Servis ücreti ödedim?

Filtrekahvem

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2023
248
68
Bugün canlı müziğe gittim müzik ve içtiğim içeceklerin ücretini anlarim da fişte 34 tl servis ücreti yazıyordu ödedim tartisma çikartmak istemedim ama bir daha bu mekana gitmeme karari aldim ilk defa gitmistim zaten.bi daha başka bir mekanda servis ücretini görürsem fişte napmaliyim? Siz ödüyor musunuz?

Bugün canlı müziğe gittim müzik ve içtiğim içeceklerin ücretini anlarim da fişte 34 tl servis ücreti yazıyordu ödedim tartisma çikartmak istemedim ama bir daha bu mekana gitmeme karari aldim ilk defa gitmistim zaten.bi daha başka bir mekanda servis ücretini görürsem fişte napmaliyim? Siz ödüyor musunuz?
Bahşişin başka adı bu, artık çok yerde böyle . Adisyondaki fiyatın %10 unu servis ücreti olarak yansıtıyorlar

her mekanda servis ücreti vardır. bazıları diğer hizmetlere ekler bunu bazıları ek olarak fişe ekler. yani normal

Ben olsam sorun çıkarırdım.
Almadığım servisin neden bedelini ödeyeyimki?
Ekstra özenli değişik servis olur tamam ama durduk yere ne alaka. Muhtemelen yasal bile değildie.

Bazı mekanlarda var.

Kuver lüks yerlerde olurdu eskiden, şimdi esnaf lokantasında ve 2. sınıf barlarda bile alınıyor

Bazi yerlerde 400tl ye kadar servis ücreti var.
Fiş numarasiyla tüketici hakem heyetine başvuru yapıyorsunuz
E-devletten yapabilirsiniz.

Canlı müziklerde oluyor genelde. Kalabalık gruplarda arkadaslarina eşlik eden, müzik dinleyen, başkalarının kuruyemisinden vs otlanan, kendi sipariş vermeden eğlenen insanlar için müzik parası gibi bir sey. Küver gibi de düşünebilirsiniz ama ben de sevmem. Kavga çıkaracak bir şey değil ama bir daha gitmezsiniz

X