Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Sinir bozucu göz ağrısı

Sindyyrey

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
527
362
31
Merhabalar. Arkadaşlar bende miyop var ve gündüz lens akşam gözlük kullanıyorum.
5 6 gündür sağ gözüm hafif ağrıyor, aynı durumu yaşayan oldu mu acaba? Özellikle gözüm kapalıyken bu ağrıyı hissediyorum. Sağ gözümün üst kısmı daha çok. Kaşıma doğru hatta başımın sağ tarafına doğru vuran bir ağrı. Ağrı hafif olduğu için doktora gitme gereği duymadım ama sanırım gitmem lazım.
Yine de aynı durumu yaşayan varsa yardımcı olur belki diye yazdım. Ağrı hafif ama bir ağrı olduğu, bariz belli. Bende gerilim tipi baş ağrısı sorunu da var, o yüzden baştan mı göze atıyor gözden mi başa onu da tam bilemiyorum. Ama daha çok göz kaynaklı sanki.

Baş agrısı göze vurur ama doktora gıtmenız çok daha saglıklı.Geçmiş olsun

Bende cok daha siddetli göz agrisi var haftada bir kez yasiyorum nerdeyse. Goz doktoruna gittim ama gozumde bir sorun olmadigini (sizin gibi miyopum ve lens kullaniyorum) ve gozun cok da agriyan bir organ olmadigini soyledi. Sinuzit olabilir baktir dedi yada migren. Seneler icinde daha da siddetleniyor ve yasadigim vakit agri kesici icip uyumaktan baska carem olmuyor malesef.

Merhabalar. Arkadaşlar bende miyop var ve gündüz lens akşam gözlük kullanıyorum.
5 6 gündür sağ gözüm hafif ağrıyor, aynı durumu yaşayan oldu mu acaba? Özellikle gözüm kapalıyken bu ağrıyı hissediyorum. Sağ gözümün üst kısmı daha çok. Kaşıma doğru hatta başımın sağ tarafına doğru vuran bir ağrı. Ağrı hafif olduğu için doktora gitme gereği duymadım ama sanırım gitmem lazım.
Yine de aynı durumu yaşayan varsa yardımcı olur belki diye yazdım. Ağrı hafif ama bir ağrı olduğu, bariz belli. Bende gerilim tipi baş ağrısı sorunu da var, o yüzden baştan mı göze atıyor gözden mi başa onu da tam bilemiyorum. Ama daha çok göz kaynaklı sanki.
Lens kullandigim zamanlarda bana da ara ara olurdu ağrılar bende miyoptum hic onemseyip doktora gitmedim ama doğru değil siz gidin göz bu sonucta

bence lenslere ara ver.
gözlerin dinlensin.
gun boyu havasız kalıyorlar.
bende bır gunluk gorme kaybı yaşadım tek gözümden. mıkrop kapmışım tabı ben uzun aradan sonra taktım lensleri.lens varken baya kaşıdım tahriş oldu retınam.
göz damlanı düzenli kullan.kurulukda yapıyor.
dr a gıt bırde tabı göz ıhmale gelmez.

Diyeceğim şey yasak mı bilmiyorum ama benim eşimin göz ağrısı vardı ozellikle de paArtesileri, biz hacamat yaparak geçirdik göz yanlarına şakaklara...

X