Sizce Hangi Açıköğretim Programı?

mickeymouse1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2019
370
74
Çok kararsız kaldım. Sizce;

Bilgisayar programcılığı mı
Tıbbi sekreterlik mi
İktisat mı
Dış ticaret mi?

Ya da sizin önerdiğiniz bir bölüm var mı?

Bende kardeşime bir bölüm bakıyorum siz neye karar verdiniz?çok güzel bölümü var ama maalesef kıymetini bilemedi 6.yıla giriyor 3.sınıfta😒bari açıktan ataması olan birsey okusunda belki memur falan olur.

Size hangisi daha yakın ve iş olarak isteklerinizi karşılar onu düşünün önce. Dış ticaret, uluslararası ticaret zaten dil isteyen bir bölüm varsa okuyun başarılı bölümler ancak yoksa sonradan sizi zorlar. Bu iş başvurularında kamu, sözleşmeli vs. genelde bilgisayar programcılığı, büro yöneticiliği, tıbbi sekreterliği bölümü okumuş olmak diye şartları çok görüyorum. Ve hangisinde bitirince staj yapılıyor onu da araştırın bence o da çok önemli bana göre. Her aöf mezunu staj yapmıyor isteğe bağlı bile olmuyor tabi bölümüne göre değişir.

Sizin neden bitmiyor özel değilse?Başvurmadan 2 yıl kadar kullanmadıysanız birşey olmaz diyorlardı yani herkes kullanabilir depresif olmayan insan mı kaldı ülkede.
Tamamlanan kredim 21, mezuniyet icin 240 akts tamamlamam lazım ve bir dönemde maksimum 8ders alabiliyorum. Bu sebeplerden bitmeyeceğini düşünüyorum 4.sınıfım, bir de 25 yasına geldim artık yasımdan dolayı okumak istemiyorum

X