteyen herkese verir.Hepimiz için dua ediyorum

X