Sespa yayıncılık ve dolandırıcılık

Parayi verirken TAHSİLAT MAKBUZU iste. Makbuzun ustunde odedigin ucretin, firmanin kasesi ve yetkilinin imzasi olmasina dikkat et. Ek bi kagit hazirlamana gerek yok. Gecmis olsun.

yok senet yazmıyor
sözlesme dıyor
kapıdan satıs yetkı belgesı yazıyor altın da da sözleşme no :,,,,,

sız bılırsınız zaten ımzaladıgınız seyı...sozleşmenın altına senet eklerler genelde ondan sordum....dedıgım gbı belırtılen tutarı yatırırsanız makbuz elınızde oldugu surece sıkıntı olmaz....
bu arada savcılığa suç duyurusunda bulunabılırsınız....madem bu kadar sıkayet var ortada bır dolandırılma var demekkı

bende banka dan direk gişeden yapacagım, ıslak ımzalı olsun dıye en azndan ,
su fatura olayını solıyım yarın bu ısı halledıcem fatura da getırsın ben akıl edememıstım sozlesmem var dıe
Sözleşmeyi alın mutlaka, faturadan daha önemli diyebilirim. Sözleşmede 600 yazıyordu o 320 verdi bende faturayı 320 kestim diyebilir. Sözleşmenin örneğini alın, para gişeden de olsa internetten kendinizde havale yapsanız farketmez. İhtiyacınız olduğu an banka size o dekontu çıkarıp verir

sız bılırsınız zaten ımzaladıgınız seyı...sozleşmenın altına senet eklerler genelde ondan sordum....dedıgım gbı belırtılen tutarı yatırırsanız makbuz elınızde oldugu surece sıkıntı olmaz....
bu arada savcılığa suç duyurusunda bulunabılırsınız....madem bu kadar sıkayet var ortada bır dolandırılma var demekkı

fatura istedim faturanız zaten elinizde dedi, sözleşmeyi fatura sanıyor hayır bu sozlesme dedım fatura adınıza onbes gun ıcınde gelır dedı kudurcam smdı

merhaba Arkadaşlar
Lütfen anlayan biri cevaplasın :KK43:

Yaklasık bır ay evvel calıstıgım fırmama sespa yayıncılıktan mehmet y adında bır şahıs kitap tanıtım adına geldı ve kitap tanıtmak ıstedgını kitapların yoptan satısını yaptıgını belirtti, bende kitap okumayı seven bırı olrak onu canı gönülden dinledim ve toptan almamın mantıklı oldugunu dusundum , mehmet y . Her turlu cayma hakkım oldugunu on dort gun ıcınde cayma hakkına sahıp olacagımdan bahsetti bende eger sıkıntı olursa ısem zaten cayma hakkımı kullanırım dıye kabul ettım toplam da 320 tl lık bır odeme olacagını aylık 32 tl taksıtle ve 60 tl bir ön ödemesınınn oldgunu soyledı o an yanmda olmadıgı ıcın ucretı veremedım,
Daha sonra elımde olmayan nedenlerle cayma hakkımı kullanmam gerektı, fırmayı aradıgımda kesınlıkle ılgılenmedıler , kitapları getıren mehmet y ise oncelıkle kayıdımın olustırulması gerektıgını soyledı cayma hakımı kullanmam ıcın sısteme gırıs yapılması gerekıyormus o yuzden kıtaplar bende kalacakmıs daha sonra ben fax cekecekmısım o fax la benım cayma hakkımı kullandrıacaklarmıs oyle dedı. Bende mehmet y nın soyledıgı gıbı kıtapları aldım ve fax cektım fırmaya , fırmayı faxıb gıdıp gıtmedgını teyt etmek ıcın aradgmda bana gerı donus yapacaklarını soyledıler tabı ben fax cekmeye bır hafta boyuncada aramaya devam ettm fakat hıcbır sekılde gerı donus yapılmadı her aradgmdada sekteter yada telf acan şahıs kım ıse o kısıden sankı cok gereksz yere arıomusum gb ya azar ışittim yada maıl atmam ıstendı, bu boyle ıkı hafta devam ettı , takı dun e kadar dun aradgmda telf a sureklı cıkan bayan benmle hıc gorusmedgını , pıskın pıskınde ne fax la ne de maılle ıslem yapmadıklarını soyledı, yanı zaten cayma hakkımın da gecmıs oldgunu ucretı odemem gerektgını soyledı,
Salak durumuna dustum!
Ayrıca netten arastrdgm kadaryla sikayet var sıtesınde aslında bır cok kısı benımle aynı durumda.
Tuketıcı haklarını aradıgımda bana cayma hakınn gectıgı ıcın bsy yapamayacaklarını soyledıler,
Tamam ben ödeyecegımbu ucretı kıtapları alacagım cnku bu cırkınlıkle savasamıyorum
Lanet olsn dedım, benım aklm bukdr fenalıga bu kadar şarlatanlıga ermeyecek fakat
Şikayet var sıtesınde taksıtlerının bıtmesıne ragmen hala sespa yayıncılıgın ucret talep ettıklerınden bahsetmısler, benım nıyetım sızden akıl almak bu durumda ne yapmalıyım?
Taksıtlendırmeyecegım 320.- tl yı verecegım elden ama bır kagıt ımzalatmam lazım kagıda

Su su taırhde elipp e ait su no lu sözlesmeye aıt olan 320 tl yı tamamını elden alıyoprum, sozlesme aslını elipp e verıyorum bundan sonra hıc bır hak talep edılmeyecektır
Gibi bir yazı imzalatsam olur mu?
Yani en azndan ucretı aldıklarına daır benım adıma bır belge olur ve bundan sonra bır ucret talep etmelerının onune gecmıs olurum
Yada bankadan yatıracagım banka no ları mevcut ve ıslak ımzalı bulunduracagım sozlesmemın aslını alacagım?

Sizce ne yapmalıyım
Tesekkur edıyorum
buna benzer bir olay benim de başıma geldi üniversitede iki set kitap almıştım. ama senet imzlattılar bana ve ödeme yapamadım icra geldi sonrasında ödeme yapabildim. ödeme yaptığına dair kişilerin vergi daire vergi no firmanın tam açılımı olan kaşe basmalarını iste. ödemeyi alan kişinin kaşesini ve imzasını mutlaka isste.

aklım durdu okuduktan sonra panık oldum zaten!
fatura istedim fatura elinizde dedı sozlemeden bahsedıyor
ben de bu sozlesme dedım fatyra onbes gun ıcınde elınızde olur dıor yalancıı kopek

aklım durdu okuduktan sonra panık oldum zaten!
fatura istedim fatura elinizde dedı sozlemeden bahsedıyor
ben de bu sozlesme dedım fatyra onbes gun ıcınde elınızde olur dıor yalancıı kopek

dedıgım gbı savcılğa suc duyurusunda bulunun.....

İyi günler.. Merak ettim Sespa Yayıncılık'tan sözleşmeni alabildin mi?
Aynı şey benim de başıma geldi de sormak istedim..

İyi günler.. Merak ettim Sespa Yayıncılık'tan sözleşmeni alabildin mi?
Aynı şey benim de başıma geldi de sormak istedim..

Merhaba,

cok zorladılar beni
bende ucretı bankaya yatırdım cunku fesetme suresı gecmıstı tabı taksıtle ugrasmamak ıcın hepsını odedım, dekontu elıne verdım zar zor fatura kestrdım, hallettım yanı
sende dıkkat et
sen ne yaptın

Benim olay 17 Aralık günü oldu.. Ben öncelikle Polise şikayet ettim, ardından İstanbul Bilim Sanayi'ye faks çektim.. Geçen hafta gelip kitapları aldılar ve sözleşmenin aslını bıraktılar. Satışı yaptıkları gün bana nüsha bırakmamıştı, şu anda sözleşmenin aslı bende ama yine de korkuyorum. Sizce aslı bendeyken ve kitapları aldıkları halde ödeme talep edebilirler mi?

Benim olay 17 Aralık günü oldu.. Ben öncelikle Polise şikayet ettim, ardından İstanbul Bilim Sanayi'ye faks çektim.. Geçen hafta gelip kitapları aldılar ve sözleşmenin aslını bıraktılar. Satışı yaptıkları gün bana nüsha bırakmamıştı, şu anda sözleşmenin aslı bende ama yine de korkuyorum. Sizce aslı bendeyken ve kitapları aldıkları halde ödeme talep edebilirler mi?

aslı sende nasılsa br sıkıntı olacagını düşünmüyorum ama sen yine de arastr

Merhaba hanımlar, bende birkaç ay evvel aynı sorunu yaşadım. Belki mağdur olan birileri okur, bilgi edinir diye yazmak istedim.

Bu firma birçok sözleşmeyi sonradan dolduruyor yani izniniz dışında. Bu yasal olarak suçtur zaten, tabi ispatlanabilirse. 14 günü geçirmeden noterle ihtar gönderin lütfen. Para ödeyeceksiniz notere ama en kesin yöntemi bu. Sonra 1 hafta-10 gün içinde iade almazlarsa elinizdeki tüm evraklarla tüketici heyetine başvurun, onlar çözeceklerdir durumu.

Eğer iade süresini geçirmişseniz de ödeme yapmayın. Savcılığa suç duyurusunda bulunun önce. Zaten siz ödeme yapmayınca avukatları arayıp ödeme yapmanız gerektiğini,yoksa icra takibi açılacağını söyleyecektir. Sakın korkmayın. İcra takibi açıldığında 1 hafta itiraz süresi vardır borçlunun. Müdürlüğe itiraz dilekçesi sunarsanız takibiniz durdurulur. (bazen gözden kaçabilir, arada arayın bence müdürlüğü). İtirazınız değerlendirilir ve yüksek ihtimalle haklı bulunursunuz. Bu tarz firmalar devlet kurumları tarafından az çok bilinir zaten, gereğini yaparlar.
Bu devirde gerçekten insanlara güvenmemek lazım.
Kişisel fikrim, böylelerinden korkulduğu için bu duruma geliyorlar. herkes inat edip hakkını aramalı. haksızsanız bırakın mahkeme haksız bulsun sizi, onlar değil. Ailenizin rızkını haklı olduğunuz halde başkalarına yedirmeyin.

Arkadaşlar bu dolandırıcıların tuzağına ben düştüm siz düşmeyin milleti 15 gün cayma hakkıyla kandırıp sözleşme imzalatıp bir daha da ilgilenmiyorlar. 12 gün beni oyaladılar 13.gün notere gidip kağıt cıkardım ve bizzat şişlideki adreslerine kendim gittim cayma bedelini noter tasdikli şekilde önlerine sundum ve asıl sözleşme kağıdımı vermek zorunda kaldılar 15 gün dolsa yine beni oyalayacaklardı noter kağıdını görünce şaşırıp kaldılar hiçbir şey yapamadılar sizde cayma süreniz dolmadan bu şekilde yapıp kurtulun.İnsanları kitaptan soğutuyorlar.

Sespa Yayıncılık İade Almıyor ve Cayma Hakkından Zaman Kazanmaya Çalışıyorlar! Satılan kitapların fiyatını yüksek bulduğum için iade hakkımı kullanmak istedim. Yalnız 14 gün cayma hakkımdan zaman kazanmak istedikleri için oyalayarak ve erteleyerek yardımcı olmadılar. T** adındaki satıcı beni arayıp ödeme istedi. Ben ürünün iade olduğu hatırlatarak yardımcı olmasını istedim. Bahaneler üretince bende sizi şikayet edeceğim dediğimde kabalaştı ve sesini yükseltti. Satıcılar güvensiz. Satış yapmak için yalan konuşabiliyorlar. Baskıcı bir tutumları var. Kendilerini şikayet ettim. Tüketici Hakları'na dilekçe yazdım. İade olduğu için yazılı bildirmeniz gerekiyor iadeli taahhütlü olarak kendilerine de iade bilgisi gönderdim. Kitapların yüzüne bile bakmadım. 14 gün geçmeden bunu yaptım ben firmayı hemen araştırdım zaten hiç bir sekilde ücret ödemedim dikkatli olalımmm bana mesaj falan bilem attılar ben önemsemiyorum ama bu sahtekarlığı herkese yapılmasın diye daha fazla insan yanılmasın diye gayret gösteriyorum ...

X