Şeffaf Diş Teli

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.143
48
31.jpg

Ortodonti tedavisi günümüzde her yaşta insan için uygulanan bir estetik diş hekimliği tedavisidir. İnsanlar daha iyi görünmek istedikleri için dişleri için ortodonti tedavisini yaptırırlar. Ancak tam da güzel görünmeyi hayal ettiklerinde ortodonti uzmanının dişlere metal diş telleri takması hiç de hoşlarına gitmez. Bu nedenle ortodonti tedavisinde estetik görünümü fazla bozmayacak estetik diş telleri uygulanır.

ŞEFFAF DİŞ TELİ NEDİR?

Görünmeyen diş teli veya şeffaf diş teli olarak toplumda adlandırılan işlem aslında seramik braket veya plastik braketlerdir. Ortodonti tedavisi için diş yüzeyine yapıştırılan minik düzeltici parçalara verilen isim olan braket malzemesinin yapıldığı malzemeyi tanımlayan bu tedaviler ortodonti uzmanı ile sizin ortak alacağınız karar doğrultusunda seçilir ve size uygulanır.

ŞEFFAF DİŞ TELİ FİYATLARI VE AVANTAJLARI

Metal braketler fiyat olarak daha uyugun ve dayanıklılık olarak en dayanıklı ortodonti malzemeleridir. Ancak estetik olarak özellikle erişkin hastaların tercih etmediği ürünlerdir. Alternatif olarak ortodonti uzmanı size şeffaf plastik braketleri veya seramik braketleri kullanmayı önerebilir. Dikkat etmeniz gereken bu değişik malzemelerin kullanımı ile toplam ortodonti tedavi sürenizin uzayıp uzamayacağıdır. Ortodonti uzmanı ile diş teli seçiminizi yaparken dikkat etmenizi isteyeceğim en önemli konu budur. Tabi birde fiyat farklılığını öğrenmelisiniz. Sonuçta tedavi tamamlandığında sökülüp atılacak olan braketler için vereceğiniz fazla bütçeniz var ise estetik görünüm uğruna bunu göze alabilirsiniz.

Ben bir dünya fazladan para verip şeffaf tel kullandım yaklaşık 1sene. Tavsiye etmiyorum! Dişimde şeffaf lastikler kararma yaptı ve çok kötü görünüyordu bir arkadaşım normal tel kullandı onunki daha güzeldi.. Tellerim çıkalı çok oldu sonuç güzel tabiki fakat o süreçte pişman oldum şeffaf seçtiğim için

Ümraniye'de diye bir yer var. Şeffaf plak konusunda çok iyiler. Bir arkadaşım yaptırdı ve çok da memnun kaldı. Düşünürseniz bilginiz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 4 aydır kullanıyorum çok memnunum. 8.500 tl tuttu. Yarısını pesin verdim yarısını 6. ayda.

Merhabalar

Diş teli ve türevlerini kullanmış biri olarak aralarında en kötüsünün bu olduğunu kendi tecrübelerime dayanarak söylemek isterim. Plağınızı ne kadar temiz tutsanız dahi sabit kalan bir koku ve az önceki mesajda gördüğüm kararma olayı da yaşanıyor ne yazık ki.

2 hafta da bir değişiyor plaklar, nasıl kararma yapıyor ki hemen? Ayrıca bana 11.500,00 tl den başlıyor dediler. Kusura bakmasınlar çok fazla...

X