Sigorta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Pembelii11

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2022
565
70
Ayın 23unde 2 ay olcak bir iş yerinde çalışıyorum dükkanın karşısında 2.bir dükkan var imalathane orası. Ben her iki tarafta da çalışıyorum zaman zaman her neyse ise girerken işveren 5 10 güne kadar imalathane nin ruhsatı çıkacak oradan gostericem sigortani dedi ben tamam dedim 2 ayım dolacak hala yok sigorta yok bugün söyledim yarım başlayacak muhasebeciye söyledim diyor. Ben bu iki ayın sigorta ödeneğini elden isteyebilir mi? Veya ne yapabilirim? Ne demeliyim? 2 ay gitti nasil olucak mi demeliyim?

Sigorta yapmak isteyen işveren ilk gün yapar seni işe başlatır. Olması gereken etik olan budur.
Aradan 2 ay geçmiş ve seni türlü bahanelerle oyalıyor. Ben yazdıklarından bunu anladım.
O sebeble sen fazla ümitlenme derim.
Bence sen ; eğer sigorta yapmayacaksan onun bedeli kadar maaşının yükseltilmesini isteyerek hamle ve çıkış yap. Biraz gözünü korkut.
Bakalım cevabı ne olacak ?

Ayın 23unde 2 ay olcak bir iş yerinde çalışıyorum dükkanın karşısında 2.bir dükkan var imalathane orası. Ben her iki tarafta da çalışıyorum zaman zaman her neyse ise girerken işveren 5 10 güne kadar imalathane nin ruhsatı çıkacak oradan gostericem sigortani dedi ben tamam dedim 2 ayım dolacak hala yok sigorta yok bugün söyledim yarım başlayacak muhasebeciye söyledim diyor. Ben bu iki ayın sigorta ödeneğini elden isteyebilir mi? Veya ne yapabilirim? Ne demeliyim? 2 ay gitti nasil olucak mi demeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X