Sevgilimden hamileyim ama o istemiyor

Yaşı küçükse, deneyimsizse evleneceğine gerçekten kanmış inanmış olabilir, kimse işlemediği günahın masumu değil. Üniversitedeyken bire bir denk geldiğim olayda kız 20 li yaşlarının başındaydı ve aldırdı çocuğu sonrasında
26 yaşında olduğu yazıyor, küçük değil. Kimse onu yargılamıyor, sadece korunmasız ilişkiye girmenin sonuçlarına katlanmak zorunda kalacak. Ne adamlar var, boşandıktan sonra çocuklarına üç kuruş nafakayı çok görüyor. Bu adam mı kabullenecek bebeği? Gerçi o da korunmadığı için eşit miktarda suçlu. Olan babasız büyümek zorunda olacak ve sevgisinden mahrum kalacak günahsız bir çocuğa olacak.

Merhaba hanımlar iyi günler dilerim. Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? Sevgilimden hamileyim , aylardır birlikte yaşıyoruz bana evleneceğiz diyordu sürekli ve bende güvendiğim için yanında yaşamaya başladım şuanda hamileyim ve bana ısrarla aldıralım diyor kendisi dr ve bende şimdilik çalışmıyorum . Kimsem yok kimseden akıl alamıyorum lütfen bana akıl verin. Bebeği aldırmak istemiyorum

Doğurmak istiyorsan karışamaz senin bedenin. Fakat korunsaydın ablam be evlenene kadar sende neyine güvendin pardon?

sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm, ben de 9 haftalık hamileyim ve az çok duygusal durumunuzu anlayabiliyorum ama size gidip aldırın vb. tarzı şeyler söyleyemem çünkü çok zor bir tercih, şöyle zaten yaptığınız tercih sizi etkiler, ya her şeyi resetleyip hayatınıza yön vereceksiniz ya da çocuğunuzu da kabullenip onunla beraber yeni bir hayata yön vereceksiniz.

merak ediyorum, mesleğiniz nedir? çalışma durumunuz nedir?

babalık davası açılsa bile ki kazanırsınız ama ortada evlilik vs. olmadığı için herhangi bir hak alamazsınız sadece çocuğunuz babasını bilir, onun soyadını alır, belki tedbir nafakası isteyebilirsiniz bunlarında yasal olanakları doğrultusunda, bir de maddi tazminat davası açabilirsiniz ama o da doğum giderlerine bakıp ona göre yıllık fiyat artışı baz alınıp hükmedilebilir.

Korunuyordum ama o hiç dikkat etmiyordu

Çocuk istemeyen o 😇 korunmayan o ne güzel iş, aldırma psikolojisini sana yıkıyor ne kolay ahlaksız adam. Bana nedense ona korunuyorum deyip dikkat etmedin gibi geldi ama saatine dikkat edildiği sürece baya korunma oranı yüksek çünkü hapsa eğer.
Bu arada evlenir diye umuyorsan bin dereden su getiren adam o çocuk doğsa bile evlenmez.

Aldırmayacaksa babalık davasını açmayacak mı ?
"Adam belki nüfusta tanıma yapar, belki insafa gelir de çocuk gayrimeşru doğmaz, bir kuru nikah kıyar vb" diye adamların kapısında perişan olanlar yok mu sanıyorsunuz ?

Nikahlı beraberlik içerisinde dünyaya gelmesine rağmen babasından hiç babalık görmemiş olan insanlar da var.

Son dönemden ünlü bir örnek :
Cüneyt Arkın'ın kızının açtığı miras davasında ünlü tanıklar! 'Betül Hanım, Filiz’i kapıdan kovdu'

sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm, ben de 9 haftalık hamileyim ve az çok duygusal durumunuzu anlayabiliyorum ama size gidip aldırın vb. tarzı şeyler söyleyemem çünkü çok zor bir tercih, şöyle zaten yaptığınız tercih sizi etkiler, ya her şeyi resetleyip hayatınıza yön vereceksiniz ya da çocuğunuzu da kabullenip onunla beraber yeni bir hayata yön vereceksiniz.

merak ediyorum, mesleğiniz nedir? çalışma durumunuz nedir?

babalık davası açılsa bile ki kazanırsınız ama ortada evlilik vs. olmadığı için herhangi bir hak alamazsınız sadece çocuğunuz babasını bilir, belki tedbir nafakası isteyebilirsiniz bunlarında yasal olanakları doğrultusunda.

Evli olmayanlar nafaka alamıyor diye biliyorum. Kendi isterse bakımına yardımcı olabilir sadece. Babalık davası sadece soyadı verme davası diye biliyorum.

26 yaşında olduğu yazıyor, küçük değil. Kimse onu yargılamıyor, sadece korunmasız ilişkiye girmenin sonuçlarına katlanmak zorunda kalacak. Ne adamlar var, boşandıktan sonra çocuklarına üç kuruş nafakayı çok görüyor. Bu adam mı kabullenecek bebeği? Gerçi o da korunmadığı için eşit miktarda suçlu. Olan babasız büyümek zorunda olacak ve sevgisinden mahrum kalacak günahsız bir çocuğa olacak.
İki durumda da fazlasıyla kötü, aldırmaması taraftarıyım annesinin destek olabileceğini çalışabileceğini yazdı, aldırırsa ileride başka birisiyle de zor, yaşadıklarını hatırlar

İki durumda da fazlasıyla kötü, aldırmaması taraftarıyım annesinin destek olabileceğini çalışabileceğini yazdı, aldırırsa ileride başka birisiyle de zor, yaşadıklarını hatırlar

Yaşadığı çevrede zorlanır diye düşünüyorum çocuklu iken başka bir hayat kurması bile zorlaşıyor kadının , kaçıncı dünya ülkesi olduğumuz da belli yani. Kesinlikle düzgün bakamaz ve koruyamazsa çocuk ortada kalır üzücü.

Şu anda çalışmayan kadın, emzikte bebeği varken nasıl çalışacak ? Annesinin destek olacağının garantisi var mı ? Kadın kendi çocuğunu büyütmüş, belki kızını evine dahi kabul etmeyecek; bu da bir ihtimal. Veya annesi destek olmak istese de Allah gecinden versin, ömrü yetmeyecek; o zaman ne olacak ? Ya konu sahibine bir şey olursa, çocuğa kim sahip çıkacak ?

Şu anda çalışmayan kadın, emzikte bebeği varken nasıl çalışacak ? Annesinin destek olacağının garantisi var mı ? Kadın kendi çocuğunu büyütmüş, belki kızını evine dahi kabul etmeyecek; bu da bir ihtimal. Veya annesi destek olmak istese de Allah gecinden versin, ömrü yetmeyecek; o zaman ne olacak ? Ya konu sahibine bir şey olursa, çocuğa kim sahip çıkacak ?
Hiçbir şeyin garantisi yok ki hayatta, sadece hissettiklerimi yazdım konu sahibi aldıracağını söyledi cevaben. Evlilik dışı olan bir kızı biliyorum annesi büyüttü etti yakınlarda evlendirdi, kolay olmamıştır tabii ki onun için ama yine de bu yolu seçmiş

Hiçbir şeyin garantisi yok ki hayatta, sadece hissettiklerimi yazdım konu sahibi aldıracağını söyledi cevaben. Evlilik dışı olan bir kızı biliyorum annesi büyüttü etti yakınlarda evlendirdi, kolay olmamıştır tabii ki onun için ama yine de bu yolu seçmiş
Kızın hayatı nasıl geçti peki ? Evlenince filmlerdeki gibi hikaye mutlu sonla bitti diye bir şey yok ki.

Konu sahibinin ne işi ne de bir birikimi yok elinde. Adam yarın evden gitmesini istese; nereye gidecek, ne yapacak belirsiz.

Kızın hayatı nasıl geçti peki ? Evlenince filmlerdeki gibi hikaye mutlu sonla bitti diye bir şey yok ki.

Konu sahibinin ne işi ne de bir birikimi yok elinde. Adam yarın evden gitmesini istese; nereye gidecek, ne yapacak belirsiz.
Nasıl geçtiyse geçmiş olan olmuş artık tıpkı bu durumdaki gibi. Aldırmaması kendi fikrim başka türlüsü de sizin fikriniz. Mantıklı olduğu için vesaire söylemiyorum tabii ki. Kolay bir yaşamı olur mu diyorum. Hissettiğim bu yönde, ne kadar küçük de olsa bir bebeğe kıyamıyorum

Çocuk istemeyen o 😇 korunmayan o ne güzel iş, aldırma psikolojisini sana yıkıyor ne kolay ahlaksız adam. Bana nedense ona korunuyorum deyip dikkat etmedin gibi geldi ama saatine dikkat edildiği sürece baya korunma oranı yüksek çünkü hapsa eğer.
Bu arada evlenir diye umuyorsan bin dereden su getiren adam o çocuk doğsa bile evlenmez.
Gerçekten çok yalancı birisi beni ayakta uyuttu , inş ahım peşini bırakmaz o kadar vicdansız ki . Ben bebeği yarın aldırmaya karar verdim sonra da her şeyimi toplayıp gideceğim çok zor olacak ama dayanacağım

Nasıl geçtiyse geçmiş olan olmuş artık tıpkı bu durumdaki gibi. Aldırmaması kendi fikrim başka türlüsü de sizin fikriniz. Mantıklı olduğu için vesaire söylemiyorum tabii ki. Kolay bir yaşamı olur mu diyorum. Hissettiğim bu yönde, ne kadar küçük de olsa bir bebeğe kıyamıyorum
Bende kıyamıyorum ama karşımdaki çok vicdansız merhametsiz birisi ne olursa olsun bebeği aldırtmak istiyor

Gerçekten çok yalancı birisi beni ayakta uyuttu , inş ahım peşini bırakmaz o kadar vicdansız ki . Ben bebeği yarın aldırmaya karar verdim sonra da her şeyimi toplayıp gideceğim çok zor olacak ama dayanacağım

Allah yardımcın olsun. Mutlaka psikolojik yardım da al. Atlatacaksın. Travmatik hale getirirsen zor olur. Hayırlısı olsun herşeyin. ☘️🥺

X