Şişman olduğum için kendimi hiç feminen hissetmiyorum ve kimsenin beni ciddiye aldığını düşünmüyorum?

duygunuzz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2023
28
9
24
sürekli sert olmam gerekiyormuş hiç şımarmamam gerekiyormuş gibi garip bir algı var üzerimde. Kendimi şişman iyi hissetmediğim için insanlar bana değer verse bile kendimi onu hak etmiyor gibi hissediyorum çok saçma değil mi?

sürekli sert olmam gerekiyormuş hiç şımarmamam gerekiyormuş gibi garip bir algı var üzerimde. Kendimi şişman iyi hissetmediğim için insanlar bana değer verse bile kendimi onu hak etmiyor gibi hissediyorum çok saçma değil mi?
Zerafet kiloyla olmaz ki hic oyle dusunmeyin youtubede bi kiz var ezgi irem diye kilolu ama nasil ozguvenlj bayiliyorum kiza

benim bi arkadaşım var oldukça kilolu ama çok güzel çok bakımlı çok neşeli ve cilveli. çoğu zaman erkek arkadaşları henry cavill gibi olmuştur sporcu yakışıklı. bence kiloyla alakası yok.

Bunun temelinde kendini dışarıya karşı koruma içgüdüsü olabilir. Hem kilolu olmak ve belki kilo vermek için çabalamamak hem de sert olmak... yerinizde olsam önce bir psikolog ile görüşür ondan sonra onun yönlendirmesi ile ya diyetisyene gider ya da kendim kilo vermeye çalışırdım.

Kendi sağlığınız için sağlıklı beslenip egzersiz yapsanız iyi olur, bunları yaparsanız zaten kilo kaybı olacaktır.
Ancak feminenlik, zerafet çok da kilo ile birebir ilişkili şeyler değil.Maskulen ve zerafetten uzak incecik kadınlar da var, kilosu fazla olup çok feminen ve zarif olan kadınlar da var.
Kendinizi sevin, sayın, kendinize iyi bakın, özenli davranın.Özgüven, özsevgi ve özsaygı kadar çekici olan başka birşey yoktur.

Uzun-kısa, şişman-zayıf, genç-yaşlı, maskülen-feminen... bu liste uzar gider.
Önemli olan sizin nasıl hissettiğiniz bence, illa bir kalıba uymanız mı gerekiyor?
Kendinizi böyle kabullenin yahut değiştirin ama yargılamayın. Sizin sağlığınız ve mutluluğunuzdan önemli ne var?

Kilolu olupta kendisiyle barışık her istediğini giyinen cilveli kendine bakan cok kişi var bence böyle düşünmemelisin bi kaç tane kendi fiziksel özelliklerine yakın bulduğun kişiyi takip edebilirsin bence feyz almak için 🩷

X