Popüler Konu Sevgili günlük...

Sevgili günlük,

önceden şarkılar bile daha güzel daha anlamlıydı, kendimi cok sansli görüyorum 90 larin cocugu oldugum icin 🤍

🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶
Çare gelmez ağlamaktan
Ayrılırmı et tırnaktan
🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶

Sevgili günlük , galiba çağımızın hastalığı hep olumsuzluk , sevgisizlik, ufacık şeyleri kendine dert etme, Halbuki yaşadığımız sağlıklı her an için o kadar çok şükretmeliyiz ki. Sağlııklı olunca halledilemiyecek hiçbir şey yok. Ben bir depremzede olarak sağlığın önemini bir kez daha anladım. Mal, para herşey boş.

Rabbim, bir gün çocuğum/çocuklarım olursa/olacaksa/olmalıysa ona dolu dolu gerçek, koşulsuz, içten sevgi, güven, değer verebilecek biri olmamı sağla, bu dünyada nasıl yaşayacağını, nasıl hayatta kalabileceğini, nasıl dengede yaşayabileceğini ona gerektiği gibi öğretebilecek biri olmamı sağla, biz varken de yokken de aklına ailesi geldiğinde gönlüne güven, ferahlık, huzur verebilecek, şükredebilecek şekilde büyütebileyim, her zaman iç huzuru olsun, ruhsal sorunları olmasın ve lütfen tüm bunları güzellikle, kolaylıkla yapabilmemi sağla, tabi öncesinde eksiklerimi de güzellikle kolaylıkla öğret bana, ben kendime de verebileyim tüm bunları, eşimle birbirimize de verebilelim ve tabi tüm bunları babasından da görebilsin, o da böyle biri olsun, tüm bunların olabilmesi için aile içi gerekli koşullar, huzur, güven, sevgi, saygı, denge, karşılıklı değer verme, anlayış olsun.

Nedendi Allah'ım o yoğun hisler.
Neden hayal kırıklığı yaşamalıyım.
Niye o güzel hisler sürerken gerçekten mutlu olamıyorum...
Niye hep dikkatli, tetikte olmalıyım...
Bu mu sevgi...
Bitti işte...

Ağlamaktan başım ağrıdı. Tüm gücümü tüketmiş gibi hissediyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Ne yapacağım şimdi ben?

Bir şeyden kaçıyorum bir şeyden,
kendimi bulamıyorum dönüp gelip kendime yerleşemiyorum, kendimi bir yer edinemiyorum, kendime bir yer...

Gönlüm büyüktü, ben küçücüktüm
Çalıştım durmadan, aşka büründüm
İnandım, yılmadım, bazen üzüldüm
Hasta olsam da size mutlu göründüm

Abv böyle ruh eşi mi ikiz alev mi ne bağlantısıysa. Ya kökünden kopsun ya da kararlı bir şekilde adım atıp yılmadan hatasını kabul edip çabalasın yeter bu nedir ya bu ne biçim bir şeymiş böyle. İllallah ettim! Yıldım! Öf! Dolunay da iyice bunalttı beni.

Adam meseleyi analiz edip çözmüş.

Eklentiler

• C5BBC13E-23C0-43A3-BAE8-2392D397CF46.jpeg
    C5BBC13E-23C0-43A3-BAE8-2392D397CF46.jpeg
    179,9 KB · Görüntüleme: 29
Sevgili günlük,
her gün ne pişireceğim diye düşünmek hem beyni yersiz meşgul etmek hem de dünyanın en sıkıcı düşüncesi.
Mesela günlük yemek listesi sunabilecek kapasitede bir yatay zeka olsa, sebzeleri bütün halde atınca yemek haline dönüştürebilen tencere yapsalar ya da düşünce gücüyle yemek yapabilsek🙄

Atomu parçalarken böyle şeylerle uğraşmak istemiyorum şahsen😂

2024 yılının kendi bağımsız, refah, keyif, mutluluk, huzur, şifa, özgürlük ... dolu hayatımın en sağlam en güzel en doğru şekilde, özümle uyumlu şekilde, sevgiyle temelini attığım yıl olması, bunu başarılı şekilde yapabilmem, sonuçtan oldukça memnun olmam, sonunda da sevinçten ağlayarak şükretmem için neler mümkün?
Kendimle, özümle uyumlu en doğru, en güzel ve aynı zamanda en akıllıca kararlarını kısa sürede alabilmem ve bunlara kolaylıkla adım atarak başarıyla tamamlayabilmem için neler mümkün?
Tüm bunları yapabilecek gücü, cesareti, azmi, disiplini, inancı, bu yolda ihtiyacım olacak her özelliği fazlasıyla bulmam için neler mümkün?
Bu yolda hiç bir engel, tıkanıklık yaşanmaması, tüm negatif enerjilerden, insanlardan korunmam için neler mümkün?
Bu yolda destekleyici, koruyucu enerjiler ve insanlarla karşılaşmam için neler mümkün?
Kendimdeki tüm potansiyelleri, ruhumun ve bedenimin tüm ihtiyaçlarını, onlara fayda sağlayacak her şeyi fark edebilmem ve en güzel en doğru şekilde bunları gerçekleştirebilmem için neler mümkün?
Çıkabilecek problemlerde en iyi çözümü en kısa sürede bulup problemleri hemen çözebilmem için neler mümkün?
2014 yılının benim için olan tüm potansiyellerinin, şanslarının farkında olabilmem ve bunları en iyi en doğru şekilde değerlendirebilmem için neler mümkün?
Mükemmel sağlığa kavuşmam ve artık sonsuza dek mükemmel sağlıkta kalmam için neler mümkün?
Tüm bunlar güzellikle, kolaylıkla oldu bile...

Allah'ım teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim ve daha da çok teşekkür ederim. Şükürler olsun :KK200:

Sevgili günlük insanların bana suçluymuşum gibi davranmasından bıktım
Haykırarak ağlamak istiyorum ama bebeğim etkileniyor ağlamak bile lüks oldu kendim bile bana yüküm
Mesaj atmasını beklyorum

Ben ve yalnızlığım iyi gidiyorduk, sonra aniden o geldi yalnızlığımla arama girdi ama gitmesi de uzun sürmedi, diğer yandan benim kabullenişim uzun sürdü, şimdi yalnızlığıma tekrar alışmaya çalışıyorum. Niye oldu bu Allah'ım? Niye acıdı içim bir anda oldu bitti bir durum ile... Bir an güneş açtı sonra hemen kapandı hava... Aylardır kapalı... Bitsin bu süreç artık.

X