Baslamak bilmeyen sigortam

Pembelii11

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2022
565
70
Ayın 23unde 2 ay olcak bir iş yerinde çalışıyorum dükkanın karşısında 2.bir dükkan var imalathane orası. Ben her iki tarafta da çalışıyorum zaman zaman her neyse ise girerken işveren 5 10 güne kadar imalathane nin ruhsatı çıkacak oradan gostericem sigortani dedi ben tamam dedim 2 ayım dolacak hala yok sigorta yok bugün söyledim yarım başlayacak muhasebeciye söyledim diyor. Ben bu iki ayın sigorta ödeneğini elden isteyebilir mi? Veya ne yapabilirim? Ne demeliyim? 2 ay gitti nasil olucak mi demeliyim?

Sigortasız işte çalışmayın bence..dogru soyluyorlarlarsa tamam ama süreci uzatıyorlarsa ayrılın..gecmise yönelik 2 ay gitmiş artık yapacak birşey yok..parasini verseler bile geçmişe dönük ödeyemezsiniz..zaten de vermezler bence parasını..

Sigorta gecmise yonelik basliyor ama ne kadar gecmise yonelik oldugunu bilmiyorum .kurumsal yerlerde de ise baslayinca hemen e devlette gozukmugo en gec 1 ayi bulur ve baslqdiginiz gun geriye donuk girilir .2 ay cok uzun bir sure muhtemelen oyalaliyorlar .

E devletten işe giriş bildirgelerine bakın.Sgk dosyası açık olan firmasında gosterebilirdi sizi.Kar kardır diyorlar 10 bin küsur kar yaptı işte.iki ayda

Sigorta gecmise yonelik basliyor ama ne kadar gecmise yonelik oldugunu bilmiyorum .kurumsal yerlerde de ise baslayinca hemen e devlette gozukmugo en gec 1 ayi bulur ve baslqdiginiz gun geriye donuk girilir .2 ay cok uzun bir sure muhtemelen oyalaliyorlar .
Ama anladığım işveren, konu sahibinin işe giriş bildirgesini hiç vermemişler..

E devletten işe giriş bildirgelerine bakın.Sgk dosyası açık olan firmasında gosterebilirdi sizi.Kar kardır diyorlar 10 bin küsur kar yaptı işte.iki ayda
170 alo hattını aradım sordum başlamamış . Elden istemeliyim yatmayan günleri. Vermeli mi? Ne yapmalıyım

İşe giriş olup olmadigini e devletten ise giris bildirgesi diye arattır
Normalde elden alamazsın senin kaybın şikayet edebilirsin 170 arayarak bilgi alabilirsin

Elden alamazsın o kaçak çalıştırmaya giriyor zaten. Adam oyalıyor kuvvetle muhtemelen. Sgk ya şikayet et ayrıl.

Ayın 23unde 2 ay olcak bir iş yerinde çalışıyorum dükkanın karşısında 2.bir dükkan var imalathane orası. Ben her iki tarafta da çalışıyorum zaman zaman her neyse ise girerken işveren 5 10 güne kadar imalathane nin ruhsatı çıkacak oradan gostericem sigortani dedi ben tamam dedim 2 ayım dolacak hala yok sigorta yok bugün söyledim yarım başlayacak muhasebeciye söyledim diyor. Ben bu iki ayın sigorta ödeneğini elden isteyebilir mi? Veya ne yapabilirim? Ne demeliyim? 2 ay gitti nasil olucak mi demeliyim?
kaçak işçi pozisyonundasın şuan biliyorsun dimi ? e devlette yapsalar bile bu ay için diyorum önümüzdeki ay gözükür yapar yapmaz ücret bordrosunu iste oradan belli olur grişin

Bana iskura başvuru yaptirdi iskurdan aldirdi
işkur üzerinden mi aldırdı. o zaman ilk 3 ay sadece genel sağlık sigortası yatar. 3 aydan sonra normal sigorta işlemeye başlar. işkur kursiyer diye geçiyor. eğer öyle değilse evet sigortasız çalıştıramaz suç işliyor işveren. e devletten bi bakın işkur kursiyer diye mi gözüküyorsunuz. her gün çizelgeye imza atılır yaptığınız işler filan yazılır öyle bişey yaptınız mı hiç.

X