Sinirden gecen disi ameliyatsiz çektirmek

Profil bilgilerinde istanbulda olduğun yazıyor, Özel üniversite hastaneleri var yeditepe diş gibi. Bunlara bakın. Birde marmara üniversitesinin hastanesi var orada diş bölümünden randevu almaya çalışın. Devletin üniversite hastanelerinin randevuları kendi sitesinden alınıyor.
Üniversite hastanelerinin böyle bir şeyi olduğunu bilmiyordum mhrs üzerinden bakıyorum ben bir de öyle deneyeyim sagolun

arkadaşlar annemin 20lik dişi çok ağrı yaptigi icin çektirmek istedi ama doktor dişin sinirden geçtiğini ve riskli olduğunu çene cerrahında gitmesi gerektiğini söyledi. Ama özeller dahil hiçbir yerde çene cerrahında randevu bulamadik. Özellerin cerrah için verdigi en yakin tarih bir hafta sonrasi ama kadkn agridan uyuyamiyor. En sonunda bir doktora daha gittik o ameliyata gerek olmadığını ameliyatsız da çekilebileceğini söyledi sadece zor bir çekim olur dışın kırılma riski var uğraşmak istemedikleri için cerraha yonlendirmislerdir daha zorlarını da çektim korkmayın dedi antibiyotik yazdı annem 2 gündür kullanıyor yarın çekime gidicek ama ben çok gerginim diğer doktorlar felç riski var demişti hangisine inanacağımızı şaşırdık bil
Geçmiş olsun
Aynı durumu abimin eşi yaşadı üniversite hastanesinde çektirdi
Aynı uyarıyı orada da yaptılar her zaman o risk oluyormuş
Doktorlar risk almak istemedikleri için büyük hastanelere yönlendiriyorlar
Ben olsam sizin yerinizde cesaret edemezdim
Felç bu bi ömür geçmeyecek bi sıkıntı
Sinire zarar verirse telafisi pek mümkün değil

Üniversite hastanelerinin böyle bir şeyi olduğunu bilmiyordum mhrs üzerinden bakıyorum ben bir de öyle deneyeyim sagolun

Mhrs de üniversite hastaneleri yok. O linkini attığım yerden marmara ve istanbul tıp için randevu alırsın. Ama belli saatlerde açılıyor randevu. Geçmiş olsun.

Konu sahibi İstanbuldamiymiş? Ben kucuk bir yerde sandim koskoca İstanbulda ozel dahil cene cerrah bulamamasi mumkun degil.
Ben gittigim hastaneye baktim direkt yarina veya 2. 3. Gune bile bir acik randevu gorunuyor cene cerrahtan. 🤷

Benimde iki tane yirmilik dişim sizin ki gibiydi. Ameliyatla cerrah çekti. O dişler ne kadar erken alınsa o kadar iyiymiş diğer dişlerede zarar veriyormuş. benim yirmiliklerin yanında ki iki dişimin kökünde zarar vermişti
Ameliyatla çekimi nasıl yapıyorlar? Narkoz mu veriliyor?

Benimde iki tane yirmilik dişim sizin ki gibiydi. Ameliyatla cerrah çekti. O dişler ne kadar erken alınsa o kadar iyiymiş diğer dişlerede zarar veriyormuş. benim yirmiliklerin yanında ki iki dişimin kökünde zarar vermişti
Evet zamanla kiste sebep olabiliyormuş. Devlette doktor ağrın yoksa kalsın zararı olmaz dedi. Böyle rahat konuşanıda var :) Benim hiç ağrım sızım olmadı dişten yana çok şükür. Ne çıkarken hissettim yirmilikleri ne de sonrasında sıkıntı yarattı fakat yinede bu ileride sorun teşkil etmeyeceğini garantilemiyor. Ve etin içinde olması çok daha kötü. Diğer şekil ameliyata gerek kalmayacak sanırım. Nerede çektirdiniz dişinizi? Geçmiş olsun kurtulmuşsunuz darası başıma :)

Evet zamanla kiste sebep olabiliyormuş. Devlette doktor ağrın yoksa kalsın zararı olmaz dedi. Böyle rahat konuşanıda var :) Benim hiç ağrım sızım olmadı dişten yana çok şükür. Ne çıkarken hissettim yirmilikleri ne de sonrasında sıkıntı yarattı fakat yinede bu ileride sorun teşkil etmeyeceğini garantilemiyor. Ve etin içinde olması çok daha kötü. Diğer şekil ameliyata gerek kalmayacak sanırım. Nerede çektirdiniz dişinizi? Geçmiş olsun kurtulmuşsunuz darası başıma :)
Teşekkür ederim. kist yapıyor benim bir tanesi yapmıştı. Söyleyip sizi korkutmak istemediğim için ilk mesajım da yazmadım. Benimde hiç ağrı yapmıyordu. Ben özelde çektirdim.
İnşallah sizde kurtulursunuz

arkadaşlar annemin 20lik dişi çok ağrı yaptigi icin çektirmek istedi ama doktor dişin sinirden geçtiğini ve riskli olduğunu çene cerrahında gitmesi gerektiğini söyledi. Ama özeller dahil hiçbir yerde çene cerrahında randevu bulamadik. Özellerin cerrah için verdigi en yakin tarih bir hafta sonrasi ama kadkn agridan uyuyamiyor. En sonunda bir doktora daha gittik o ameliyata gerek olmadığını ameliyatsız da çekilebileceğini söyledi sadece zor bir çekim olur dışın kırılma riski var uğraşmak istemedikleri için cerraha yonlendirmislerdir daha zorlarını da çektim korkmayın dedi antibiyotik yazdı annem 2 gündür kullanıyor yarın çekime gidicek ama ben çok gerginim diğer doktorlar felç riski var demişti hangisine inanacağımızı şaşırdık bil
Bir kadın vardı dolgu yaptırıyor ve geçmek bilmeyen ağrılardan tüm dişlerini çektiriyor çünkü sinire denk gelmiş. Kadın ötenazi istiyordu ağrılardan dolayı… bir şey olmaz diyen doktora güvenemedim

Geçmiş olsun. Antibiyotik annenizi biraz rahatlatır ve çene cerrahından aldığınız randevüyü bekleyebilirsiniz. Görümcem diş hekimi. Diş hekimlerinin 20lik dişleri çekebileceğini ama çok uğraştırıcı ve normal diş çekiminden riskli olduğu için göze almayıp çene cerrahına yönlendirdiklerini söyledi. Yani o diş hekimi çekerim diyorsa belki çekebilir AMA annenizin dişinin durumunu bilmiyorum, bence riske girmeyin derim çene cerrahından randevü alın ne zamana alabiliyorsanız ve o zamana kadar antibiyotik tedavisi rahatlatır diye düşünüyorum.

Aman diyeyim ya sakın çektirmeyin kesinlikle çene cerrahına gidin.
Ben yaptım o hatayı çekerim dedi antibiyotik de vermedi öncesinde.
Çekerim dedi ama çekemedi 1 saatte yakın uğraştı fenalık geçirdim uyuşturdu sürekli falan.
En son film çekti tamam dedi bitti eve gittim akşama kendimi kaybettim annem diyor ambulans çağırın falan ara ara gittim geldim sanki.
Ateş titreme ağrı…
Kendimi kaybetmişim.
Annemler aradı kız kötü diye acile götürün şu şu ilaçları versin demiş..
Acildeki doktor seni bu hale kim getirdi diye sordu.
Sonrasında 1 ay boyunca alveolit oldum yani enfeksiyon geçmek bilmedi düzenli aralıklarla canlı canlı o bölgeyi kazıdı bildiğin.
Bana da çok iyi çekerim 20 ilk diş çok çektim bir şey olmaz dedi ama olmadı yani çok pişman oldum çene cerrahına gitmediğime.
Bir de sizin sinirden geçtiğini söylemişler hiç risk almayın.
Aynı gün arkadaşım çene cerrahına çektirmişti Hastanede gayette ertesi gün işine gücüne devam etti çok iyiyim diyordu ben özele gittim sözde ama perişan oldum günlerce işe gidemedim.

Dertsiz başınıza dert almayın, kırar dişi içeride kök kalır al başına uğraş sonra. Antibiyotik ağrı kesici rahatlatır şimdi 1 haftalık randevuyu bekleyebilir. En güveniliri

Annenizin 20 yaş dişi sinire yakınsa kim çekerse çeksin sinir hasarı riski her zaman vardır. Çekim tarafında dudakta uyuşukluk, dudak kenarından tükürük akışı gibi. O kadar ağrıyan diş için önce 1 hafta ab ve ağrı kesici kullanılır sonra çekilir. Dişhekimi olarak çene cerrahına çektirirdim

Benim bir tanıdığım aynı böyle bir dişçi tarafından yapılan çekim sonrası çok zor zamanlar geçirdi. Felç geçirmedi ama sinirleri zarar gördü ve inanılmaz ağrılar yaşadı. Gün içinde ara ara gelen elektrik çarpması gibi bir ağrı ile uzun zaman yaşamak zorunda kaldı. Hayatı kabusa döndü. En son oradaki sinirleri aldılar galiba (bu kısımdan tam emin değilim)

Diyeceğim o ki, ben olsam yaptırmam. Belki düzgün de ilerleyebilir herşey ama sıkıntı çıkarsa aldığınız risk çok yüksek.

Bence cerraha çektirin. Bir yakınım yanlış bölgeye denk gelen iğne yüzünden 6-7 ay yüzünün bir tarafını hissetmedi. Birde ağrısı oluyordu gece uyuyamıyordu falan, Çapa diş fakültesine gitti, iğne sinire denk gelmiş baya oldu görüşmüyoruz şu an ne durumda bilmiyorum. Özellikle alt çenedeki sinirler daha karmaşık bir yapıya sahipmiş doktorumun söylediğine göre, bence risk almayın..

Çekerim dediyse çeker heralde ya.
Benim dördü de gömük. Hepsine cerrahi işlem demişlerdi. Birini cerrah aldı. Biri ağrıyınca bir gece gittim ve daha gencecik çıtı pıtı bir kız pıt diye çekti aldı zerre hissetmedim. Sorun da yaşamadım. Sonrasında ameliyat gibi şişme mişme de olmadı. Şansım zaten öncesinde antibiyotik içiyor olmaktı.

Ben de aynı durumu yaşadım ameliyat denmişti ameliyatta da kalıcı dudak uyuşması riski vardı çünkü dişim sinirin hemen üzerindeydi. Sonra başka bir yere gitmek zorunda kaldım. Oradaki doktor normal çekim dedi cerrahımız da hastanede olacak baktık olmuyor o gelir dedi ama normal çekim oldu hiçbir sıkıntı olmadı. Yüzde yüz cerrahi operasyon gerektirecek bir işlem olsa çekelim diyeceklerini sanmıyorum.Ama içinize sinmiyorsa bekleyin zaten antibiyotik içince birkaç gün içinde ağrı sızı kalmıyor..

X