Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Haaa onlardan aday olsa sorun olmayacaktı(!)

Bunlar daha çok can yakacak, olan çoluk çocuğa olacak. Çok kan dökülecek çok. Planlıydı zaten. Vah benim ülkem, bir seçim bile kan dökülmeden yapılamıyor.
Olaysız geçti diye sevinirken ülke yangın yerine döndü. Osmangazi, Esenyurt, Beykoz sokağa çıktı mazbata verilmediği için.

“Terör örgütü PKK tüm şehirlerde sokağa çıkma çağrısı yaptı.” iddiası var, kına yaksınlar. İstanbul’da da Kürt nüfusun yoğun olduğu yerlerde sokaklara dökülüyorlar.
Van halkı haklıyken haksız duruma düşüyor. Seslerini farklı yollarla duyurmaları terör örgütünün bu durumu kullanmasına izin vermemeleri gerekiyor.

Van halkı haklıyken haksız duruma düşüyor. Seslerini farklı yollarla duyurmaları terör örgütünün bu durumu kullanmasına izin vermemeleri gerekiyor.
PKK ile demokrasi mücadelesi verilmez. Bunlarla organik ilişkisi olanlar nasıl aday olabiliyor o zaman onun hesabını versinler. Ali Yerlikaya bostan korkuluğu mu? Adayı ekarte edip tekrar seçime gitmeliler.

“Terör örgütü PKK tüm şehirlerde sokağa çıkma çağrısı yaptı.” iddiası var, kına yaksınlar. İstanbul’da da Kürt nüfusun yoğun olduğu yerlerde sokaklara dökülüyorlar.
Ya bir cok ilde protesto başlamış. Ortalık çok fena. Siirt'te bır yerde sokağa cıkma yasagi ilan edilmiş. Daha neler göreceğiz 🙁

PKK ile demokrasi mücadelesi verilmez. Bunlarla organik ilişkisi olanlar nasıl aday olabiliyor o zaman onun hesabını versinler. Ali Yerlikaya bostan korkuluğu mu? Adayı ekarte edip tekrar seçime gitmeliler.
Bakanların hepsi her yerde oy toplama mitingi yaparken akıllarına gelmemiş de Seçimin olacağı haftanın son günü mesai saatinin bitmesine 5 dk kala Adalet bakanlığı itiraz etmiş. Zorbalık yaparak mazbata devretmeyi seçime tercih ettiler. Olayların çıkmasına da sebep oldular.

1921 Anayasası (Teşkilatı Esasiye Kanunu), Kurtuluş Savaşı sırasında, vatan işgal altındayken yapılmış, 23 maddelik geçici bir kanun.

1921 Anayasası'nda "Türk Milleti" tanımı yok.

1921 Anayasası'nda laiklik yok.

Maalesef asil amaç ülkenin bagımsızlıgını yitirilmesi ve bu sayede turk devletini iç dış tum tehlikelere açık hale getirmek. Ve 4 maddeyi kaldırıp işlerine yarayacak maddeler ekletmek. Vatanını seven herkes ayagını denk alsın. Şu an belki halkin nabzını yokluyor olabilirler bu videoyla ama yarın öbürgun bunun ivin halka ihtiyaç duymayacaklar ve bunu mecliste kendileri halletmeye calişacaklar. Halktan evet alamayacaklarıni iyi biliyorlar çünkü. Bunlar bu ülke icin en büyuk tehlike. Anayasa degişimi en cok halka zarar verir kimse bunu untmasın. 1921 i de ornek olarak soylemiş zaten. Amaç kendilerine yarayacak şekilde degiştirmek

Bunca tepkinin sonunda, van halkı bu kadar öfkeliyken o adam hayatta gidip o koltuğa oturamaz, o seçim YE Nİ LE NE CEK.

Her söylediğinize katılıyorum, madem bunadam teröristti aday olana kadar neredeydiniz, seçilince mi aklınız başınıza geldi. Kaldı ki adam bütün haklarını yasal olarak geri almış, kapı gibi mahkeme kararları var ellerinde

Şu hengamede anayasa sıkıştırmış bunları. Amaçlar çok belli ama bence çatlama başladı, o anayasa çıkamaz. Hüdapar ve refah pek destek olmaz sanki artık bunlara
Hudapar destek olur. İslerine yarar cünkü. Ozerklik diye zıngildiyorlar. Kaos savas ortami en cok bu tarz olusumlara yarar.şu an dem in van adayina destek vermesinin sebebi de bu belki de. İc savaş çiksin da faydalanalim. Ayrıca akp kaos ortami yaratip arka kapilar ardinda anayasa işini halledebilir de. Dem ile bu secim durumu danısiklı dövüs olabilir. Aralarinda anlasma olabilir.ak partiyle. Anayasa degisikligi sadece bunlara yarar çünkü.ic savaş kimlere yarar oturup bi düsunelim

Hudapar destek olur. İslerine yarar cünkü. Ozerklik diye zıngildiyorlar. Kaos savas ortami en cok bu tarz olusumlara yarar.şu an dem in van adayina destek vermesinin sebebi de bu belki de. İc savaş çiksin da faydalanalim. Ayrıca akp kaos ortami yaratip arka kapilar ardinda anayasa işini halledebilir de. Dem ile bu secim durumu danısiklı dövüs olabilir. Aralarinda anlasma olabilir.ak partiyle. Anayasa degisikligi sadece bunlara yarar çünkü.ic savaş kimlere yarar oturup bi düsunelim
Ne dönekler yaaaa, bir onur olur, net çizgiler olur, bunlar cennet mahallesi gibi bir yerden yoluşurken öbür taraftan sevişiyorlar. 4 yıl çok uzun, bakalım başımıza neler gelecek. Anayasayı değiştirmeye güçlerinin yeteceğini sanmıyorum.

Ne dönekler yaaaa, bir onur olur, net çizgiler olur, bunlar cennet mahallesi gibi bir yerden yoluşurken öbür taraftan sevişiyorlar. 4 yıl çok uzun, bakalım başımıza neler gelecek. Anayasayı değiştirmeye güçlerinin yeteceğini sanmıyorum.
İnsallah ama dedigim gibi adam kaybetti bu saatten sonra secimle halkla işi yok. cünkü oy alamayacagin biliyor artik. Tek derdi kendini kurtarmak yargilanma vb durumlarina karşı ve koltugunu garantiye almak ömür boyu. Bunun yoluda anayasa madde degisikligi. Dem hüda vb olusumlara güvenilmez. Zaten bu adam kolaylikla gitmez. Iki secenegi var ya yargilnmadan rahatlikla o koltukta ömür boyu oturabilecegi şekilde bi anayasa duzenleme degisikligi yada kacmak ama kacarken de iç savas çıkarip öyle kacmak. Ki ilki daha isine yarar. Padisahlik sistemi gibi birsey yani duzenlemeden kastim

Mazbatası verilmeyen adayın ve ailesinin eski Akp li olması olayın danışıklı dövüş ihtimalini de yükseltiyor.

X