Sizce bu bir tesadüf mü ya da kadersel bir sey mi?

Idyllic

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2023
15
2
23
Merhaba ben yasadıgım bir seyden bahsetmek istiyorum, sevgilim benim cocukluk arkadasımdı ama biz yaşadığımız şehirden taşındıktan sonra birbirimizi hic görmedik konusmadık 14 yıl sonra instagramdan birbirimizi bulup konusmaya basladık, 99 depreminde ablası vefat etmis kızla adımız aynı hatta benim iki ismim var onunda aynı sekildeymis ve cok benziyoruz görünüs olarak o yüzden aile içinde de beni her gören duygulanıyor. Çevremdeki insanların bazıları bunun kadersel bir sey olduğundan vs bahsetti gerçekten böyle seyler var mı?

Özel bir anlam yüklememek gerekir bence durumunuza,ama hayat bu elbette bazı tesadüfleri bazı mucizeleri var

Yani hepimiz instagram olunca çocukluk arkadaşlarımızı bulduk
Bende çift isimliyim

Başkasının kaderini üstünüze almayın kızcağız depremde hayatını kaybetmis kayayı kötü bitmiş yani enerjiyi üstünüze çağırmayın

Yani hepimiz instagram olunca çocukluk arkadaşlarımızı bulduk
Bende çift isimliyim

Başkasının kaderini üstünüze almayın kızcağız depremde hayatını kaybetmis kayayı kötü bitmiş yani enerjiyi üstünüze çağırmayın
Çoğu kisi cift isimli evet iki adımızda aynı, cocukluk fotoğraflarımız birbiriyle cok benzer saçlarımız vs cogu seyimiz benziyor bundan bahsediyordum

Çoğu kisi cift isimli evet iki adımızda aynı, cocukluk fotoğraflarımız birbiriyle cok benzer saçlarımız vs cogu seyimiz benziyor bundan bahsediyordum
Çok detaya girmiyorum bu enerji işleri iyi değil derdi benim alternatif tıpla ilgilenen bir hocam vardı. Almayın üstünüze çekmeyin üstünüze bırakın o orda kaldı benzetmeyin siz kendinizi Allah rahmet eylesin diyin gecin

Bu konuyu açma sebebiniz bile belli ki sizde kodlamaya başlamışsınız bunu kafanıza ama bu bakış açısı doğru değil

Merhaba ben yasadıgım bir seyden bahsetmek istiyorum, sevgilim benim cocukluk arkadasımdı ama biz yaşadığımız şehirden taşındıktan sonra birbirimizi hic görmedik konusmadık 14 yıl sonra instagramdan birbirimizi bulup konusmaya basladık, 99 depreminde ablası vefat etmis kızla adımız aynı hatta benim iki ismim var onunda aynı sekildeymis ve cok benziyoruz görünüs olarak o yüzden aile içinde de beni her gören duygulanıyor. Çevremdeki insanların bazıları bunun kadersel bir sey olduğundan vs bahsetti gerçekten böyle seyler var mı?

Aynı seyi düsündüm ilk nisanlandıgımız zamanlarda :emir_bebek:

Şu an 23 yaşındaymışsınız. Adam 14 yıl sonra Instagram'dan size ulaşmış. Adamın rahmetli ablasına da çok benziyorsunuz. Bu benzerlik ve adamın ısrarla bundan bahsetmesi sizi rahatsız etmedi mi ? Farklı şehirlerde yaşamıyor musunuz şu an ? Ne kadar süre görüşüp, birbirinizi tanıma imkanınız oldu; ne kadar sürede nişanlandınız ?

Şu an 23 yaşındaymışsınız. Adam 14 yıl sonra Instagram'dan size ulaşmış. Adamın rahmetli ablasına da çok benziyorsunuz. Bu benzerlik ve adamın ısrarla bundan bahsetmesi sizi rahatsız etmedi mi ? Farklı şehirlerde yaşamıyor musunuz şu an ? Ne kadar süre görüşüp, birbirinizi tanıma imkanınız oldu; ne kadar sürede nişanlandınız ?
O bahsetmedi bu olayı annesinden ve babasından öğrendim, 2 yıllık bir iliskimiz var ilk 1 yıl uzak mesafe iliskimiz vardı daha sonra aynı evde yasamaya basladık 4 aydır da nisanlıyız. Bu konuyu en basından ben bilmiyordum yani ailelerle oturduğumuzda öğrendim bana öyle bir konudan hiç bahsetmemisti

14 yıl sonra birbirinizi mi buldunuz yoksa o mu sizi buldu ? Bu bence önemli bir ayrıntı.
Bence siz hiç tanışmamış olsaydınız eğer bu kadersel bir şey olabilirdi ama zaten adam sizi tanıyor adınızı biliyor ablasıyla aynı ada sahip oldunuğuzu dün öğrenmedi yani

O bahsetmedi bu olayı annesinden ve babasından öğrendim, 2 yıllık bir iliskimiz var ilk 1 yıl uzak mesafe iliskimiz vardı daha sonra aynı evde yasamaya basladık 4 aydır da nisanlıyız. Bu konuyu en basından ben bilmiyordum yani ailelerle oturduğumuzda öğrendim bana öyle bir konudan hiç bahsetmemisti
insan insana benzer olaya tesadüf veya mucize olarak bakmayında şu yönden bakın. Acaba ablasına bezediğiniz için mi sizinle birlikte?

Eşim ya da sevgilim, ölmüş kardeşime çok benziyorsun dese çok rahatsız olurdum açıkçası. Keşke size de böyle söylemeselermiş.
Erkek arkadasım bana böyle bir seyden en basından hic bahsetmemisti, ailelerle birlikte oturdugumuzda konusu açıldı ve söylendi benim öyle bir konudan haberim yoktu

İsme bağlı
Her yerde karşılaşabileceğimiz Halil İbrahim tarzında bir isimse tesadüf
Değilse de adamın sırf bu isim için saplantı geliştirmiş olma ihtimali dolayısıyla korkutucu

insan insana benzer olaya tesadüf veya mucize olarak bakmayında şu yönden bakın. Acaba ablasına bezediğiniz için mi sizinle birlikte
O da ablasını hic görmemis 99 da deprem oluyor erkek arkadaşımda 2000 yılında doğuyor o yüzden o da hayatında hiç görmemis ve bu konuyu o anlatmamıstı ailelerle oturduğumuzda ailesi anlattı

İsme bağlı
Her yerde karşılaşabileceğimiz Halil İbrahim tarzında bir isimse tesadüf
Değilse de adamın sırf bu isim için saplantı geliştirmiş olma ihtimali dolayısıyla korkutucu
Arkadaslar adam ablasını hic görmemis o doğmadan bir sene once bu olay olmus o da bu konuyu dusunen biri değil ailesi bahsetti bu konudan erkek arkadasım değil ben ilk ailesinden duydum

14 yıl sonra birbirinizi mi buldunuz yoksa o mu sizi buldu ? Bu bence önemli bir ayrıntı.
Bence siz hiç tanışmamış olsaydınız eğer bu kadersel bir şey olabilirdi ama zaten adam sizi tanıyor adınızı biliyor ablasıyla aynı ada sahip oldunuğuzu dün öğrenmedi yani
İkimizde ortak ilkokul arkadasımızı takip ediyorduk orada adımı görünce istek attığını anlattı, ablasını o da hic görmemis çünkü o vefat ettikten sonra dünyaya gelmis kendiside

X