Cilt Bakımı Ürünleri Sivilce delikleri için çözüm?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

elperdon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2014
735
287
Herkese iyi günler. :KK36:Yüzümde küçük küçük çok derin olmayan sivilce delikleri var. Lazer vs yaptırmayı pek istemiyorum. Bu delikler için önerebileceğiniz maske veya krem tarzı birşey var mı?o_O

Yüzdeki Sivilce Delikleri için Kil Maskesi

1 tatlı kaşığı mısır unu
1 çay kaşığı kil
1 Su bardağı su

Yüzdeki sivilce delikleri için kil maskesinin hazırlanışı: Önce 1 tatlı kaşığı mısır unu ve 1 çay kaşığı kil ile yeteri miktarda suyu krem kıvamına gelinceye kadar bir kap içerisinde karıştırıyoruz. Artık kil maskeniz hazır oluyor. Bu kil maskesini yüzünüzdeki sivilce deliklerinin üzerine sürün. Kil suratınızda kuruyana kadar bekletin. Kil maskesi kuruduktan sonra yavaşça ovalayarak ve kili suratınızdan çıkartın. Ayrıca temiz su ile bolca yüzünüzü yıkayın. Kil maskesi yüzünüzdeki sivilce delikleri için çok iyi derecede etkisi olacaktır. Tek sorun kil maskesini haftada iki gün ve düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Yüzünüzdeki sivilce delikleri kil maskesi uygulaması sonrasında yavaş yavaş geçmeye başlayacaktır.
Yüzdeki Sivilce Delikleri için Doğal Maske

1 adet yumurtanın akı
Yarım tatlı kaşığı limon suyu
Yarım tatlı kaşığı bal
2 tatlı kaşığı yaş maya

Yüzdeki sivilce delikleri için doğal maske hazırlanışı : Bir kase içerisine yumurta akını, limon suyunu, balı ve yaş mayayı kıvamlanana kadar karıştırın. Ardından bu kıvamı yüzünüzdeki sivilce deliklerinin üzerine sürün. Yaklaşık olarak 30 dakika (yarım saat) boyunca bekletin ve ardından temizce cildinizi temizleyin. Ardından suratınıza nemlendirici bir krem sürün. Yüzdeki sivilce delikleri için doğal maskeyi hafttada 1 en fazla 2 defa kullanın. Doğal maske sayesinde kısa süre içerisinde yüzünüzdeki sivilce deliklerinden kurtulabilirsiniz.
Yüzünüzdeki Sivilce Deliklerinin Geçmesi için Öneriler

Öncelikle uzman doktorlardan yardım almaya çalışın. Doktorlar bu konuda size en yardımcı olacak kişilerdir.
Kozmetik ürünleri içerisinde yüzdeki sivilce delikleri için kimyasal ürünler ve oldukça yararlı kremler bulabilirsiniz.
Fraksiyonel lazer, yüzdeki sivilce deliklerinde önemli ve olumlu etkiler bırakmaktadır. Fraksiyonel lazer tavsiye edebiliriz. Gideceğiniz lazer tedavisi 5-6 seansta olumlu etkiler alabilirsiniz.
Cilt doktorunuzun size önereceği cilt soyucu kremler yüzünüzdeki sivilce deliklerini %80 geçirecektir. Tabiki cilt soyucu kremleri yarım yıl kadar ve düzenli kullanmanız, çok olumlu sonuçlar verecektir.
Evinizde uygulayacağınız sivilce deliği maskerleri uzun sürede cevap verebilir ama etkilidir. Bunu bir siteden aldım işinize yarar inşallah

canım her akşam ve her sabah cildin rutin bakımını yapmalısın yani cilt temizleme tonikleme maske ve yağsız nemlendiri ile ayrıca gül suyu ile de silebilirsin o da acayip fark ettiriyor bir haftada bile cildin rengi açılıyor ben kimyasal peeling düşünmüştüm ama kızarık akne olmaması gerekiyormuş bende de srekli bir iki tane olur bazı dönemler yaptıramadım profesyonel bakım veya peeling

Çok şey denedim pek bir çözümü yok malesef sadece delik azıcık küçülüyor
Kimyasal peeling çare mi bilmiyorum ama onun da sureci çok zorlu diyorlar

canım her akşam ve her sabah cildin rutin bakımını yapmalısın yani cilt temizleme tonikleme maske ve yağsız nemlendiri ile ayrıca gül suyu ile de silebilirsin o da acayip fark ettiriyor bir haftada bile cildin rengi açılıyor ben kimyasal peeling düşünmüştüm ama kızarık akne olmaması gerekiyormuş bende de srekli bir iki tane olur bazı dönemler yaptıramadım profesyonel bakım veya peeling
çok teşekkür ederim. gül suyu deliklere de iyi geliyor mu?

çok teşekkür ederim. gül suyu deliklere de iyi geliyor mu?
deliklere iyi olur mu bilmiyorum ama lekelerin rengini açıyor ciltteki ton farkını eşitliyor.Yüze bakınca delikler değil de temiz ışıldayan bir cilt dikkati çekiyor yüzünün resmini çek bir hafta sabah akşam gül suyuyla sil sonra tekrar resim çek karşılaştır farkı görüyorsun bende tv de bir uzmandan öğrenmiştim.

Herkese iyi günler. :KK36:Yüzümde küçük küçük çok derin olmayan sivilce delikleri var. Lazer vs yaptırmayı pek istemiyorum. Bu delikler için önerebileceğiniz maske veya krem tarzı birşey var mı?o_O
Salatalık suyunu buz kaplarında dondurup sabahları yüzüne uygulayabilirsin ve soda bildigimiz maden suyu aynı şekilde dondurup uygula ben çok faydasını gördüm hem gozenekler siklasiyor hemde cildi besliyor

Salatalık suyunu buz kaplarında dondurup sabahları yüzüne uygulayabilirsin ve soda bildigimiz maden suyu aynı şekilde dondurup uygula ben çok faydasını gördüm hem gozenekler siklasiyor hemde cildi besliyor
delikleri kapatıyor mu gerçekten?

Eğer çok derin değilse evet faydası var benim gozeneklerim yok oldu diye bilirim☺ ama 1 senedir uyguluyorum ve her gün gece ve sabah jelle yıkıyorum. Eğer temizliği düzgün yapmazsak gozenekler aynı kalır. Yağlı bi cilde sahibim malesef

Eğer çok derin değilse evet faydası var benim gozeneklerim yok oldu diye bilirim☺ ama 1 senedir uyguluyorum ve her gün gece ve sabah jelle yıkıyorum. Eğer temizliği düzgün yapmazsak gozenekler aynı kalır. Yağlı bi cilde sahibim malesef
teşekkür ederim :)

Vücudumuzun en önemli bölgesi olan yüz bölgemiz için doğanın mucizesi bir kil öneririm. ilk kullanım ile etkisini görür 1 aya kalmadan hiç bir sorununuz kalmaz. sanalpazar.com adesinden "Medikil" ismiyle arattığında karşınıza çıkar kredi kartı ve taksit imkanıyla güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Gerçekten iyi geliyor mu bu maske denediniz mi
Böyle tarifler yazanlar da iyi niyetle yazmışlardır diye düşünüyorum ama “scar” denilen durum çok farklı bir durum bilen bilir. İnsan çaresizlikten malesef yanlış yönlendirmelerle karşılaşabiliyor...
Evde hazırlayıp yüze sürülecek karışım vs ile “scar”larda bir iyileşme olamaz çünkü “scar” derinliğine ulaşamaz. Cildini bir de böyle şeylerle yorma diye yazıyorum❤️ uzman hekime görün, çok çeşitli iyileştirme yolları var

Evet gerçekten bulamadım hiç doğal yöntem falan yok denemek istiyorum ama emin de olamıyorum benimkiler az ama bi de onun için doktora gitmek istemiyorum teşekkür ederim cevabınız için keşke doğal bi yöntemi olsaydı

X