Eşime çalış dediğimde sinirleniyor

Neden eşim çalışmazken ben çalışayım,annesiyle yıllarca yaşayan kendisi eve bir ekmek getirmeyen yine kendisi,annesine ev konusunda yardım için en çok o mu yardım etmeli ben mi? Bilip bilmeden konuşacağınıza iyi okusaydınız yazımı. Orada dedim ki hatta eşim kendisi işe girene kadar benim de çalışmamı istemiyor. Yani merak etmeyin yan gelip yatmıyorum ayrıca ben açıktam okuyorum ben böyle çabalarken onun böyle "yan gelip yatması" zoruma gidiyor !
Kendini kurtarmak için çalışacaksın
Eşinden farkın ne ki sen de o çalışsın sen yatayım istiyorsun

Söylemek istediğim ilk şey, üslubunuz çok kötü; onu bir düzeltin bence. İkincisi, oldukça agresifsiniz, onu da düzeltin. Bir konu açmışsınız, insanlara "Mal mısın, mal taklidi mi yapıyorsun?" demek hoş değil. Henüz 24 yaşındasın ve laf yetiştirmekte gösterdiğiniz çabayı hayata atılarak gösterebilirsiniz. Çalışmama izin vermiyor deyip köşeye oturmak güzel, işin kolayı. Ona diyor musunuz, "Ben mal mıyım ki sen karar veriyorsun?" diye? Bunu çok merak ettim... AÖF bitirince muhteşem bir gelecek beklemeyecek sizi. Örneğin ben 2 üniversite mezunuyum. Öyle 2 yıllık da değil... Şu an kendi işimi yapıyorum fakat gelin görün ki asgari ücret alıyorum! Yazık değil mi bana? Eşim de üniversite mezunu ve sadece 5000 TL maaş alıyor. Biz bile bu şartlarda sigarayı bıraktık, lükslerimizden vazgeçtik. Vallahi biz de istemiyoruz bu şartlarda çalışmayı, böyle hayat yaşamayı, çalışarak kölelik yapmayı ama mecburuz. Anladınız mı, mecburuz! Kendinize saygınız olsun, ayaklarınız üzerinde durun ki millet de sizi ciddiye alsın. AÖF okumak çalışarak da olur, bahane değil bu.

takdir ediyorum her durumda ayakta kalmaya çalışan insanları..
Lüksümüzden vazgeçtik demişsiniz, evet şimdi linç yemeyeyim, bu ekonomik düzeni savunmuyorum kesinlikle.
Ama yılmamak, her şartta ayakta kalmaya çalışmak, şartları zorlayıp imkanları genişletebilmek de bir başarı, beceri..
Zira ortalık maaş beğenmeyen diplomasızlarla dolu..
kolaya kaçmak maharet değil, çözüm üretme yeteneğin yoksa, sorunların içinde boğulur gidersin.

neticede; Türk Öğün Çalış Güven!

takdir ediyorum her durumda ayakta kalmaya çalışan insanları..
Lüksümüzden vazgeçtik demişsiniz, evet şimdi linç yemeyeyim, bu ekonomik düzeni savunmuyorum kesinlikle.
Ama yılmamak, her şartta ayakta kalmaya çalışmak, şartları zorlayıp imkanları genişletebilmek de bir başarı, beceri..
Zira ortalık maaş beğenmeyen diplomasızlarla dolu..
kolaya kaçmak maharet değil, çözüm üretme yeteneğin yoksa, sorunların içinde boğulur gidersin.

neticede; Türk Öğün Çalış Güven!
İnanır mısın, yeri geliyor kendimizden kısmak zorunda kalıyoruz. Çünkü sorumluluklarımız var. Mesela biri sakat, iki kedim var. Onların da masrafları çok fazla. Eskiden normaldi ama şimdi çok fazla. Kıyafet almayalı uzun zaman oldu mesela. Tabii ki iki üniversite mezunu, çalışıp çabalayan insanlar olarak bunu hak etmiyoruz. Dün dedim ki havalar çok güzel, 9'da hava kararıyor. Ben istemez miyim mesaim bitince bir yerde oturmayı, bir şeyler içmeyi? Bunu bile yapamayacak duruma getirildik, bu da olmamalı. Fakat şimdi kendimi de yırtsam, buradakilere mal da desem elime bir şey geçmiyor. Yaşım geçiyor ama anne olmayı bile düşünemiyorum şu şartlarda. Ben daha kedilerime mama alırken bir hafta internette fiyat araştırıyorum, çocuğu nasıl yapayım?

Yalnız ben anlamadım, karı koca çalışmıyor, annesinin emekli maaşıyla yaşıyorlar, pes!

Kayınvalideye de yazık. 30 yaşına gelmiş bi baltaya sap olamamış tepesine çökmüş evlat yetmiyor gibi bi de eşi gelmiş üstüne. Hani bi laf vardır, fare kendi sığamamış bi de kuyruğuna kabak bağlamış diye. O hesap resmen. 😀 Tabiki boşanmanıza zil takıp oynar, bi boğaz eksilecek.

Aman sakın çalışmayı düşünmeyin. İncileriniz dökülür.

Açıktan okuyorum, kocam çalışmama izin vermiyor ne yapabilirim ki diyor. Burada yol gösterenlere "Mal mısın, aptal mısın, neden anlamıyorsun?" demeyi biliyor da kocasına asla sesi çıkmıyormuş. Kendi yazdı.

Evet evet saldırmalarını ben de okudum. Eşine gık diyemeyip atıp tutangillerden. 😀😀 2.5 aylık sevgilisine kaçmış, çökmüş yani milletin tepesine.

Son kez size diyorum! Çalışmamı istemiyor diyorum,daha dışarı çıkarmazken oradan oraya hava almaya çıkmazken çalışmamı istemiyor diyorum!
O zaman boşanın diyoruz bizde.
Şaka mısınız? 3 kişi 3.000 lira geliriniz var,ev kira ,eşiniz rahatım böyle diyor evde oturmaktan pek memnun, siz çalışmazsanız(ki bence siz calışirsaniz eşiniz asla kata ve zinhar çalışmaz ne de olsa para geliyor diye)eşiniz çalışmazsa nasil yaşayacaksinız?
Annesi ölse el elde el başta kalacaksınız ,maaşıni eşinize bağlamayacaklar. Mirasta kalmayacak ki kalsa bile hazıra dağ dayanmaz,o da yitip gidecek. neye güveniyor ben anlamiyorum cidden.
İnsanda hiç mi gelecek kaygısı olmaz ya bu nedir?
Kime,neye güveniyor eşiniz anlamadim.
Bakın bence büyük hata yapmışsınız evlenerek ama gec değil,çocuk yokken bu adamı anasına bırakıp kapıyı çekip çıkın. Okulunuzu bitirin,yine seversiniz gençsiniz. Bu hayat böyle geçer mi sizce,bu adam değişir mi? Değer mi harcadıgıniz zamana.
Sevgi karın doyurmaz.

İnanır mısın, yeri geliyor kendimizden kısmak zorunda kalıyoruz. Çünkü sorumluluklarımız var. Mesela biri sakat, iki kedim var. Onların da masrafları çok fazla. Eskiden normaldi ama şimdi çok fazla. Kıyafet almayalı uzun zaman oldu mesela. Tabii ki iki üniversite mezunu, çalışıp çabalayan insanlar olarak bunu hak etmiyoruz. Dün dedim ki havalar çok güzel, 9'da hava kararıyor. Ben istemez miyim mesaim bitince bir yerde oturmayı, bir şeyler içmeyi? Bunu bile yapamayacak duruma getirildik, bu da olmamalı. Fakat şimdi kendimi de yırtsam, buradakilere mal da desem elime bir şey geçmiyor. Yaşım geçiyor ama anne olmayı bile düşünemiyorum şu şartlarda. Ben daha kedilerime mama alırken bir hafta internette fiyat araştırıyorum, çocuğu nasıl yapayım?

Yalnız ben anlamadım, karı koca çalışmıyor, annesinin emekli maaşıyla yaşıyorlar, pes!

Siz normalsiniz bu kadar açıklamaya gerek yok. Ayrıca siz iki çocuklusunuz kediler de çocuk bir nevi, sorumluluk istiyorlar. İnşallah hak ettiğiniz maaşları alacağınız iş bulursunuz.

Yorumunuza, bakış açınıza bayıldım. Dünyayı sizin gibilerle doldurmak lazım. Canımsınız...

:dua: :dua: :dua:

Dört çocukluyum ben de anlarım :KK68:eşimle ben de benzer süreçler yaşadık, hak ettiğini alamamak insanı çok demoralize ediyor ama bir kapı kapanır diğeri açılır, vazgeçmek yok.

Kusura bakmayın hanımefendi hayatımda daha önce kaçmadığım için kaçarak evlendim mi denir kaçtım mı denir bilemedim malum kime ne desem gerçi istediği gibi anlayacak da. Bana çalış dendiğinde sinirlenmiyorum, beni tanımıyor burdaki kimse demi? :) O halde benim geçmişimi ya da şu 2 sene de ne yaptığımı bilip öğrenmeden sormadan ne bu şiddet ve celal? Ben snlatmaya çalışığ sinirlenince mi suçlu oluyorum?
Vallahi demin bir konu açtım aynısını bana yaptılar babama bile laf ettiler. Bu platformda ki insanların çoğunun bizden daha problemli aileleri ve hayatları olduğuna inanmaya başladım burdaki yorumları görünce. Kesinlikle yönlendirici bir yorum yok. Eleştiriler sert ve kırıcı. Bizim kadınlarımız annelerinmiz neler çekmiş halbu ki. O zaman hepsi bizim suçumuz. Ve cidden ne geliyorsa kadınların başına yine kadınlardan geliyormuş. Birgünde bunu anladım.

Asla bu adamdan çocuk yapma..

Hemen boşan, sen kadınsın hic mi ihtiyaçların olmuyor, kendi yan gelip yatmayı seviyor diye seni de çalıştırmıyor.

Hele annesi hic mi laf etmiyor oğluna akşama kadar ne yatıyorsun diye çıldırmalık...pes

En nefret ettigim erkek tipi ya. 3bin liralik emekli maasiyla eşyalı evde kirada oturmak, sigara, 3 kisilik en az 2 öğün yeme masrafi falan nasil oluyor? Çocuk olsa ne yapacak bu adam ne yorum yapıyor?

X