SİZCE🤔

nice1985

Başka dallara tutunmak yerine, kendime ağaç oldum.
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2014
3.140
3.079
Merhaba Arkadaşlar, mağazamı devrermiştim. 2 yıllık bir mağaza. Devrettiğim kişi tuhafiyede çalışan bir bayan ve müşterim sonrasında da kahve içtiğimiz bir arkadaş olduk. Samimi değil yani.. Neyse bnm mağazamı devraldı. O sırada iç dekorasyon için parasının olmadığını 2 ay sonra ancak koltuk vs alabileceğini söyledi. Bnde kıyamadım o halde eşyanın alana kdr 4 adet tekli koltuğum, ferforje köleliğim, perdeler ve elktrikli süprgemi kullanabileceğini söyledim. Sevindi çok iyi olr vs.... Magazamı devrederken bir gelinlik paketim kiraya verdiğimi ve sadece onun provasını alıp teslim edeceğim dedim.. Düğün zamanı geldi, prova alacağım bana demez mi sen bindallı demedin. Gelinlik paketi nedir??? Dedim.. Yok sen belirtmedin.. Ben belirttim fakat sen anlamamış olabilirsin biz bundan sonrası için çözüm bulalım dedim... Yok bnm ürünüm niye bedavaya gitsin... Peki gelin bna dava açsın ve kazanırda beni mahkemelere mi yolluyorsun dedim... Yok bn seni mağdur etmem de ama iş öyle değil... Bn söyledim sen anlamamışsın vs uzadı. Tmm al dedi.... Hee birde prova için benim mağazamı kullanacaksın, dedi... Ya delirdim. Bak Bn siz işi bilmediğiniz için provaya alıyorum, sizede ders gibi bir program sonuçta, yoksa devrettiysem bu müşteri size aittir... Bu sektörde böyle ama ben arkadaşız diye yardımcı olmak istedim,, ama provaya da başka arkadaşımın mağazasında alırım gerek yok... Dedim.

Ben ona kullansın diye gelen müşterileri otursun diye mahçup olmasın diye eşyalarımı bıraktım.

Geçenlerde bni aradı, nice1985 koltuklarım gelecek ne zmn alırsın bunları, merdiven boşluğuna koyucam sığmaz...... 🤷🤷🤷🤷Bn şok.... Yeni alınmış kaliteli koltuklarımı merdiven boşluğu yani binanın bodrumu ve dış kapının görüş izzasındaki yere koyacakmış... Neyse izzah ettim orası olurmu?? Diye. Bu gün eşyalarımı almaya gittim elektrik süpürgemi de alabilirmiyim dedim,,, BEN ONU ATTIM dedi. Nasıl atarsın, bn onu bu mağazaya aldım, yeni ve ayrıca nasıl atarsın... Sen söylmededin alacağını diyor... Deli mi ne?

1. söyledim....zaten çekmiyordu dedi... Ki çekiyordu, dolmuştu ve yıkanması gerekliydi...

2. bu çöp kovası değili atıyorsun, elektronik eşya....

Ne özür ne kusura bakma gibi bir cümle kurmadı.

Cinlerim tepemde.

Valla konu sahibesi suç sende, baştan kibar davranmışsın o da tepene çıkmış. Ondan sonrası da senin hatan dükkanı madem devrettin eşyalarını alıp gidecektin süpürgeyi niye bıraktın :KK51: Atması tabi ki saçmalık ama zaten bu ilişki iş ilişkisi olmaktan çoktan çıkmış tavsımış yani karşı taraftan profesyonellik beklememeliydin.

Valla konu sahibesi suç sende, baştan kibar davranmışsın o da tepene çıkmış. Ondan sonrası da senin hatan dükkanı madem devrettin eşyalarını alıp gidecektin süpürgeyi niye bıraktın :KK51: Atması tabi ki saçmalık ama zaten bu ilişki iş ilişkisi olmaktan çoktan çıkmış tavsımış yani karşı taraftan profesyonellik beklememeliydin.
Hiç mi iyilik yapmıycaz,,, ben anlamadım. Ayrıca tek başına benim gibi mücadele eden bir kadın,, bnde yardımcı olmak istedim.

Kıyamadım yazınca siz yaşıcaklarınızı tahmin ettim. Kimseye iyi niyet göstermeyin. Profesyonel ve nazik nazi tavrında olun. Yaranılmıyor kimseye yüzsüzlük moda olmuş teşekkür duymak hayal resmen. Geçmiş olsun siz insanlığınızı göstermissiniz alıcı da insan olmadığını:)

Merhaba Arkadaşlar, mağazamı devrermiştim. 2 yıllık bir mağaza. Devrettiğim kişi tuhafiyede çalışan bir bayan ve müşterim sonrasında da kahve içtiğimiz bir arkadaş olduk. Samimi değil yani.. Neyse bnm mağazamı devraldı. O sırada iç dekorasyon için parasının olmadığını 2 ay sonra ancak koltuk vs alabileceğini söyledi. Bnde kıyamadım o halde eşyanın alana kdr 4 adet tekli koltuğum, ferforje köleliğim, perdeler ve elktrikli süprgemi kullanabileceğini söyledim. Sevindi çok iyi olr vs.... Magazamı devrederken bir gelinlik paketim kiraya verdiğimi ve sadece onun provasını alıp teslim edeceğim dedim.. Düğün zamanı geldi, prova alacağım bana demez mi sen bindallı demedin. Gelinlik paketi nedir??? Dedim.. Yok sen belirtmedin.. Ben belirttim fakat sen anlamamış olabilirsin biz bundan sonrası için çözüm bulalım dedim... Yok bnm ürünüm niye bedavaya gitsin... Peki gelin bna dava açsın ve kazanırda beni mahkemelere mi yolluyorsun dedim... Yok bn seni mağdur etmem de ama iş öyle değil... Bn söyledim sen anlamamışsın vs uzadı. Tmm al dedi.... Hee birde prova için benim mağazamı kullanacaksın, dedi... Ya delirdim. Bak Bn siz işi bilmediğiniz için provaya alıyorum, sizede ders gibi bir program sonuçta, yoksa devrettiysem bu müşteri size aittir... Bu sektörde böyle ama ben arkadaşız diye yardımcı olmak istedim,, ama provaya da başka arkadaşımın mağazasında alırım gerek yok... Dedim.

Ben ona kullansın diye gelen müşterileri otursun diye mahçup olmasın diye eşyalarımı bıraktım.

Geçenlerde bni aradı, nice1985 koltuklarım gelecek ne zmn alırsın bunları, merdiven boşluğuna koyucam sığmaz...... 🤷🤷🤷🤷Bn şok.... Yeni alınmış kaliteli koltuklarımı merdiven boşluğu yani binanın bodrumu ve dış kapının görüş izzasındaki yere koyacakmış... Neyse izzah ettim orası olurmu?? Diye. Bu gün eşyalarımı almaya gittim elektrik süpürgemi de alabilirmiyim dedim,,, BEN ONU ATTIM dedi. Nasıl atarsın, bn onu bu mağazaya aldım, yeni ve ayrıca nasıl atarsın... Sen söylmededin alacağını diyor... Deli mi ne?

1. söyledim....zaten çekmiyordu dedi... Ki çekiyordu, dolmuştu ve yıkanması gerekliydi...

2. bu çöp kovası değili atıyorsun, elektronik eşya....

Ne özür ne kusura bakma gibi bir cümle kurmadı.

Cinlerim tepemde.
İyilikten maraz doğmuş. Ben bile okurken gıcık oldum kadına.

Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın.

Ay nasil sinir oldum
Ailen disinda kimseye iyilik yapmayacaksin bu devirde
ailen seni sasirtsa en azindan ailemdir diyip gecersin
Elalem kiymet bilmez
Yapmasaydin der
Daha dugun paketinin icerigini bilmez magaza devralir
Bu tarz insanlarin bereketi de olmaz

Ay nasil sinir oldum
Ailen disinda kimseye iyilik yapmayacaksin bu devirde
ailen seni sasirtsa en azindan ailemdir diyip gecersin
Elalem kiymet bilmez
Yapmasaydin der
Daha dugun paketinin icerigini bilmez magaza devralir
Bu tarz insanlarin bereketi de olmaz
Bu bayan kızı için bnden düğün paketi aldı,,,,, her şy dahil,,,, çok mağdur bir yiğeni için benden rica etmişti uygun düğün paketi aldı,,,, 10 bin olan düğün paketini 3 bine vermiştim 2 yıl önce nasıl bilmez. Ya bir kusura bakma bile demedi... Bn kaldım... Hyr onu buraya aldım, yeni nasıl atarsın dedim,,, dudağını büktü şirinlik üzgün ifadesini mimiklerimle yaptı... O kdr...

Deveye diken insani seven demişler.
Yahut ; besle kargayı oysun gözünü..
Veya ; yüz verdim essege alnıma değdi t..sağı da bu durum için uygun olabilir.
Yahu toplum olarak iyilik yapmaktan korkar olduk.
Nitekim iyi niyetten Maraz doğmuş 🤔

Bu bayan kızı için bnden düğün paketi aldı,,,,, her şy dahil,,,, çok mağdur bir yiğeni için benden rica etmişti uygun düğün paketi aldı,,,, 10 bin olan düğün paketini 3 bine vermiştim 2 yıl önce nasıl bilmez. Ya bir kusura bakma bile demedi... Bn kaldım... Hyr onu buraya aldım, yeni nasıl atarsın dedim,,, dudağını büktü şirinlik üzgün ifadesini mimiklerimle yaptı... O kdr...
Hödük

Deveye diken insani seven demişler.
Yahut ; besle kargayı oysun gözünü..
Veya ; yüz verdim essege alnıma değdi t..sağı da bu durum için uygun olabilir.
Yahu toplum olarak iyilik yapmaktan korkar olduk.
Nitekim iyi niyetten Maraz doğmuş 🤔
Atasözleriyle iyi acikladin durumu 🤤
Bende son olarak yuz verdik ayiya geldi s.cti haliya diyeyim 🫠

İyi niyetli olmak suçlu olmak mı? Böyle böyle kimse kimseye destek olmuyor ve insanlıktan çıkıyoruz.

Konu sahibi kizmakta haklı iyi niyet bu şekilde nankörce somurulemez, iyi niyete enayiymis gibi karşılık verilmesi normallestirilemez.

Konu sahibi içiniz nasıl soğuyacaksa onu yapın ister arayıp açıkça konuşun ister mesaj atın ister Allah'a havale edin ama sonunda hakkınızı helal edip arkanızda bırakın zaten o bu frekansla çok da mutlu olamaz.

Ama diğerleri dururken,koyacak yer varken üstelik ve geri alacağınızı da bilirken nasıl atabilir supurgeyi benim aklım almadı.
Attığına da inanmadım ben. Ya birine verdi ya kullanıyor. Işine yarayacak diye vermedi belki de. Soracağınızı düşünmemiştir

Valla panpa, evet. Sokaktaki çoğu insanımız artık insanlıktan anlamıyor, insanlığa nankörlükle ve rezillikle karşılık veriyor. :KK51:
Maalesef öyle ama bunu kabul edip normallestirmemeliyiz, çocukları bu şekilde büyüttüğümüzü düşünsene "nasıl olsa herkes kötü kimseye iyilik yapma, iyi davranma, içinde iyilik barındırma vb." diyerek korkunç değil mi?

Bence biz iyi niyetimizi köreltmeyelim bilinçli bir şekilde desteğimizi olalım, olumsuz geri dönüşlerle de karmaya, yaratıcıya ve yine içimizdeki iyi niyete tutunarak baş ederiz..

X