Sivilaşma

U

uKaLaM

Ziyaretçi
arkadaşlar aranızda bilen var mı sperm sıvılaşmaması ne demek. tedavisi varmıdır

benim bildiğim sperm sıvılasarak kadının yumurtalıklarına ulasıyo zaten 3-5 saniye içinde sıvılasıyo

ilk defa duydum.
benimde bildiğim sıvı diil midir normalde...CADIARZU

hayır meni tam sıvı değildir. sonradan tam olarak sıvılaşır o yüzden uzmanlar ilişkiden sonra hemen kalkmayın derler. çünkü meni sıvılaşınca döllenme oluyor. işte bende sıvılaşmamasının nededinini öğrenmek istiyorum.

sıvılaşmamasının nedenini bilmiyorum ama 30 dakika içinde sıvı hle geliyor. yani bukadarı normal sayılıyor. eğer 30 dk. fazla sürüyorsa işte o zaman bir problem var demektir. zaten bu da sperm tahlilinde çıkıyor.

Normal sperm sıvılaşma süresi 60 dakikadan küçük olmalı..Geçen yıl benim eşiminki 50 dakika çıkmıştı dr bana uzun süre yatmamı önermişti eşimede asist tablet içsin demişti..
Anladığım kadarıylada çok endişe edilecek bir durum değil
Eşinizdeki bu durum için sizin doktorunuz ne dedi ?

Son düzenleme:
bizim testte normal aralık 30 dakika idi. eşimin sıvılaşma süresi 20 dakika çıktı. bi sorun yok dedi. benim eşimin sperm sayısı biraz az ama çok da riskli değil anlaşılan, çünkü ona da sorun yok dedi doktor.

benim eşimin de sperm sıvılaşması 30 dakika.doktorum normal olduğunu söylemişti.sıvılaşma tedavi edilecek bişi değilki...döllenme için sıvılaşması gerekir zaten.ah ah ah doktorlara gide gele doktor kesildik bizde zaten.yakında hipokrat yemini ederiz .......

bizim testte normal aralık 30 dakika idi. eşimin sıvılaşma süresi 20 dakika çıktı. bi sorun yok dedi. benim eşimin sperm sayısı biraz az ama çok da riskli değil anlaşılan, çünkü ona da sorun yok dedi doktor.

Sizden sonra elimdeki 2 spermiyogram sonuçlarına baktım geçem yıl yapılan testte normal aralık < 60 dakika bu yıl yapılanda < 30 dakika olarak geçiyor fisfisfis

olabilir,yapılan makinadan makinaya referans aralığı değişebilir. önemli olan yapılan testteki referans aralığını tutturmak:)

Ben anlamıştım sıvılaşma olmadığını.Eşim doktora gitmedi,ama ben mantığımı kullanarak bir problem olduğunu anladım. :hooray: ilişkiden sonra uzun süre de yatsam yine de hissedilir şekilde yoğun olarak çıkıyordu dışarıya.Eşim balgam sökücü bir ilaç kullandı, galiba onun etkisiyle normale döndü.Doktora gitmediği için de nedenini bilmiyoruz tabi:))

X