Sinop balayı

Merakdan baktim. Gezilecek guzel yerler varmis.

Merakdan baktim. Gezilecek guzel yerler varmis.
Sinop Türkiye'nin ennnnn harika şehirlerinden biri, Türkiye'nin en kuzeyinde kaliyor. Fiyortlari bile var 🤩 deniz feneri var, Türkiye'nin en mutlu sehri seçilmiş. hatta bir Erfelek şelalesi var, iplerle tirmana tirmana çıkıyorsun en tepeye .
Bizim insanlar alışmış bir Antalya Muğla, başka bir her görme arzusunda değil kimse.
Ama Sinop gidenin asla pişman olmayacağı bir şehir.
Ben her fırsatta giderim kamp yapmaya ,benim canım Sinop'jm 💙 tek sıkıntı tüm Karadeniz gibi o da yağmurlu genelde, ve denizine güven olmuyor

Balayı ne zaman bilmiyorum ama eğer denize girecekseniz Sinop yerine Samsun'u tavsiye ederim. Onun dışında orada otelde kalmadım ama tarihi kültürü güzel, gezilecek yerler bayağı var.

Sinop Türkiye'nin ennnnn harika şehirlerinden biri, Türkiye'nin en kuzeyinde kaliyor. Fiyortlari bile var 🤩 deniz feneri var, Türkiye'nin en mutlu sehri seçilmiş. hatta bir Erfelek şelalesi var, iplerle tirmana tirmana çıkıyorsun en tepeye .
Bizim insanlar alışmış bir Antalya Muğla, başka bir her görme arzusunda değil kimse.
Ama Sinop gidenin asla pişman olmayacağı bir şehir.
Ben her fırsatta giderim kamp yapmaya ,benim canım Sinop'jm 💙 tek sıkıntı tüm Karadeniz gibi o da yağmurlu genelde, ve denizine güven olmuyor
Gorulecek cok guzel yerler var. Ama dedigin gibi. Kimse alisilmisin disina cikmiyor pek.
Benim baya hosuma gitti. Bence guzel secim 😁
Denize girmeden de balayi/tatil olur

Gorulecek cok guzel yerler var. Ama dedigin gibi. Kimse alisilmisin disina cikmiyor pek.
Benim baya hosuma gitti. Bence guzel secim 😁
Denize girmeden de balayi/tatil olur
Denize giriliyor genelde,çok güzel harika bir kumsalı var
Kilometrelerce...sadece hava muhalefetine dikkat etmek gerekir.
Erfelek şelalesini Elele aşmak da çok romantik bir aktivite.
Bence güzel bir seçim balayı için.
IMG_20230426_220952.jpg
IMG_20230426_220926.jpg
IMG_20230426_220855.jpg

Ha bir de insanlari Cok tatlidir, is icin gittigim bir gun Otobus yazihanesindeki tatli kiz beni ogle yemegine evlerine davet etmisti, sonra ailesi cay bahcesine goturdu otobusum kalkana kadar. Insallah cok iyilerdir simdi, canim Sinop

Sinop çok güzel bir şehir tatil için gitmiştik otelde kalmadık o yüzden tavsiye veremeyeceğim ama Akdeniz in bir çok tatil beldesini de görmüş biri olarak ben olsam bende Sinop u tercih ederdim Akdeniz in adı var içi de dışı da bomboş

Sinop'un coğrafi kosullarini tam olarak bilmiyorum ama karadeniz genel olarak rip akıntısı ve dalgalar yüzünden tehlikeli bir deniz. Yüzme konusunda çok iyi değilseniz tercih etmeyin bence. Ama sinopun coğrafi olarak tehlikeyi azaltan bir etkisi varsa eğer hem doğa hem deniz tatili için güzel olabilir.

Arkadaşlar merhabalar balayı için Sinop’a gidipte memnun kaldığınız otel var mıydı acaba

Arkadaşlar yazmış zaten merkezde gittiğinizde bir kaç iyi otel var

Neden Sinop ki bence 1-2 günlük yer anca, bir de sakin falan değil eskisi gibi Karadeniz in Bodrum u gibi ve pahalı

Ben olsam gitmem

Karadenizli ve Sinop a defalarca gitmiş biri olarak yazdım

Tercih sizin

Balayı ne zaman bilmiyorum ama eğer denize girecekseniz Sinop yerine Samsun'u tavsiye ederim. Onun dışında orada otelde kalmadım ama tarihi kültürü güzel, gezilecek yerler bayağı var.

36 yıllık Samsunlu olarak asla tavsiye etmem

Kum ve dibi görünmeyen çok tehlikeli ve genelde dalgalı deniz

Yıllardır denize girmem ben

Her sene kaç kişi akıntıdan denize sürükleniyor

Burası herkese göre değil ben tırmanamadım yürüdüm mesela tepeye
Bilmem, bence 2-3 hariç diğerleri zor değildi, hatta insanlar çocuklarıyla tırmandılar.
Ama şimdi siz deyince internetten arastirdim, Erfelek Tatlısu selaleleri trekkingine zorluk derecesi olarak "zor" demişler.
Demek ki zormuş, bana öyle gelmemiş:)
Bir de son gittiğimde halatları vs kaldırmışlar tehlikeli diye. O haliyle tırmanmak imkansız olmuştu.
Ama yine de güzel. Bu yaz da sevgilimi götürmek istiyorum

X