Sizce ne yapmalı ??

Kmkmkm

Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2014
290
68
32
Hayırlı akşamlar herkese
Kendimi bu bir kaç gündür o kadar çok mutsuz hissediyorum ki :-(
2014 Sosyal bilgiler öğretmenliği mezunuyum o yıl düğünüm vardı pek çalışamamıştım ama 2015 Kpss'sine gece gündüz demeden çaliştim.dershaneye gerek duymadım.Evde tüm imkanlarım vardı.Sağolsun eşim çok destekçi oldu bana maddi manevi.O da öğretmen

Ve kızlar 76 puan aldım.Bizim sınavın mahkeme olayı vardı bilenler bilir o yüzden geç açiklandi.80 alırım en az diyordum ama şok oldum puanımı görünce :-(
O kadar mutsuzum ki.Neden De diyemiyorum isyan etmekten korkuyorum Rabbime ama o kadar nasipsizimki bu aralar. ücretli yapayım bari 1.dönem dedim.
Doğuda ve küçük bir şehirdeyim ama ücretli bile vermiyorlar artık.Eşim beni gördükçe o da çok üzülüyor.Ücretli de iki haftaya anca belli olacak bu gidişle.Hiç çıkacak gibi de durmuyor ya o da ayrı mesele
Asıl derdimi anlatmak istiyorum sizlere kızlar Ben çok başarılı bi öğrenciydm.liseye kadar hep taktirler alırdım bilgi yarışmalarına katılırdım okullarda.Eşit ağirlikçiyken kalktım sözele geçtim :-( bu 1.hatamdı
2010 Lysde 460 puanla yanlış tercih verdim buda 2.hatam akılsızlık edip hiç istemediğim bu bölüme geçtim.1 yıl daha hazırlanmayı göze alamadım ama o kadar pişmanım ki halbuki 1 yıl daha bekleseydim belki de çok güzel bölümler gelecekti.Lise de matematik ve geo'm hep yüksekti.
Neyse kalktım okudum 4 yıl boyunca az buz sevdim biraz ama hiç mat ve geo yu bırakmadm canım sıkılınca hep onlarla ilgili soru çözüyordum.Ve bu 4 yıl boyunca sadece okudum başka hiç bi şey yapmadm hiç bi kurs belgem okul aktivitem vs olmadı.Bu bölümü istemeyrk okuyrdm Ama o halimle bile agnom hiç 3'ün altına düşmedi.
Kpss geldi kapıya dayandı. Sonra kafama dank etti. Neden bu 4 yıl içerisinde başka bi bölüm için hazırlanmamıştım ki :-(
Ah kızlar şuan o kadar pişmanlıklarım var ki.Şuan ne yapsam hiç bilmiyorum.Hani geçmişimde tembel okulu sevmeyen bi insan olsaydım belki de şuan o kadar umursamazdım.Ama eğitim hayatım boyunca hep parmakla gösteriliyordum.Lys de çevremde kimselerin alamadığı puanı almistim.Ama hayalim bu değildi.Yanlış bir bölüm okumuşum.Hep ya din kültürü ya türkçe yada rehber öğrt okumak isterdm.O potansiyelim vardı.Ama yanlış bir tercih ve akılsızlığim sebebiyle kalktım aklımın ucundan bile geçmeyen bir bölüm okudum

Şuan 22 yaşındayım.Bi yanım diyo 1.dönem ücretli çıkarsa yap 2.dönem otur Kpss çaliş.Bi yanım diyor Kasımda otur Kpss çaliş 75 aldıysan 80e de çıkartırsın.
Ama öbür yanım da ya yine düşük alırsan ya yine atanamazsan diyor
En büyük hayalimdi öğretmen olmak.Eşim sabah gidiyor ben evde tek kaliyorum içim yanıyor benim de öğrencilerim olmadigi ben de kalkıp okula gidemediğim için.
Ne yapayım kızlar söyleyin Bana Hayallerim var gerçekleştirmek istediğim.Yeni bi bölüm mü okusam
Yoksa oturup Kpss mi çalışsam.Şuan evdeyim ve kafayı yemek üzereyim. İçimden hiç bi şey yapmak gelmiyor.
Öğretmen olmak benim de hakkım.Ben de öğrencilerim olsun içimde sakladığım biriktirdiğim bunca yıl öğrendiğim bilgilerimi onlara aktarayım istiyorum
Çook karışığımm çook
Okuyan herkese teşekkürler :-(

Kendime basarima cok yazik ettim nasil turkce ogretmenligi okumadim da sosyal bilgiler okudum kismina cok guldum :) ayni kalibrede meslek degil mi bunlar

22 yaş nedir ki...istediğin bolumu okumak için tam zamani bence.
Kesinlikle istediğin bölümü oku.yasin daha küçük ki.
Ömür boyu istemediğin bir işi mi yapmak istiyorsun.
Kpss filan boşver hayallerini gerçekleştir istediğin bolumu oku yaşın müsaitken.

Yeni bir bolum okusan ortak ders falan saydirip 2 yilda bitirebilir misin?

Bu arada bu kadar gecmise takilip kalma, hepimiz yalnis kararlar verdik zamaninda ama demekki o gunlerde o sartlarda bunlar dogru saniyorduk. Hayirlisi herseyin.

22 yaş nedir ki...istediğin bolumu okumak için tam zamani bence.
Kesinlikle istediğin bölümü oku.yasin daha küçük ki.
Ömür boyu istemediğin bir işi mi yapmak istiyorsun.
Değil mi canım. Ben de öyle düşünüyorum ama göze alamıyorum tekrar bi 4 yılı.Ya okursam onda da işsiz kalırsam böyle Kpss engeline takılırsam diyorum.4 yıla vereceğim eforu bu yıl 2016 kpss sine vereyim diyorum bi taraftan da.Öğretmenliği çok seviyorum. Bu Bölümün gözümde kararmasının en büyük nedenlerinden biride çok düşük alım yapması.Yoksa atansaydım belki severdim de

Bnde lisede harita ve Kadastro okudum hiç istemeyerek ama daha iyi bir alternatif yoktu yıldız teknige gittim snra harita kadastro iki yillikti bölümümü sevmedgm icin biraktm uniyi.

liseden kpssye girim dedim 76.98 ile sevmedgm bolumden memur oldum ve iyiki okumuşum diyorum şuan sende ataninca çok mutlu olucaksn şuan atanamadgn için bir hayal kırıklığı var sanırım bnce hiç zaman kaybetmeden sıkı bir çalışma programi hazırla kendine ve kpssye hazırlan

Yeni bir bolum okusan ortak ders falan saydirip 2 yilda bitirebilir misin?

Bu arada bu kadar gecmise takilip kalma, hepimiz yalnis kararlar verdik zamaninda ama demekki o gunlerde o sartlarda bunlar dogru saniyorduk. Hayirlisi herseyin.
Evet var aslında öyle bir durum canım. Şuan o kadar muallaktayım ki 1 yılımı daha heba etmekten korkuyorum
Çok sağol canım

E
Bnde lisede harita ve Kadastro okudum hiç istemeyerek ama daha iyi bir alternatif yoktu yıldız teknige gittim snra harita kadastro iki yillikti bölümümü sevmedgm icin biraktm uniyi.

liseden kpssye girim dedim 76.98 ile sevmedgm bolumden memur oldum ve iyiki okumuşum diyorum şuan sende ataninca çok mutlu olucaksn şuan atanamadgn için bir hayal kırıklığı var sanırım bnce hiç zaman kaybetmeden sıkı bir çalışma programi hazırla kendine ve kpssye hazırlan
Atanamamak da bunları hep düşündürüyor bunları bana.Ders çalışma hevesi gelir bana İnşallah en kısa zamanda. Ama bir bölüm yine okumak var aklımda bakalım

Bence tekrar Kpss calis ,dersaneye git bu sefer o senin icin daha iyi olur ..22 yas nedir ki keske o yasta olsam neler yapardim

Kendime basarima cok yazik ettim nasil turkce ogretmenligi okumadim da sosyal bilgiler okudum kismina cok guldum :) ayni kalibrede meslek degil mi bunlar

Atanma olasiligi dusuk diye demistir asudem ..Ogretmenlik zor meslek vesselam ,iyi ki varlar ..Cok hafife almamak lazim diye dusunuyorum eger ordinaryus degilsek :KK49:

Atananlar varsa söyl
Niye gülüyon kız :-) çok farkli şeyler. Sosyal bilgilerin %70 i Tarih.
Yani evet ikisi de öğretmenlik ama öğrenciye anlatılanlar çok farkli.Ben Türkçe dersini çook çok severdim.Tarih dersinden de bi o kadar nefret ederdim.Bu yıl Sevdim tarihi.öğrendikçe :-)

Atanma olasiligi dusuk diye demistir asudem ..Ogretmenlik zor meslek vesselam ,iyi ki varlar ..Cok hafife almamak lazim diye dusunuyorum eger ordinaryus degilsek :KK49:
Ben hafife falan almadim, ikisi ayni kalibrede degil mi dedim, kendimle mukaeyese mi ettim de isi oraya bagliyosun elestirmeden yazdigimi anla

Bence tekrar Kpss calis ,dersaneye git bu sefer o senin icin daha iyi olur ..22 yas nedir ki keske o yasta olsam neler yapardim
Bana da Kpss ye tekrardan çalışmak daha yakın geliyor.Öğretmenlik diince Evet aynı ama içerik olarak aynı kefede değiller.Mesela rehber öğretmenliği çok güzel.Benim çok hoşuma giderdi eğer ki rehber öğrt olsaydım öğrencilerimin sorunlarıyla ilgilenmek.
Nasip değilmiş naapalım

Ben hafife falan almadim, ikisi ayni kalibrede degil mi dedim, kendimle mukaeyese mi ettim de isi oraya bagliyosun elestirmeden yazdigimi anla

Senle mukayese ettigimi nerden cikardin yahu ,beni tanimiyor musun ,neden boyle bir sey yapayim ..Ogretmenligi cok hafife aliyorlar o yuzden yazdim aaaaa yoksa senin sosyal bilgiler ogretmenligine guldugunu kastedmedim :KK51:ya da turkce ogr. Ile sosyal ogr.arasinda pek bir fark olmadigini ikisininde zaten ayni oldugunu soylediginin bilincindeyim :KK50:

seni çok iyi anlıyorum insan hakkında hayırlı olanı bilmediği için bir yol çizemiyor kendine..ya böylesi hayırlıysa diyorsun ama içini kemiriyor yinede.. 4 yıl uzun bir süre ve öğrencilik bence yıpratıcı heleki evliyken daha zor ama bana kolay gelir halledebilirim diyorsan yaşın küçük hayatından bi 4 sene feda etmeyi düşünebilirsin.. kpss yi düşünürsen de azim ve dua ile bir yıl daha feda edip belkide mesleğini yapma şansını yakalayabilirsin...Allah yardımcın olsun

Senle mukayese ettigimi nerden cikardin yahu ,beni tanimiyor musun ,neden boyle bir sey yapayim ..Ogretmenligi cok hafife aliyorlar o yuzden yazdim aaaaa yoksa senin sosyal bilgiler ogretmenligine guldugunu kastedmedim :KK51:ya da turkce ogr. Ile sosyal ogr.arasinda pek bir fark olmadigini ikisininde zaten ayni oldugunu soylediginin bilincindeyim :KK50:
Aynen ogretmenleri hafife alma iyi ki varlar, ordinaryus degilsen elestiremezsin diyen kediydi heralde aynen :d neyse konuyu seninle bolemeyecegim ben konu sahibine sordum sorumu, o da idrak etti ne sordugumu ve cevabi izah etti, senlik durum yok

Bnce tekrar KPSS ye çalışın henüz çocuğunuz yok görev icabı küçük bi yerdesiniz sizi rahatsız edecek kimse de yok. İlk denemede pes etmeyin hemen. Ne bu umutsuzluk. İkinci bir universite den mezun olana kadar turkiyede çok şey değişebilir. Evet su an bol bol öğretmen alımı yapılıyor ama bu birkaç sene sonra gözle gorulur derecede azalacak. O yüzden siz zaman kaybetmeden sansinizi tekrar deneyin

seni çok iyi anlıyorum insan hakkında hayırlı olanı bilmediği için bir yol çizemiyor kendine..ya böylesi hayırlıysa diyorsun ama içini kemiriyor yinede.. 4 yıl uzun bir süre ve öğrencilik bence yıpratıcı heleki evliyken daha zor ama bana kolay gelir halledebilirim diyorsan yaşın küçük hayatından bi 4 sene feda etmeyi düşünebilirsin.. kpss yi düşünürsen de azim ve dua ile bir yıl daha feda edip belkide mesleğini yapma şansını yakalayabilirsin...Allah yardımcın olsun
İnşallah canım çok sağol

Aynen ogretmenleri hafife alma iyi ki varlar, ordinaryus degilsen elestiremezsin diyen kediydi heralde aynen :d neyse konuyu seninle bolemeyecegim ben konu sahibine sordum sorumu, o da idrak etti ne sordugumu ve cevabi izah etti, senlik durum yok

Ordinaryus degilsek! Dedim ,bence de herkes ne dendigini anladiysa problem yok ,rahatim ben sende rahat ol :KK15:

Bnce tekrar KPSS ye çalışın henüz çocuğunuz yok görev icabı küçük bi yerdesiniz sizi rahatsız edecek kimse de yok. İlk denemede pes etmeyin hemen. Ne bu umutsuzluk. İkinci bir universite den mezun olana kadar turkiyede çok şey değişebilir. Evet su an bol bol öğretmen alımı yapılıyor ama bu birkaç sene sonra gözle gorulur derecede azalacak. O yüzden siz zaman kaybetmeden sansinizi tekrar deneyin
Azalmadan atıveririm inşallah kendimi içeri :-) cevap için sağol canım

X