Sinirden gecen disi ameliyatsiz çektirmek

arkadaşlar annemin 20lik dişi çok ağrı yaptigi icin çektirmek istedi ama doktor dişin sinirden geçtiğini ve riskli olduğunu çene cerrahında gitmesi gerektiğini söyledi. Ama özeller dahil hiçbir yerde çene cerrahında randevu bulamadik. Özellerin cerrah için verdigi en yakin tarih bir hafta sonrasi ama kadkn agridan uyuyamiyor. En sonunda bir doktora daha gittik o ameliyata gerek olmadığını ameliyatsız da çekilebileceğini söyledi sadece zor bir çekim olur dışın kırılma riski var uğraşmak istemedikleri için cerraha yonlendirmislerdir daha zorlarını da çektim korkmayın dedi antibiyotik yazdı annem 2 gündür kullanıyor yarın çekime gidicek ama ben çok gerginim diğer doktorlar felç riski var demişti hangisine inanacağımızı şaşırdık bil
Ağrı varken işlem yapmazlar zaten ağrının geçmesi beklenir ilac verilir en az 1 hafta ameliyat dediğin öyle normal ameliyat gibi değil bende aldirdim ama zor bir islem çene cerrahiler cok profesyoneller hu konuda

arkadaşlar annemin 20lik dişi çok ağrı yaptigi icin çektirmek istedi ama doktor dişin sinirden geçtiğini ve riskli olduğunu çene cerrahında gitmesi gerektiğini söyledi. Ama özeller dahil hiçbir yerde çene cerrahında randevu bulamadik. Özellerin cerrah için verdigi en yakin tarih bir hafta sonrasi ama kadkn agridan uyuyamiyor. En sonunda bir doktora daha gittik o ameliyata gerek olmadığını ameliyatsız da çekilebileceğini söyledi sadece zor bir çekim olur dışın kırılma riski var uğraşmak istemedikleri için cerraha yonlendirmislerdir daha zorlarını da çektim korkmayın dedi antibiyotik yazdı annem 2 gündür kullanıyor yarın çekime gidicek ama ben çok gerginim diğer doktorlar felç riski var demişti hangisine inanacağımızı şaşırdık bil
anladığım kadarıyla diş alt çenede ve gömülü muhtemelen o yüzden sinirlerin zedelenme ihtimali var,sinirler zedelenirse hissizleşme olur alt çenede o bölgede,çoğunlukla bir kaç gün içinde geçiyormuş ama doktorunuz iyi değilse felcmi denir bilmem ama hissizlik kalıcıda olabiliyormuş,daha önce arkadaşlarımda amlyat oldu gömülü diş zor benimde var öyle cesaret edemiyorum banada ameliyat dediler ağrımıyo diye bekletiyorum bakalm,ama ben olsam bir cerraha giderdim riske atmazdım,bu arada antibiyotik 2 gün az değilmi iltihaplı diş için sanki 5 gün kullanması gerekiyor diye biliyorum kullandıktan sonra ağrısı geçer randevu zamanına kadar sıkıntı çekmez....

Bu 20lik dişlerin çekimlerini cerrahlar yapıyor diye biliyorum. Benim 20lik dişlerim çürük, kendi diş doktoruma ne kadar ısrar etsem de özel hastane olduğu halde asla kabul etmedi 20lik dişlerimi çekmeyi. Üstelik benimkinde sinir vs gibi şeyler yoktu, gömülü dişlerde değiller. Gayet çıktılar yerlerinden normal diş gibi. Ama 20lik olduğu için cerrah çeksin dedi doktorum.
Bunu ilk defa duydum, 20’lik dişlerimden bir tanesi dolguyla bile düzelmeyecek durumdaydı, diş hekimim zor bir çekim olacak dikiş atmak gerekecek dedi ama 20’lik dişimi çok rahat çekti ve dikiş attı, dikişe tepki olarak diş eti şiştiğinden ilk 2 gün biraz ağrı oldu ama onu da ağrı kesiciyle hallettim sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadım.

@kurabiye737392 Anneniz ağrıdan mahvolmuştur :KK43: bulunduğunuz ilde yakın zamana randevu bulamıyorsanız, yaşadığınız şehire en yakın illerdeki çene cerrahisi olan hastanelere bakın, istanbuldaysanız diş randevusu epey sıkıntılı diyorlardı:KK43: Yalova’ya bakın mesela, belki orada annenizin derdine çare olacak bir hekim bulunur.

Ben korkumdan yıllardır dişlerimi çektiremedim. Sizler nasıl cesaret ettiniz. Hem de bu dişler sinir üzerindeymiş. Bunu yeni öğrendim artık hiç çektiremem, yaşlanınca kendi kendilerine düşmelerini beklerim artık.

:KK42::KK42::KK42:

İki tane yirmilik diş çektirdim ikisi de normal çekim oldu.Boğaza kadar ağrısı vuruyordu.Dikiş atıldı vs ama o kadar.Devlet hastanesinde hemen çene cerrahisi diyorlar yirmilik olmayanları bile.Çene cerrahisine gidiyorsun bunu niye yolamışlar diyorlar:KK57:Özel de çene cerrahisine gidin dediğini hiç duymadım belki ben hep onlara denk geldim...Allah şifa versin...

Son düzenleme:
Benim alt çenede ki yirmiliklerde sinirde ve doktorlar ben çekmem çene uzmanına gitmelisin diyor. Benimde yaşadığım şehirde ne yazık ki çene uzmanı hiç yok. Bu riski alamam tabi. Ama Isparta ve Denizlide ki fakültelerin doktorlarını övüyorlar baya. O yüzden şehir dışına çıkıcam bende. Sağlık bu hiç şakaya gelmez. Çok geçmiş olsun mutlaka çene uzmanına gidin.
siz ege tarafında mı yaşıyorsunuz ?

benim de yirmilik diş sinir de ve altında da kist var. sizin sanıyorum ki kist yok. nasıl oldu süreciniz geçmiş olsun çok. şuan durumunuz nasıl uyuşukluk kaldı mı ?
Teşekkür ederim
Benim alt çenem de iki yirmilik dişim gömülüydü. Bi tanesi kist yapmıştı, diş ile birlikte kistte çıkartıldı.
İkisi iki üç ay arayla çıkartıldı. İlk bir hafta dikişler açılana kadar biraz zor oldu,çenem kitlenmişti
Doktorun dediği gömülü yirmilik dişlerde en zor olan amelyatmiş benim ki
Çok şükür her hangi bir uyuşukluk kalmadı
Size de çok geçmiş olsun.

Teşekkür ederim
Benim alt çenem de iki yirmilik dişim gömülüydü. Bi tanesi kist yapmıştı, diş ile birlikte kistte çıkartıldı.
İkisi iki üç ay arayla çıkartıldı. İlk bir hafta dikişler açılana kadar biraz zor oldu,çenem kitlenmişti
Doktorun dediği gömülü yirmilik dişlerde en zor olan amelyatmiş benim ki
Çok şükür her hangi bir uyuşukluk kalmadı
Size de çok geçmiş olsun.
ben de teşekkür ederim . peki neden en zor ameliyatmış. kistiniz sinirin içinde olduğu için mi? röntgen görüntüsü varsa özelden atabilir misiniz. benimde aynı durumda da.

ben de teşekkür ederim . peki neden en zor ameliyatmış. kistiniz sinirin içinde olduğu için mi? röntgen görüntüsü varsa özelden atabilir misiniz. benimde aynı durumda da.
Maalesef uzun zaman olduğu için röntgen görüntüsü yok. Benim dişler çok dipte ve sinirde olduğu için öyle demişti.
umarım siz de kurtulursunuz hayırlısıyla

Maalesef uzun zaman olduğu için röntgen görüntüsü yok. Benim dişler çok dipte ve sinirde olduğu için öyle demişti.
umarım siz de kurtulursunuz hayırlısıyla
inşallah. istanbulda mı ameliyat oldunuz? eğer öyleyse rica etsem doktorunuzun adını yazabilir misiniz

X