Selülit Selülitlere Ölüm !

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

missuniverse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2009
4
0
Merhaba arkadaslar ben araniza yeni katildim.
Ismim gül, almanyada yasiyorum ve henüz 22 yasindayim.

Bende malesef kilo ve selülitleriyle basi derte olanlardanim.

Bundan 4-5 sene önce 54-59 kilo arasinda gidip gelirken birden kendimi 74 kilo olarak buldum.Zamaninda aldigim kilolari kolaylikla verebiliyordum.47 kiloya dahi düstügüm olmustu ama simdi kilolarimla basim derte.Eski kilomla simdiki kilom arasinda daglar kadar fark var ve ne yazik ki aldigim bütün kilolar karin ve sirt bölgeme yerlesti.
Su an belim 105 cm :bbo:
Anlicaginiz belim 6 aylik hamile olan cagla sikelden bile daha kalin. :çok üzgünüm: Edindigim bilgilere göre kadinlar icin ideal bel ölcüsü 82 cm.(101 santimden yukarisiysa saglik riski demek.)

Üstelik aldigim asiri kilolar yüzünden bacaklarim, kollarim ve göbegimde selülitler olustu.

[B]Amacim bugünden itibaren 3-4 ay icerinde 20 kg vermek.[/B]
arkadaslar bu gidise bir dur demenin vakti geldigini anladim! Arastirmayi seven birisi oldugum icin bugüne kadar bircok seyi arastirdim ve denedim.Ise yariyanlarda oldu yaramayanlarda.Kafamda okadar cok sey var ki.Nasil baslasam, hangi formüleri denesem vs.....Cok planli programli biri olmadigimdan dolayi kafami en cok bu belirginsizlik yoruyor.
Saglikli beslenme konusunda bilgi sahibi olmama rahmen yemege ve tatliya olan düskünlügüm sayesinde ve spor yapmadigim icin 74 kiloyu buldum.Önümüzdeki 3-4 ay un, tuz, seker ve hayvansal yaglardan uzak durmayi ve gün icerisinde 2,5-3 litre su tüketmeyi pilanliyorum.Ayrica diyetimi yesil cay gibi bitkisel caylarla desteklicem. Bunun disinda günde 1 saat spor = cardio (yürüyüs, Crosstrainer, bisiklet) yapmaya niyetliyim.Buna ek olarakta hergün ve ya haftanin her ikinci günü aletli egzersiz yapmak istiyorum.
(Daha önceleri spordan yarim saat önce L-carnitin kulaniyordum ve ise yariyordu.L-carnitin yag yakarak hizli enerji temin ediyor, kas kitlesini koruyor ve gelistiriyor.Ayrica vücut hücrelerine oksijen alimini hizlandiriyor.Buna karsin ben simdiki diyetimin ilk ayinda L-carnitinden uzak durcam.ikinci aydan sonra L-carnitin kulanabilirim.)
Bildiginiz üzere problemli bölgem belim. Bu yüzden spora baslamadan önce vücuduma aspirinli&bebek yagi& limonla yapilan karisimi sürmeyi pilanliyorum ve problemli bölgeme masaj yaptiktan sonra spor yapmayi düsünüyorum.Cünkü duyduguma göre önceden problemli bölgeye masaj yapilirsa ( masaj kan dolasimini hizlandirdgindan) spor sirasinda önceden isinmis olan o bölgedeki yaglar eriyormus.aspirinli&bebek yagi& limonla yapilan karisimi daha önce hic denemedim insallah faydasini görürüm.

Daha önceleri Kahve Telvesi ve karisik kremlerle hazirladigim bir karisim belimin incelmesinde cok etkili oldu.Bu karisimi karnima sürüp strechle sariyordum ve 1-2 en fazla 3 saat sonra sicak suyla dus alip karnimi yosun sabunu ve lifle masaj yaparak yikiyordum.Ardindanda soguk suyla sok uyguluyordum.Dustan cikar cikmazda cildimi hemen bir nemlendiriciyle nemlendiriyordum. Tabiki ayni karisimi peeiling olarak bacaklarinizada kulabilirsiniz ve krem yerine karsimi bitkisel yaglarlada hazirlayabilirsin.Bu karisimidan sonra cildiniz yumusacik oluyor.Ben diyetime baslarken bu yöntemi tekrar denemeyi düsünüyorum yanliz bu sefer karisimi bitkisel yaglarla hazirlicam.Önemli olan nokta 3-4 Hafta karisimi uyguladiktan sonra bir ara vermek.Cünkü sürekli olarak bu karisimi kulanirsaniz cildiniz bu karisima alisiyor ve ayni etkiyi elde etmiyorsunuz.Bu yüzden benim niyetim bu 3-4 ay icerisinde hem daha önce denedigim hemde denemedigim karisimlari kulanmak.
Bebek yaginida kulanmayi pilanliyorum yanliz bebek yagi bebeklerin nemli cildine sürülüp bu nemi sabitlemek icin üretilmis.
Bebek yagi nemlendirici olarak kulandiginda cildi bloke ediyormus ve bunun sonucundada cilt kendi lipit ve nemini üretemez hale geliyormus.
Bu yüzden bebek yagini aksam yatmadan nemlendirdigim cildim üzerinde kulanicam.Daha önce birkez denedim gercektende nemi haps ediyor.
Ayrica selülite karsi cig patateste etkiliymis.

- Sabahlari vucudümü komple nemlendirmeyi
- Spordan önce Aspirin& Bebek yagi& limonla olan karisimla masaj yapmayi
- Masajdan sonra spor (spordan sonra soguk suyla dus)
- Evde Kahve ile hazirladigim karisimi kulanmayi ( ardindan lifle yosun sabunlu bir masaj)
- Ve en son aksamlari yatmadan önce cildimi nemlendirip sonrada üstüne bebek yagi sürmeyi düsünüyorum.

3-4 haftadan sonra bacaklarim icin önceden satin aldigim dovein selülit kremini kulanmayi pilanliyorum
yani anlicaginiz her 3-4 haftada bir degisik formüler uygulamayi düsünüyorum. Yanliz hangisiyle baslicagimi daha tam olarak bilmiyorum.

Ha arkadaslar unutmadan spordan önce sakin karbonhidrat tüketmeyin !
Eger spordan önce karbonhidrat tüketirseniz sadece yediklerinizi yakarsiniz.
Ayrica spor yaptiktan 3-4 saat sonrada vücut yaglari yakmayi devam ediyormus (birsey yemediginiz sürece). Bu yüzden spordan 1-2 saat sonra yemek yemek mantikli.

Biliyorum baya uzun yazdim.Ama ne yaziki fazla kilolardan kurtulmak okadar kolay deyil.
Herseyden önce Nefsimizi köreltmemiz gerekiyor.Ama hic bir yöntemde tek basina fayda etmiyor.Yani saglikli beslenip spor yapmak sart.
Eger beslenmenize dikkat edip spor yapiyorsaniz ozaman bu bitkisel formülerin faydasini görürsünüz.Bu karisimlar gercekten cok etkili oluyor ama önemli olan düzenli kulanmak. Ben almanyada yasadigim icin biraz dezavantajliyim cünkü burda aktar yok.Neyseki daha önceden lazim olanlari getirtmistim simdi bana lazim olan bir kac yag daha var siparis verdim 1-2 ay sonra onlarida kulanmayi istiyorum allahin izniyle.
Aklimda daha okadar cok sey varki.... umarim sizlere yardimci olabilmisimdir
Eger sizinde bana önerebiliceginiz birseyler varsa lütfen durmayin hemen paylasin....
Son anda kafama dank etti biraz gec oldu belki ama zayiflamam gerektigini anladim herseyden önce bunu sagligim icin yapmam gerek.
Tabiki karnima ve kilolarima bakip yakinlarimin dalga gecmesininde bunda etkisi büyük
Buraya üye olurken kasitli olarak nickimi missuniverse sectim... cünkü
arkadaslar allah nasip ederse 90-60-90 ölcülerine sahip olmak istiyorum.Beli 105 cm olan birisi icin bu bir hayal olarak görüne bilir ama azmin elinden hicbirsey kurtulamaz dimi? gelecek sene subatta kuzenim evleniyor zayiflamam lazim.
Allah nasip ederse öncelikle bir 20 kg vermeyi istiyorum.
Benim durumumda olan arkadaslarada burdan sesleniyorum gelin bir olalim kilolarimizdan ve selülitlerimizden kurtulalim.
Olumlu gelismeleler olursa mutlaka sizinle paylasacagim.
Desteginizi bekliyorum..... opuyorumnanaktan

Kardeşim aynen beni anlatmış gibisin ama ben de bu aralar diyetime ve sporuma başlamak üzereyim, senin yazın bana da tam bu ara iyi geldi. Ben de 80 kiloyum, boyum da 170 cm, berbatım yani. Artık eşin dostun ağzından"aaa ne kadar kilo almışsın böyle ne oldu sana"cümlesini duymaktan bıktım.Selülit desen hat safhada var ama bu Suna Dumankaya'nın kürünü uygulamaya başlıcam. Hadi bakalım beraberce bu işe başlayalım ve 1 ay sonra ne duruma geleceğiz bakalım. Yine yazışırız, bize katılmak isteyenler de olabilir, ne dersin? Hadi hep beraber, biribirimizi motive edelim.

Haklisin arkadasim en kisa zamanda fazlaliklarimizdan kurtulmamiz gerek.Yeter artik bu kiloardan cektigimiz.Kilolarim yüzünden istediklerimi giyemiyorum.
Kollarimda kalinlasip selülit olustugu icin uzun kolu t-shirtler giyinmek zorunda kaliyorum.
Ama Göbegimden dolayi T-Shirtin üstünede sürekli bir hirka giyiyorum.
Yan göbek yaglarim desen almis basini gitmis. Göbegim dedigim gibi 105 cm. Daha dogrusu 1m 5cm.
Bende diyer kizlar gibi yaz aylarinda renga renk farkli modellerde elbiseler giyinmek istiyorum. Sirf bu kilolarim yüzünden kendime bakmiyorum.Makyaj yapmak biryerlere gitmek hic birsey icimden gelmiyor.Sürekli arkadaslarima siz gidin ben gelmiyorum vs... gibisinden cevaplar vermekten ve "Ne zaman kendine ceki düzen vermeyi düsünüyorsun ?", "Yeter artik bak xy da kilolu ama kendine bakiyor ","Sen zayifliyamasan kuzenin dügününede gelmesin" gibisinden cümleleri isitmekten biktim usandim artik. Hayat gelip geciyor ne demisler hayat bir gündür oda bugündür.Ömrüm ne kadar bilmem ama zayiflamdan hayalerimi gerceklestirmeden ölmek istemiyorum.
Ha bu arada benimde boyum 1.70 cm ve suna dumankayanin kürünü bende daha önce denemedim ama allahin izniyle busefer denicem. Kahve ve krem karisimli bir kür uygulamistim zamaninda ve gercekten ise yaramisti.Umarim 1 ay icerisinde iyi haberler verip iyi haberlerini alirim.

X