Sevgilimin annesiyle olan ilişkisi

sezoskin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2023
6
1
23
Herkese merhaba, sevgilimin ekonomik durumuyla ailesiyle arasında denge kuramamasına bağlı tedirginliklerim var. 6 yıldır bi ilişkimiz var bu yıl nişanlanacağız ve sevgilimin babası yok. Zor şartlar altında para kazanıyor ortalamaya göre iyi bir maaşı var. Annesinin rkonomik durumu iyi değil ona destek oluyor fakat annesi Türkiyede yaşamıyor. Kardeşinin yanına yurtdışına gidiyor ve uzun süre orada kalıyor. Sevgilimde sürekli ona euro bazında yardımcı oluyor. Biz evlilik düşünürken ailesinin bunları düşünmemesi, oğlunu düşünmemesi canımı sıkıyor ve geleceğe dair soru işaretleri oluşturuyor. Annesi bu tabiki bakacak diyemler olabilir buna katılıyorum ama bu durumu ben bencillik olarak görüyorum ve bunun ileride sorun olmasından korkuyorum. Sevgilimin ileriki süreçte bunu bana yansıtmasından ki muhtemelen yansıyacak , bunu nasıl yürütebileceğimi bilmiyorum. Bu dengeyi sağlayabilmek için ne yapabilirim.

Kardeşinin yanına gitmeyip Türkiye'de kendi evinde kalsaydı yine yardım edilmesine bozulur muydunuz yoksa zaten kendi kardeşinin yanında, bir de euro bazlı gönderiyor diye mi rahatsız oldunuz?

Kardeşinin yanına gitmeyip Türkiye'de kendi evinde kalsaydı yine yardım edilmesine bozulur muydunuz yoksa zaten kendi kardeşinin yanında, bir de euro bazlı gönderiyor diye mi rahatsız oldunuz?
Kendi evinde kalırkende bu durum söz konusuydu ve sorun etmiyordum ama oraya gittiğinden beri rahatsız ediyor bu durum çünkü evlilik yolundayız ve erkek arkadaşımın ailesinden gördüğü destek yok ve zor şartlarda çalışıyor herşeyimizi kendimiz yapacağız böyle bir konumda yurtdışı bana lüks geliyor

Tamam kaynanaları sevmıyoz genelde ama kadının kocası ya da geliri yoksa tabıkı yardım etmeliler cocukları diye düşünüyorum. Zaten uzaktaymıs bence en onemlı nokta bu sızınle de yasayacak olabılırdı. Euro ya da tl olmasının önemi yok yuva kurmayı dusundugunde elbet kendı ekonomosini hesaplayacaktır sevgılınız

Tamam kaynanaları sevmıyoz genelde ama kadının kocası ya da geliri yoksa tabıkı yardım etmeliler cocukları diye düşünüyorum. Zaten uzaktaymıs bence en onemlı nokta bu sızınle de yasayacak olabılırdı. Euro ya da tl olmasının önemi yok yuva kurmayı dusundugunde elbet kendı ekonomosini hesaplayacaktır sevgılınız
Emekli maaşı var yalnızca ve türkiyedeki evi kendisine ait

Orada geçiriyorsa nerdeyse tüm yılı evinide kiraya versın o zaman yüksek ıhtımal sevgılım yardım etmek zorunda kalmaz ama bu sefer buraya geldığınde sende kalır
Yani bilmiyorum ileride bu durumu sevgilim dengesini sağlayamamasından korkuyorum çünkü tayin durumlarımız olacak ve benimde çalışamayacağım şehirler olacak nasıl idare edeceğimiz beni endişelendiriyor

Böyle olmaz ya kadın buradayken sevgiliniz yurtdışında da oradaki çocuğu baksın. Yani bir birikimi olmalı insanın. Gözlemleyin aklına birikim yapmasını sokun annesini karıştırmadan olmazsa yolları ayırırsınız.

Emekli maaşı var yalnızca ve türkiyedeki evi kendisine ait
Peki kardeşinin yanında vize alıp da mı yaşıyor? Ne zamandan beri? Hep masraf tabii bunlar ve ben sizi haklı gördüm.Burda kendi evinde yaşayıp, maaşını da alsa gecinebilir ki kendi evi olmadan kirada oturup da emekli maasi ile yaşayan tek kadinlar var çevremde.Yurt dışı lüks olmuş haklısınız.Eger geçici ise belki ama sürekli yapacaksa bunu olmaz .Konusun sevgilinizle en baştan.

Peki kardeşinin yanında vize alıp da mı yaşıyor? Ne zamandan beri? Hep masraf tabii bunlar ve ben sizi haklı gördüm.Burda kendi evinde yaşayıp, maaşını da alsa gecinebilir ki kendi evi olmadan kirada oturup da emekli maasi ile yaşayan tek kadinlar var çevremde.Yurt dışı lüks olmuş haklısınız.Eger geçici ise belki ama sürekli yapacaksa bunu olmaz .Konusun sevgilinizle en baştan.
Hayır vizeyle yaşamıyor, üç ay durdu geldi
Şimdi tekrar gidecek. Konuşmayı denedim bir kere ama benden çok fazla isteği yok annemin dedi ne kadar doğru bilmiyorum.Ve beni yanlış anlamasındam korkuyorum.

Hayır vizeyle yaşamıyor, üç ay durdu geldi
Şimdi tekrar gidecek. Konuşmayı denedim bir kere ama benden çok fazla isteği yok annemin dedi ne kadar doğru bilmiyorum.Ve beni yanlış anlamasındam korkuyorum.
Öyle dediyse çizgi çekmiş oluyor.Bi daha sorulmaz.Bundan sonrasi sizin bileceginiz.Annesine düşkün sanırsam.

Öyle dediyse çizgi çekmiş oluyor.Bi daha sorulmaz.Bundan sonrasi sizin bileceginiz.Annesine düşkün sanırsam.
Evet oldukça düşkün, ama bana karşıda çok iyi saygıda kusur etmez, sevgisini belli eder arada süprizler yapar ama evlilik hayatında bu durum beni korkutuyor

Evet oldukça düşkün, ama bana karşıda çok iyi saygıda kusur etmez, sevgisini belli eder arada süprizler yapar ama evlilik hayatında bu durum beni korkutuyor
İnsanlar değişmiyor, evlendikten sonra da aynı olur ve böyle düşünmeye devam ederseniz bu sizin kavga sebebiniz olur ilerde hep.O yüzden bunu şimdiden kendi içinizde çözmeye bakın.

Bu durum aranızda sorun yaratacak. İleride euro, tl farketmez mutlaka anneye para verecek ve siz kötü hissedeceksiniz. Çalışıyor musunuz?

X