Sevgilim evlendikten sonra anne babasıyla kalacağımız söylüyor kararsızım ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adam kıtlığı yok haklısınız ben konuşacağım tekrardan eğer ki kabul etmezse kendisi bilir haklısınız bencillik olabilir ama bu doğru insan olmadığı anlamına gelmez ki
Bencil insan doğru insan mı? :) Yazık. Çok safsınız siz, çok toysunuz, çok temiz bi yerden hayata ve insanlara bakıyorsunuz. Bencillik düz bir kötü insan özelliğidir, bencillikle sorunsuz bir evliliğin mümkün olduğunu söyleyene elimde temiz bir köprü var kelepir.

Bunu sadece bencillik olarak gormeyin bu bencillik degil ki sadece bu durumu kucumsemeyin. Birincisi sadece ilk sirada annesi var yani annesi sizi dovse bile her zaman o haklidir cunku annesi melek asla ozel hayatiniz olamaz annesi hep orda olmali cunku annesi hep iyi niyetli kufurde etse iyi niyetinden etmistir. Siz daha yolun basindasiniz burda anneci erkekleri bir okuyun ayni evde kalanlari bir okuyun o melek dediginiz kayinvalde evlenince nasil seytana donuyor fark edersiniz ki bu duruma gelmeden ayrilmanizi isterim butun bunlari yasayarak degilde baskalarindan nasihat alarak ogrenin. Bu adam yuzdebir milyon yanlis insan bunun garantisini veriyorum size emin olun.

Yok dediki onların ayrı düzeni olana kadar biz ayrı yerde kalırız dedi ki başta ben bu fikri ortaya atmıştım o da tabiki de onca kişiyle seni aynı evde yaşatır miyim gibisinden söylendi onların düzeni oturana kadar biz ayrı evde kalırız dedi ama kız kardeşi var şuan saha 17 sinde o süreçte 23 olacak ve muhtemelen 2 3 sene belki 4 sene ailesiyle duracak yeni yeni bir şeyleri olur çünkü e abisinin evlenip evlenmeyecegi belli değil ya da ablasının soracağım ona bunları bakalım ne diyecek
Abisi ablası evlenecek kendi düzenlerini kuracak siz de evli bir çift olacaksınız madem kendi düzeninizi kurun.. bu çocukla çok zor kardeşim daha zaten 4 yıl var diyorsun hiç zamanını harcama onunla

Evet cok annesi gerçekten ama huyunu suyunu çok sevdiğim için bilmiyorum ya sevdiginde bambaşka biri oluveriyor geçen gün ben konuşurken şey demiştim ya dedim annenn baban neyse de kardeşin abin falan onlar var şeklinde konuştum o da dedi işte o ne demek annen baban neyse de ne demek falan dedi bana baya zoruna gitti sevineceğine annen baban neyse de diyorsun dedi işte yine aynı şeyleri söyledi onlar seni kızından ayirmazlar bana neden güvenmiyorsun dedi pişman olmayacaksın dedi benim annen baban neyse de dediğim kısma takılmış yani hem dedi kaynanasiyla yaşayan milyonlarca insan var dedi yani bu şekilde konuştu bende bu zamanda zor dedm kizlar neler neler istiyor kaldı ki anne babayla yaşamak olacak dedim zor dedim yani neden zor diyor dedim ki en basiti istediğim gibi giyinemeyecegim istediğim gibi hareket edemeyeceğim bir koltukta uzanayım o da olmaz falan dedim işte böyle konuştuk hak veriyorum sana sizinkilere uzakta başka bir evde kız olarak korkuyorsun haklısın ama bana güven dedi yani güzelce anlattı bana bunları bilmiyorum ama tek sorun bu olsa keşke bunun dışında mezun olacak 27 sinde sonda param yok para gerekiyor dedi 29 a kadar uzayabilir dedi ailesi destek olamıyor durumlari pek yok babam yok destek olsun dedi abisi iş arıyormuş abim ise girerse 26 27 gibi işimiz olur dedi destek olur bana deid o da belli değil daha abisi ablası onları geçtim kardeşi evlenmezsa ne yapacak onu da soramadım tam konuşamadık

Evet cok annesi gerçekten ama huyunu suyunu çok sevdiğim için bilmiyorum ya sevdiginde bambaşka biri oluveriyor geçen gün ben konuşurken şey demiştim ya dedim annenn baban neyse de kardeşin abin falan onlar var şeklinde konuştum o da dedi işte o ne demek annen baban neyse de ne demek falan dedi bana baya zoruna gitti sevineceğine annen baban neyse de diyorsun dedi işte yine aynı şeyleri söyledi onlar seni kızından ayirmazlar bana neden güvenmiyorsun dedi pişman olmayacaksın dedi benim annen baban neyse de dediğim kısma takılmış yani hem dedi kaynanasiyla yaşayan milyonlarca insan var dedi yani bu şekilde konuştu bende bu zamanda zor dedm kizlar neler neler istiyor kaldı ki anne babayla yaşamak olacak dedim zor dedim yani neden zor diyor dedim ki en basiti istediğim gibi giyinemeyecegim istediğim gibi hareket edemeyeceğim bir koltukta uzanayım o da olmaz falan dedim işte böyle konuştuk hak veriyorum sana sizinkilere uzakta başka bir evde kız olarak korkuyorsun haklısın ama bana güven dedi yani güzelce anlattı bana bunları bilmiyorum ama tek sorun bu olsa keşke bunun dışında mezun olacak 27 sinde sonda param yok para gerekiyor dedi 29 a kadar uzayabilir dedi ailesi destek olamıyor durumlari pek yok babam yok destek olsun dedi abisi iş arıyormuş abim ise girerse 26 27 gibi işimiz olur dedi destek olur bana deid o da belli değil daha abisi ablası onları geçtim kardeşi evlenmezsa ne yapacak onu da soramadım tam konuşamadık
Biz ne diyoruz sen ne diyorsun be guzelim. Off cok safsin ne desek kâr etmiyor sana. Sacma sapan konusmus hala oyle dedi boyle dedi buna alindi bana guven dedi ayni seyleri soyluyorsun. Yasa da gor baska birsey demiyorum. Cok cekeceksin cok pisman olacaksin o kadar soyluyorum sana.

Evlendikten sonra anne babamla kalmak istiyorum annemi yalnız bırakmak istemiyorum diyor annesine zaten çok düşkün lütfen objektif yorum yapın anne babasi o kadar yaşlı değil 58 varlar bherkes olumsuz yorum yapıyor kendisi mühendislik okuyor ve 23 yaşında aynı yaştayız mezun olunca 27 olmuş olacak ve inşallah evleneceğiz ( uzun süredir tanıyorum yeni bu yola adım attık) merhametini bana karşı ilgisini temiz olmasını düşünceli olusunu çok seviyorum ama aile konusu beni şüpheye düşürüyor çünkü ne kadar aşık olsam da annemsiz olmaz diyor ve annesine küçük yaşlardan beri sözü varmış beraber yaşayacağız seni bırakmayacam diye sözümü tutmak istiyorum ben seni asla bırakmam sende annemi bırakma diyor
Annesinin memesinden ayrılamamıs erkekler baba olamazlar
Cunku kendisi halen anne kuzusu once onu aşmalılar

Öte yandan iyi kötü Bi sorununuz olsa kayınaıleyle... hep sineye cekeceksiniz onlara hıc laf ettırmeyecek
Benım annem oyle demez benım annem oyle Yapmaz benım annem ıyı niyetle demıstır
Sen yanlıs anlamışsındır senin alınganlıgın
E kadın yaşlı idare et.

Bıtmez yani
Arkadasım ceke ceke Bi hal oldu cocukta yok ama Bosanmak da zor geliyor.
Kalırsın oyle bı ömür

Bence evlenin ama siz anne babanızla kalıp onlara bakın, eşiniz de kendi anne babasıyla kalsın. Arada ailecek birbirinize gider bir iki hafta kalırsınız, böylece kimsenin annesi de yalnız kalmış olmaz. Nasıl fikir?
O kadar dil dökülmüş ama siz hala yok ben başımı yakacağım diyorsunuz. Buyrun yakın, kolay gelsin.

Bence evlenin ama siz anne babanızla kalıp onlara bakın, eşiniz de kendi anne babasıyla kalsın. Arada ailecek birbirinize gider bir iki hafta kalırsınız, böylece kimsenin annesi de yalnız kalmış olmaz. Nasıl fikir?
O kadar dil dökülmüş ama siz hala yok ben başımı yakacağım diyorsunuz. Buyrun yakın, kolay gelsin.
Bircan bali oyle demıstı bı yayınında 🤣 nıye var olan duzenımızı bozalım dıyor.

Bircan bali oyle demıstı bı yayınında 🤣 nıye var olan duzenımızı bozalım dıyor.
Çok haklı. İnsanlar evlenip yeni bir aile kuracağız diye kök ailelerini bırakıp gidiyorlar, hiç olacak şey mi bu?
Üstelik maddi açıdan da faydalı bir şey. Ne ev kirası olacak ne de eşya alınması gerekecek. Bir düğün masrafı bitti gitti.

Saftoş saftoş konusma ayrilcaksin herhalde. Yil olmus 2024 uzaya ciktik. Hala kaynanamla oturcam diyen yurdum kizlari

Saftoş saftoş konusma ayrilcaksin herhalde. Yil olmus 2024 uzaya ciktik. Hala kaynanamla oturcam diyen yurdum kizlari
Ama sevgilisi bana güven çok iyi olacak demiş. Adama güvenmesin mi yani? Senin annen yalnız kalsın ama benimki kalmasın demiş, ne kadar düşünceli bir erkek. Bırakılır mı hiç?

Daha adam şimdiden "Annen baban neyse de..." lafını çekemiyor, sen buna ailesinin sana yanlış yaptığını hayatta inandıramayacaksın. Onlar melek oldu şimdiden, sen ağzını açsan fesat, bozguncu, geçimsiz, saygısız olacaksın. Çünkü onlar melek, kendi dedi ya hani. Sütte leke var onlarda yok. Kardeşleri yuvasını düzenini kurup uçacak, sen başlarını bekleyeceksin. Bayramlarda tatillerde hepsi bir çoluk çocuğu da peşine takıp doluşacaklar, ne bayramdan ne tatilden bişey anlayacaksın; bozguncu, saygısız, geçimsiz olmamak için susmak zorunda kalacaksın. Eşin sevgisini şartlarına uyum sağlamak karşılığı vadedecek ama kendi iyiliğini onurunu çiğnemek pahasına yaptığında da sana saygısı kalmayacak. Kendini sevmeyeni anası babası bile sevmiyor çünkü.

Bencil insan doğru insan mı? :) Yazık. Çok safsınız siz, çok toysunuz, çok temiz bi yerden hayata ve insanlara bakıyorsunuz. Bencillik düz bir kötü insan özelliğidir, bencillikle sorunsuz bir evliliğin mümkün olduğunu söyleyene elimde temiz bir köprü var kelepir.

Haklısınız ben anlayamam siz daha iyi anlarsınız yaşamış geçirmiş insanlarsınız insan sevdiği için her şeye katlanır diyor bende sen benim için nelere katlanacaksin dedim sen benim için nelere katlandn dedi bende mesela dedim 29 a kadar bekle diyorsun dedim ailene arkadaşlarına çekindiğin için söylemiyorsun dedim çok kıskancım dedi her şeyine karışırım dedi tamam dedim kabul ettim dedim ama sadece şunu anlamadım 3 4 sene çok değil ki sadece 3 4 sene dedim bizim tarafa yakın yerler de otururuz dedim aramızda 3 saatlik mesafe olduğu için yok dedi ailemi bırakamam dedi sadece 3 4 sene için çünkü benim ailem yaşlandı zaten ben evlenene kadar 76 olurlar 77 olurlar 3 4 sene yakınlarında kalıp ihtiyaçlarını gidersem çok muydu işte asla olmaz diyor bırakamam diyor 3 4 sene benim için öncelik yapamıyor ama kendisi ömür boyu ailesinin yanında kalmamı istiyor yani bilmiyorum sanırım olmayacak böyle insanlar kafama dank ede ede söylediler yakın arkadaşıma hemfikir zor dedi iyi bakmıyor olmayacak ya

Daha adam şimdiden "Annen baban neyse de..." lafını çekemiyor, sen buna ailesinin sana yanlış yaptığını hayatta inandıramayacaksın. Onlar melek oldu şimdiden, sen ağzını açsan fesat, bozguncu, geçimsiz, saygısız olacaksın. Çünkü onlar melek, kendi dedi ya hani. Sütte leke var onlarda yok. Kardeşleri yuvasını düzenini kurup uçacak, sen başlarını bekleyeceksin. Bayramlarda tatillerde hepsi bir çoluk çocuğu da peşine takıp doluşacaklar, ne bayramdan ne tatilden bişey anlayacaksın; bozguncu, saygısız, geçimsiz olmamak için susmak zorunda kalacaksın. Eşin sevgisini şartlarına uyum sağlamak karşılığı vadedecek ama kendi iyiliğini onurunu çiğnemek pahasına yaptığında da sana saygısı kalmayacak. Kendini sevmeyeni anası babası bile sevmiyor çünkü.

Evet yaa neyse dedim diye kızdı tavırlandi yani nasıl neyse dersin dedi bende daha şimdiden böyleysen ileride aramızda mevzu olsa nasıl olacak dedim bir şey demedi ama dedi neyse diyorsun mutlu olman gerekirken neyse mi denir falan yaptı belli etti az buçuk kendisini ara diyor da hiç arayasım bile yok açıkçası dün çok dua ettim galiba olmayacak ne bileyim benim için bir tek şey yapmayan biri içn ben neden onca şey yapacam ona ne zorunluluğum var

Sizin erkek kardeşiniz var mı?
Ben ailemle görüşmüyorum ne annem ne babam onlardan haberim yok başka bir aileyle büyüdüm yani hayatımda net bir anne figürü olmadk evet benim ailem bana çok güzel davrandı ama net bir anne figürü olmadı hayatımda açıkçası 2 kisi büyüttü anne olarak anne vasfinda

Annesiyle tanıştın mı? Nasıl insanlar ailesi?
Bilemiyorum, ne kadar iyi olurlarsa olsunlar insan kendi evi, düzeni olsun ister. Evinde rahat olmayı arzular, sevdiği insanları ağırlamak konuk etmek ister. Fakat ev üstünde mümkün değil. Sürekli istemediğin tanımadığın misafirler, rahat olamama, kendi düzenini oturtamama hali olur. İster istemez sorunlar hasıl olur. Hele de anneci olduğunu düşünürsek... İstemediğini belirtebilirsin, orta yol bulunur her zaman. Bulunmazsa da ezdirme kendini.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X