Sizce Turkiyenin en yakin dostu olan ulke hangisidir?

Turkiyenin en yakin dostu olan ulke sizce hangisi?

• Ankete Katılan
    179
Bu secenekler arasinda da her zamanda KKTC ve AZERBAYCAN dir.En azindan bizler öyle görüp öyle oldugu kanaatindeyiz.Yoksa arap ülkeleri bizi cok sevmezler,güven olmaz.Osmanliya yaptiklari bilinir.Digerlerini söylemek bile gereksiz,ne olduklari belli.Ellerinden gelse bizleri toptan silecekler dünya üzerinden.

azerbeycan dostdan ziyade komşu komşunun külüne muhtaçtır hesabı oylamada ermenistan ve yunanıstanın olması da beni şaşırttı

bulgaristan diyen 2 kişiye sadece gülüyorumkaydirigubbakcemile3
azerbaycan yani düşünmeden söyleyebilirsinizyerimseniben

lise milli güvenlik hocamız hepp derki
bizim en yakın dostumuz gürcistandır diye
ama ne kadar doğrudur bilemeyeceğim :)))

bi hocamız derdi gi devletler arası dostluklar olmaz devletler arası çıkarlar olurguclubacismile türkün türkten başka dostu olmaz diye ırkçımsı bi cümle kurmayayım frnasızın da fransızdan başka dostu olmaz:umursamaz:

Bazi arkadaslar turkun turkten baska dostu olmaz , ama Azerbaycan diyelim bari demisler. Ama galiba azerbaycanlilarin da turk olduklarindan habersizler :KK70: :KK70: :KK70:

En Büyük TÜRKİYEBiz Azer Türkük. Şimdi anlamıyanlar bu sözden anlar ki, biz başka millet deyiliz. Ayırmağa bile deymez. Menim atamın (babamın) amcası Türkiyede Karsdalar, bizimkiler Azerbaycanda.Kaç seneden sonra bir birimizi bulmuşuz. Şimdi eger ayırsak onları, bir gardaş Türk bir gardaş Azerbaycanlımı? :KK1:

Türkiye ister maçta, ister başka bir yerde kazandığı zaman biz kendi kazanmış gibi sevincli oluruz. Hatırlyorum, dünya maçında televizyonları sokağa koymuşlar komşular, hepimiz maçı izleyip, zaferimize hep beraber sevinirdik, Türkiye sefirliyin önünde geceyle toplaşmıştık al bayraklarla!
En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Birşey de ilave edim. Men kendi dilimde konuşduğumda, dilimi yalnız neneler dedeler anlar ve söylerler ki, senin konuştuğun dil bizim eski dilimiz, sözler de aynı. Türkiye Avropaya doğru gidiyor, dil deyişir malesef...

azerbaycan olduğunu düşünüyorum eurovisiondaki başarılarında birinciliklerini kutlamak için sahneye ellerinde türk bayrağıyla çıkarak bunu kanıtladılar.azerbaycan birinci olmustu ama sanki birinciliği iki ğlke paylaşıyormuşuz gibiydi çok gururlandım şahsen

Gerçek şu ki devletler arası dostluk olamaz.Olsa olsa çıkar ilişkisidir.

X